MCP23017 przekaźniki i przyciski

dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

SmartBOB pisze: pn maja 24, 2021 7:41 am Oraz kolejne czy idzie jakoś ustawić zwykłe wyjścia na esp a nie tylko tych z MCP jako przekaźniki?
tak se ne da
też o tym wspominałem ale nasz "magik" od GUI Generic jest w tej kwestii nieugięty ;)
więc pozostało się pogodzić z brakiem takiej możliwości :)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

dobo pisze: pn maja 24, 2021 4:42 pm
SmartBOB pisze: pn maja 24, 2021 7:41 am Oraz kolejne czy idzie jakoś ustawić zwykłe wyjścia na esp a nie tylko tych z MCP jako przekaźniki?
tak se ne da
też o tym wspominałem ale nasz "magik" od GUI Generic jest w tej kwestii nieugięty ;)
więc pozostało się pogodzić z brakiem takiej możliwości :)
A przepraszam ale się już da ;) tylko jest małe ograniczenie, jeżeli zdefiniujesz np. przekaźniki pod GPIO to już nie dodasz przekaźników pod MCP.
https://gui-generic-builder.supla.io/
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

no właśnie mi chodziło o to aby działały przekaźniki i przyciski na GPIO i MCP i chyba o to chodziło @SmartBOB, a może i nie :D
SmartBOB
Posty: 48
Rejestracja: pn maja 24, 2021 7:36 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Tak chodziło mi żeby były przekaźniki na GPIO x8 + MCP :)
Szkoda ale trudno :P
Awatar użytkownika
Kamil Ból
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:55 pm
Lokalizacja: Chęciny

Czy da się zmienić logikę Przekaźników ? Bo mam zawory NC .Na przekaźniku muszę podpiąć NO. I jak Fizycznie otwieram zawór w supli pokazuje że jest zamknięty. :?: Mogę Zamienić ikonki ale co z tego jak asystenta już nie oszukam :D
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Kamil Ból pisze: śr maja 26, 2021 10:56 am Czy da się zmienić logikę Przekaźników ? Bo mam zawory NC .Na przekaźniku muszę podpiąć NO. I jak Fizycznie otwieram zawór w supli pokazuje że jest zamknięty. :?: Mogę Zamienić ikonki ale co z tego jak asystenta już nie oszukam :D
a zaglądałeś w ogóle w opcje przekaźników?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Kamil Ból
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:55 pm
Lokalizacja: Chęciny

Tak zaglądałem i nic tam takiego nie widziałem.W przyciskach jest opcja zmiany A w przekaźnikach tylko sterowanie stanem i coś tam jeszcze ale to też nie działało jak będę w domu to sprawdzę jeszcze raz.Mam rozumieć że jest taka opcja ? :roll:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Kamil Ból pisze: czw maja 27, 2021 7:04 am Tak zaglądałem i nic tam takiego nie widziałem.W przyciskach jest opcja zmiany A w przekaźnikach tylko sterowanie stanem
to jest właśnie to.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Kamil Ból
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:55 pm
Lokalizacja: Chęciny

Myślałem że ta funkcja jest do czegoś innego i w sumie sam już nie Wiem o czym myślałem :D wieczorem siadam do lutownicy i kończę projekt Dzięki za poradę bo przez kilka dni nie chciało mi się przez to schodzić do piwnicy :oops:
Awatar użytkownika
Kamil Ból
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:55 pm
Lokalizacja: Chęciny

Ok zakończone wszystko śmiga na testach że szok :) Mam oczywiście kolejne pytanie :) Mianowicie jest zawór wody który po podaniu zasilania dostaje sygnał zamknięcia i powoli się zamyka bo cały czas ma napięcie podawane gdy dojdzie do pozycji Close sam odcina sobie napięcie i czeka jak się da napięcie z drugiej strony i tak samo się zamyka zamykanie zaworu trwa około 25 sekund i trzeba dać to pod włącznik zasilania i zastanawiam się tylko jak podpiąć pod to czujnik zamknięcia (Kontaktron) żebym miał pewność że jest zamknięty tak jak przy bramie. :?:
Załączniki
Zaworek
Zaworek
20210527_222342.jpg (4.57 MiB) Przejrzano 1293 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”