Funkcja deep sleep

michnikos
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 15, 2018 6:27 pm

Hej,
Czy widzicie możliwość rozbudowania GUI o funkcję deep sleep?
Taką funkcję można by wykorzystać np. dla skrzynek na listy, do których nie mamy poprowadzonego zasilania, a ciągłe działanie na baterii drenuje ją bardzo szybko.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

zapiszę sobie sugestię, ale nie obiecuję kiedy się zrobi ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
michnikos
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 15, 2018 6:27 pm

krycha! nawet jak nie zrobisz to i tak odwaliłeś kawał roboty! Korzystam, dziękuję :)
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Oprócz skrzynki, czujnik bme/DS przenośny tak aby popracował kilkanaście dni na jakieś li-ion18650 :) fajna opcja by była
b3ck
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:02 pm

Też chciałem sobie zrobić coś takiego ...
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

DEEP_SLEEP.PNG
DEEP_SLEEP.PNG (3.69 KiB) Przejrzano 3574 razy
Znalazłem chwilę czasu to dodałem wsparcie dla deepSleep. W konfiguracji urządzenie możecie określić czas uśpienia w minutach, urządzenie będzie się wybudzało na 30s. Jeżeli zostanie uruchomiony deepSleep to w aplikacji nie pojawia się "i" przy kanale ale za to kanał będzie dostępny przez tyle czasu co ustawiony czas uśpienia. Dodatkowo deepSleep nie będzie działać w trybie konfiguracyjnym.

https://gui-generic-builder.supla.io/
Flaga SUPLA_DEEP_SLEEP
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Jak tylko znajdę chwilkę to zabieram się za testy (coś złożę na szybko) i zobaczę jak zużywa akumulatorek np przy jakimś DS
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

krycha88 pisze: wt maja 11, 2021 7:17 pm DEEP_SLEEP.PNG
Znalazłem chwilę czasu to dodałem wsparcie dla deepSleep. W konfiguracji urządzenie możecie określić czas uśpienia w minutach, urządzenie będzie się wybudzało na 30s. Jeżeli zostanie uruchomiony deepSleep to w aplikacji nie pojawia się "i" przy kanale ale za to kanał będzie dostępny przez tyle czasu co ustawiony czas uśpienia. Dodatkowo deepSleep nie będzie działać w trybie konfiguracyjnym.

https://gui-generic-builder.supla.io/
Flaga SUPLA_DEEP_SLEEP

Ustawienie 1min czujnik BME zasilany cały czas (nie wiem czy warto robić jakieś obejście bo praktycznie nie wykrywalne zużycie) to po około 12h taki czujnik na WEMOS D1 zużył 90 mAh. Odczyty co 1min w cloud jest cały czas na zielono ale wiadomo tylko np. ikonka "i" działa kiedy akurat dokonywany jest odczyt.
Zazwyczaj akumulatorek ma 2000mAh, więc teoretycznie wystarczy na ponad 10 dni. Coraz trudniej mierzyć tak małe wskazania ale pewnie odczyt raz na 10 min będzie skutkowało że wzrośnie to do około 80 - 100 dni ?

Bardzo fajna opcja aby taki przenośny czujnik zbudować szczególnie na BME gdzie mamy wykresy temperatury i wilgotności. Dzięki za dodanie takiej funkcjonalności 8-)

Nie wiem jeszcze jak to jest ale ikonka "i" jest zawsze niezależnie ile minut wpiszę i powyżej 1 min moduł z cloud robi się na czerwono (off line) - ale to w sumie nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

LukaszH pisze: czw maja 27, 2021 6:20 am
Ustawienie 1min czujnik BME zasilany cały czas (nie wiem czy warto robić jakieś obejście bo praktycznie nie wykrywalne zużycie) to po około 12h taki czujnik na WEMOS D1 zużył 90 mAh. Odczyty co 1min w cloud jest cały czas na zielono ale wiadomo tylko np. ikonka "i" działa kiedy akurat dokonywany jest odczyt.
Zazwyczaj akumulatorek ma 2000mAh, więc teoretycznie wystarczy na ponad 10 dni. Coraz trudniej mierzyć tak małe wskazania ale pewnie odczyt raz na 10 min będzie skutkowało że wzrośnie to do około 80 - 100 dni ?

Bardzo fajna opcja aby taki przenośny czujnik zbudować szczególnie na BME gdzie mamy wykresy temperatury i wilgotności. Dzięki za dodanie takiej funkcjonalności 8-)

Nie wiem jeszcze jak to jest ale ikonka "i" jest zawsze niezależnie ile minut wpiszę i powyżej 1 min moduł z cloud robi się na czerwono (off line) - ale to w sumie nie przeszkadza.
Serwer Supli odczytuje i zapamiętuje flagę od ikony (i) tylko podczas pierwszej rejestracji modułu na serwerze. Także jeśli miałeś zarejestrowany wcześniej moduł, a następnie zrobiłeś coś co wyłącza tą flagę, to serwer tego nie zaktualizuje.
Spróbuj usunąć moduł w Cloud i zarejestrować go ponownie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
adrian4477
Posty: 82
Rejestracja: ndz sie 23, 2020 10:00 am

Cześć! Skompilowałem GUI do użytku z sensorem BME280 i funkcją deep sleep. Niestety mam taki problem, że moduł "żyje" tyle, ile ustawiony czas uśpienia, później już się nie wybudza i jest niedostępny w cloudzie ani aplikacji. Płyka której używam to ESP-01S.
Czy wiecie jaka może być tego przczyna? :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”