Żaluzje i rolety - problemy z stabilnością

LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

krycha88 pisze: ndz kwie 25, 2021 9:21 pm @LukaszH patrzyłeś może na te zmiany co zrobiłem do rolet?
Właśnie przed chwilą znalazłem trochę czasu i od 30 min się tym bawię :) Wszystko działa jak należy 8-)
Ten time out (60sek) co pisał Klew to ciekawa opcja - przy sterowaniu move up/down i reakcja na wciśnięcie/puszczenie ma jakby bez względu co jest w cloud tylko że lepsza bo nawet jak są rozkalibrowane rolety/żaluzje to można i tak załączyć przekaźniki, przez co fizyczny włącznik działa cały czas :) Bardzo dziękuje za poprawki i konfiguracja jest teraz bardzo ułatwiona dla rolet :D Stabilność też ok (moduł na biurku) nie mogę doprowadzić do żadnych bugów/resetów, itp. Na tą chwilę znalazłem tylko jedną sprawę (ciekawostkę) że przy bardzo szybkim kliknięciu przyciskiem przekaźnik klika ale w cloud nie rozpoznaje tak krótkiego impulsu - nie jest to nic co by przeszkadzało ale tak się dzieje.

Mam natomiast jeszcze 2 pytania:
1. Skoro ten time out może działać jako niezależne sterowanie bez w sumie cloud (a raczej obok) to może da się ten parametr wyciągnąć aby konfigurować go przez stronkę GUI ?
2. Przy opcji :move up/down" można jakoś przez multiclick albo przytrzymanie x sek dostać się do "close/open" i na odwrót jak ktoś wybrał "close/open" to dostać się do "move up/down" ? Nie wiem czy to nie są zbyt trudne parametry biorąc pod uwagę jak rozbudowane jest już GG ale warto spytać :)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Przekonaj @klew, że jednak timeout 60s jest zły i lepiej go ustawiać wg clouda. Mój argument jest tylko jeden wszystko co da się ustawić a nie jest na sztywno w kodzie jest lepsze : :lol:

viewtopic.php?p=95386#p95386
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

krycha88 pisze: pn kwie 26, 2021 4:33 am Przekonaj @klew, że jednak timeout 60s jest zły i lepiej go ustawiać wg clouda. Mój argument jest tylko jeden wszystko co da się ustawić a nie jest na sztywno w kodzie jest lepsze : :lol:

viewtopic.php?p=95386#p95386
@Klew to jest mega jak by to był parametr z cloud wtedy działało by jak open/close (jak ktoś odpowiednio ustawi) ale po rozkalibrowaniu przyciski nadal będą działać. I tak rolety/żaluzje mają krańcówki to nawet jak czasem będzie w połowie roleta to najwyżej przez 50% czasu będzie dłużej przekaźnik włączony, a to nie jest przeszkodą. Daj znać czy to Ciebie przekonuje ? ;)
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Panowie, co Wam te 60s przeszkadza?
Możliwość zmiany tego czasu w zasadzie nic Wam nie da.

Jedynym wariantem, kiedy ktokolwiek zauważy ten timeout to przyciski ustawione na MOVE_UP/DOWN i roleta/żaluzja której czasy będą ustawione na powyżej minuty (pełne otwarcie/zamknięcie).

To jest tylko programowe zabezpieczenie dla przycisków bistabilnych, aby oprócz odcięcia na krańcówce, wyłączał się też przekaźnik, kiedy ktoś zostawi przycisk w pozycji włączonej.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Ogólnie przy ustawieniu przycisków na move up/down i reakcji na wciśnięcie/puszczenie to mówimy o lewych przyciskach z aplikacji i działały by przy jednym kliknięciu aż do momentu time out. W takim wypadku jeśli ten czas by się zaciągał z cloud to roleta/żaluzja w miarę prawidłowo by pokazywała swoją pozycję. Natomiast po rozkalibrowaniu (nie dociągnęło by fizycznego otwarcia lub zamknięcia) ponowne wciśnięcie przycisku fizycznego nadal by działało co prawda ponownie na czas ustawiony z cloud ale to już nie przeszkadza, ponieważ najważniejsze że przyciski fizyczne nadal by działały i nie trzeba by szukać telefonu i otwierać aplikacji aby stać przy żaluzji/rolecie aby ją domknąć/otworzyć.

U mnie po 5 tygodniach użytkowania żaluzji z 99% zamknięcia po tym czasie na aplikacji pokazuje 20% - nie wiem kiedy dokładnie następuje aż taki rozjazd ale jak wspominałem zazwyczaj to są kliknięcia po 2-4 sek (tak działają żaluzje). U kolegi zrobiłem roletę na "próbę" z suplą bo nie miał żadnego sterowania i dzwonił do mnie że roleta mu się nie zamyka do końca i co ma zrobić bo przyciski mu nie działają. Oczywiście poleciłem otworzyć aplikację i dociągnąć roletę lewymi przyciskami.

@Klew proszę daj znać czy time out może być tożsamy z ustawieniem czasu z cloud ?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Łukaszu, wtrącę się jeszcze raz ;)
Który czas miałby się zapisać, otwarcia czy zamknięcia (bo mogą być różne). Powiedzmy że zapisuje się czas otwarcia (20s) jako timeout a roletę masz w połowie, to po kliknięciu przycisku przekaźnik włączy się na 20s choć potrzebuje tylko 10s. Jaka jest więc różnica między 20 a 60s? Użytkowo wydaje mi się, że żadna.
Mamy wiele akcji i zdarzeń do wyboru w bibliotece i odpowiednio nimi żonglując możemy osiągnąć praktycznie każdy scenariusz.
LukaszH pisze: ndz kwie 25, 2021 9:48 pm 2. Przy opcji :move up/down" można jakoś przez multiclick albo przytrzymanie x sek dostać się do "close/open" i na odwrót jak ktoś wybrał "close/open" to dostać się do "move up/down" ?
Mogę Ci podrzucić kompilację gdzie klik wykonuje akcję OPEN/CLOSE_OR_STOP a przytrzymanie 750ms akcję MOVE_UP/DOWN. Będziesz miał prawą i lewą stronę sterowania z aplikacji na przycisku fizycznym.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

LukaszH pisze: czw kwie 29, 2021 5:31 am @Klew proszę daj znać czy time out może być tożsamy z ustawieniem czasu z cloud ?
Można tak ustawić. Jak na razie jedyne co mnie trochę w tą stronę przekonuje, to idea aby zachowanie na różnych softach Supli było podobne.
Wrzucam to na listę, pewnie jest to drobnostka do poprawy, ale na chwilę obecną innymi tematami się zajmuję. Jak się zbierze kilka rzeczy dla SuplaDevice, to do tego wrócę.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

lukfud pisze: czw kwie 29, 2021 7:13 am Łukaszu, wtrącę się jeszcze raz ;)
Który czas miałby się zapisać, otwarcia czy zamknięcia (bo mogą być różne). Powiedzmy że zapisuje się czas otwarcia (20s) jako timeout a roletę masz w połowie, to po kliknięciu przycisku przekaźnik włączy się na 20s choć potrzebuje tylko 10s. Jaka jest więc różnica między 20 a 60s? Użytkowo wydaje mi się, że żadna.
Mamy wiele akcji i zdarzeń do wyboru w bibliotece i odpowiednio nimi żonglując możemy osiągnąć praktycznie każdy scenariusz.
LukaszH pisze: ndz kwie 25, 2021 9:48 pm 2. Przy opcji :move up/down" można jakoś przez multiclick albo przytrzymanie x sek dostać się do "close/open" i na odwrót jak ktoś wybrał "close/open" to dostać się do "move up/down" ?
Mogę Ci podrzucić kompilację gdzie klik wykonuje akcję OPEN/CLOSE_OR_STOP a przytrzymanie 750ms akcję MOVE_UP/DOWN. Będziesz miał prawą i lewą stronę sterowania z aplikacji na przycisku fizycznym.
Bardzo doceniam każdą pomoc w temacie i że pomagacie dopracować soft. Ogólnie nie wiem jak inni ale ja pamiętam że trafiłem na suple właśnie jak szukałem sterowania rolet :)
O time out myślałem że podobnie jak ma się to teraz do open/close czyli do move up przypisany zostanie czas z open, a do move down - close tylko w funkcji time out :)
Z tym 60 sek widzę różnicę w sumie dwie: powyżej 60 sek (żaluzje dosyć długo pracują i jedną mam 65sek), a dwa przy szybkich 15 sek czasach np rolet nie ma sensu tak długo dusić przekaźnika. Nie są to jakieś mega ciężkie tematy ale jak by to była niewielka poprawka to myślę że warto :)
Bardzo chętnie bym taki soft jak piszesz przetestował odezwę się, a te 750ms jest regulowane czy na stałe ?(tylko pytam bo myślę że to dobry czas i pewnie podobny bym ustawił) :D

Ten rodzaj sterowania że ma się przyciski i stop można używać do tak wielu rozwiązań automatyki że tylko przeszkadza wizualizacja aplikacji okna - wtedy mielibyśmy bardzo uniwersalne rozwiązanie ale to na inny wątek.

@Klew dziękuje za wrzucenie tematu na listę :)
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Zauważyłem jeszcze jedną anomalie w żaluzjach/roletach: jak się podaje impulsy takie około 300-800ms to move up/open jakby konsumuje podwójnie czas ustawiany w cloud, a move down/close w ogóle nie reaguje do około 500ms. Z tego robią mi się bardzo duże rozjazdy czasu i co chwilę muszę kalibrować. Takie zachowanie jest po stronie serwera/biblioteki ? Dokładnie na moim przykładzie mam 60sek ustawione to impuls move up 400ms otwiera roletę w apce aż na 1% i to za każdym razem, a w drugą stronę nie ma realcji
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

LukaszH pisze: sob maja 08, 2021 10:41 pm Zauważyłem jeszcze jedną anomalie w żaluzjach/roletach: jak się podaje impulsy takie około 300-800ms to move up/open jakby konsumuje podwójnie czas ustawiany w cloud, a move down/close w ogóle nie reaguje do około 500ms. Z tego robią mi się bardzo duże rozjazdy czasu i co chwilę muszę kalibrować. Takie zachowanie jest po stronie serwera/biblioteki ? Dokładnie na moim przykładzie mam 60sek ustawione to impuls move up 400ms otwiera roletę w apce aż na 1% i to za każdym razem, a w drugą stronę nie ma realcji
Sprawdzę to, może jakiś problem z zaokrąglaniem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”