GUI Generic - HLW8012 czy to sonoff POW ?

Adamo28
Posty: 138
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

Witam. Na płytce WeMos D1 z wsadem z online generatora GUI Generic działa i dla 40 watowej żarówki kalibruję się dobrze. Pobierany prąd różni się o niecałe 100mA ale miernik miernikowi nie równy jutro jeszcze sprawdzę na innym. Podłączyłem czajnik elektryczny... pobierany prąd na multimetrze 8.2A w supli wszystko się zgadza ok 1800W ale wskazywane napięcie w apce spada do ok 100V. Jest jakieś ograniczenie mocowe tego HLW8012 ? wg. różnych stron zdaję się można bocznikować do ok 30A. Aha i po dłączeniu zasilania z HLW8012 supla wskazuje ok 40V obecności zasilania. Przed kalibracją pokazywała 0 zero, po podłączeniu żarówki 40W wskazania napięcia było ok 3V, po wpisaniu z ręki 40W i 226V zmierzonego multimetrem napięcia na wejściu wskazania wszystkie pomiary były w normie, tylko bo zaniku zasilania zostaje 40V.

Poranne testy.
Jak skalibruje na 100W żarówce wskazania w supli są w punkt, napięcie, prąd, moc. Po podłączeniu żarówki 40W jedynie moc się zgadza prąd oscyluje w granicy poboru żarówki 100W, napięcie pokazuje głupoty. I sytuacja odwrotna kalibracja na 40W żarówce, wskazania ok ale po podpięciu 100W tylko moc się zgadza, napięcie od czapy a prąd z żarówki 40w. Skalibrowany czajnik 1800W wskazania w supli ok ale podpięcie już czegoś innego schemat zachowania jw.

tak wygląda kalibracja dla 40W
Current Multi: 668.67
Voltage Multi: 20574038.39
Power Multi: 12237962.02
Awatar użytkownika
Elektryk Szczecin
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 03, 2020 11:14 pm

Ja jeszcze zauważyłem taka sytuacja brak wyświetleń zużycia energii kWh

krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Elektryk Szczecin pisze: sob maja 08, 2021 5:44 am Ja jeszcze zauważyłem taka sytuacja brak wyświetleń zużycia energii kWh
Może coś więcej? Bo to jest podstawową funkcjonalność :D zmieniając kanały na urządzeniu wartość będzie zerowana.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Elektryk Szczecin
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 03, 2020 11:14 pm

Wemos d1mini hlw8012 wszystkie parametry są ale brak wykresów i kWh pokazuje 0 kanal nie zmieniałem testy przeprowadziłem 2 dni

Adamo28
Posty: 138
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

Musisz dodać przekaźnik i w supli go włączyć. Wtedy pojawia się pomiar kWh i zaczynają się wykresy. Swoją drogą dla płytek z wbudowanym przekaźnikiem i wszelkiego rodzaju gniazdek usuplowanych ok, ale w przypadku swojego "lepiszcza" gdzie nie mamy przekaźnika jest to zbędna funkcja.
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Adamo28 pisze: pn maja 10, 2021 9:45 am Musisz dodać przekaźnik i w supli go włączyć. Wtedy pojawia się pomiar kWh i zaczynają się wykresy. Swoją drogą dla płytek z wbudowanym przekaźnikiem i wszelkiego rodzaju gniazdek usuplowanych ok, ale w przypadku swojego "lepiszcza" gdzie nie mamy przekaźnika jest to zbędna funkcja.
Dodając to wsparcie myślałem tylko o gotowych układach w gniazdkach ;) dodam warunek aby pomiar był robiony ciągle jeżeli nie ma dodanego kanału przekaźnika.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Adamo28
Posty: 138
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

Zdaje się że większość mądrych gniazdek ma ten przekaźnik więc jest to zrozumiałe. Tylko w każdym jakie widziałem do tej pory bocznik jest zrobiony na rezystorze SMD, a ten z HLW8012 jakoś do mnie bardziej przemawia , jak dotrze nowa partia sprawdzimy ile da się z niego naprawdę wycisnąć.
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Adamo28 pisze: pn maja 10, 2021 2:52 pm Zdaje się że większość mądrych gniazdek ma ten przekaźnik więc jest to zrozumiałe. Tylko w każdym jakie widziałem do tej pory bocznik jest zrobiony na rezystorze SMD, a ten z HLW8012 jakoś do mnie bardziej przemawia , jak dotrze nowa partia sprawdzimy ile da się z niego naprawdę wycisnąć.
hlw.PNG
hlw.PNG (7.5 KiB) Przejrzano 1252 razy
dodałem do GUI możliwość określenia trybu pracy dla HLW8012 oraz umożliwiłem odczytywanie stanu licznika gdy nie jest dodany żaden kanał przekaźnika.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Adamo28
Posty: 138
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

Sprawdziłem, odczyt bez przekaźnika działa. Co prawda bez dodanego innego kanału nic się w supli nie pokazuje póki się nie zdefiuniuje pinów HLW ale akurat z tym się trzeba liczyć. Jednak sterowanie stanem HIGH / LOW nie działa albo ja coś źle robię. Ustawiałem stan, reset, potem po resecie kalibracja znów reset i po zmianie obciążenia odczyty są takie jak przy źle ustawionym stanie.
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Adamo28 pisze: pt maja 14, 2021 5:54 am Sprawdziłem, odczyt bez przekaźnika działa. Co prawda bez dodanego innego kanału nic się w supli nie pokazuje póki się nie zdefiuniuje pinów HLW ale akurat z tym się trzeba liczyć. Jednak sterowanie stanem HIGH / LOW nie działa albo ja coś źle robię. Ustawiałem stan, reset, potem po resecie kalibracja znów reset i po zmianie obciążenia odczyty są takie jak przy źle ustawionym stanie.
a wartości się poprawnie zapisały i po restarcie urządzenia były ustawione poprawne?
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”