Ciągle rozgłaszająca się sieć z ESP

tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

Mam problem ESP po wgraniu Gui Generic, moduł łączy się z serwerem, ale ciągle rozgłasza siec WIFI. Mam tak na Wemos D1 mini oraz Sonoff slampher. Instalowałem wczesniej GUI Generic na innych modułach i nie było tego problemu wcześniej. Rozgłąszana sieć ma oczywiscie adres: 192.168.4.1
Pozdrawiam,
Tomek
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

tomek98 pisze: pn kwie 19, 2021 3:22 pm Mam problem ESP po wgraniu Gui Generic, moduł łączy się z serwerem, ale ciągle rozgłasza siec WIFI. Mam tak na Wemos D1 mini oraz Sonoff slampher. Instalowałem wczesniej GUI Generic na innych modułach i nie było tego problemu wcześniej. Rozgłąszana sieć ma oczywiscie adres: 192.168.4.1
Nie masz pewnie wybranego przycisku konfiguracyjnego. Jeżeli nie jest wybrany ESP zawsze będzie się uruchamiać w trybie konfiguracyjnym.
https://gui-generic-builder.supla.io/
tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

krycha88 pisze: pn kwie 19, 2021 3:27 pm
tomek98 pisze: pn kwie 19, 2021 3:22 pm Mam problem ESP po wgraniu Gui Generic, moduł łączy się z serwerem, ale ciągle rozgłasza siec WIFI. Mam tak na Wemos D1 mini oraz Sonoff slampher. Instalowałem wczesniej GUI Generic na innych modułach i nie było tego problemu wcześniej. Rozgłąszana sieć ma oczywiscie adres: 192.168.4.1
Nie masz pewnie wybranego przycisku konfiguracyjnego. Jeżeli nie jest wybrany ESP zawsze będzie się uruchamiać w trybie konfiguracyjnym.
Racja, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź!
Pozdrawiam,
Tomek
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

Mam podobny problem, lecz tu nie chodzi o przycisk konfig.
Moduł rozgłasza swoją sieć, ale jednocześnie jest połączony do clouda i działa niby normalnie. Na oled informacja że jest w trybie konfiguracyjnym. Pomogło dopiero ustawienie przycisku konfig na 10 wciśnięć. Powrót na tryb 5 sec powoduje ponowne wejście do poprzedniego trybu czyli konfig z jednoczesnym zalogowaniem w cloud.
Wygląda na to jakby nie można było ustawić przycisku w trybie 5 sec.(Wemos D1 UNO, MCP, DS-y, SHT, oled - zaktualizowany do soft 2.2.17)
Może ja robię coś źle.
Pozdrawiam
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

arqiu70 pisze: wt maja 25, 2021 3:34 pm Mam podobny problem, lecz tu nie chodzi o przycisk konfig.
Moduł rozgłasza swoją sieć, ale jednocześnie jest połączony do clouda i działa niby normalnie. Na oled informacja że jest w trybie konfiguracyjnym. Pomogło dopiero ustawienie przycisku konfig na 10 wciśnięć. Powrót na tryb 5 sec powoduje ponowne wejście do poprzedniego trybu czyli konfig z jednoczesnym zalogowaniem w cloud.
Wygląda na to jakby nie można było ustawić przycisku w trybie 5 sec.(Wemos D1 UNO, MCP, DS-y, SHT, oled - zaktualizowany do soft 2.2.17)
Może ja robię coś źle.
Pozdrawiam
Jakie GPIO ustawiasz oraz czy masz dodany jakiś przycisk?
https://gui-generic-builder.supla.io/
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

Przycisk konfig na GPIO0-D3. Oprócz tego przyciski tylko na MCP. Przy ustawieniu trybu 10 wciśnięć jest wszystko ok. Jak ustawię tryb 5 sekund rozgłasza sieć, ale jednocześnie łączy się do cloud. Trochę dziwne zachowanie. Można to zostawić w trybie 10 wciśnięć ale jak ktoś sobie ustawi na 5 sekund wystąpić może ten sam problem i nie będzie wiedział co go spowodowało.
Pozdrawim
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

arqiu70 pisze: wt maja 25, 2021 6:18 pm Przycisk konfig na GPIO0-D3. Oprócz tego przyciski tylko na MCP. Przy ustawieniu trybu 10 wciśnięć jest wszystko ok. Jak ustawię tryb 5 sekund rozgłasza sieć, ale jednocześnie łączy się do cloud. Trochę dziwne zachowanie. Można to zostawić w trybie 10 wciśnięć ale jak ktoś sobie ustawi na 5 sekund wystąpić może ten sam problem i nie będzie wiedział co go spowodowało.
Pozdrawim
w tej konfiguracji to niestety ale nie zadziała, więc użyj konfiguracji 10 wciśnięć.
https://gui-generic-builder.supla.io/
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

Ok. Dzięki.
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

No i mi również wystąpił problem z ustawieniem 5 sekund.
Jak przestawię na 10 wciśnięć jest ok.
W GUI-Generic Builder (GUI-Generic:v2.2.20) poza tym co jest standardowo dawałem przekaźniki, przyciski, SSL, Pushover, Linki bezpośrednie, Sensor DS18B20 i Sensor BME280.
Z tego wszystkiego przypisałem GPIO dla 2 przekaźników, 2 przycisków, 1 DS18B20, LED i CFG.
Jedynie nie przypisałem GPIO dla I2C pod BME280 ponieważ na obecną chwilę go nie podłączam.

Gdy mam przycisk CFG ustawiony na 5 sekund to rozgłasza mi ciągle sieć ESP gdy przestawię na 10 wciśnięć jest ok.
Jakieś propozycje? Czy brak Ustawień dla I2C i BME jest tym problemem? Do tej pory nie było z tym problemów.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

dobo pisze: sob cze 05, 2021 10:21 am No i mi również wystąpił problem z ustawieniem 5 sekund.
Jak przestawię na 10 wciśnięć jest ok.
W GUI-Generic Builder (GUI-Generic:v2.2.20) poza tym co jest standardowo dawałem przekaźniki, przyciski, SSL, Pushover, Linki bezpośrednie, Sensor DS18B20 i Sensor BME280.
Z tego wszystkiego przypisałem GPIO dla 2 przekaźników, 2 przycisków, 1 DS18B20, LED i CFG.
Jedynie nie przypisałem GPIO dla I2C pod BME280 ponieważ na obecną chwilę go nie podłączam.

Gdy mam przycisk CFG ustawiony na 5 sekund to rozgłasza mi ciągle sieć ESP gdy przestawię na 10 wciśnięć jest ok.
Jakieś propozycje? Czy brak Ustawień dla I2C i BME jest tym problemem? Do tej pory nie było z tym problemów.
Dla pierwszego przycisku ustaw pullup oraz odwrócona logikę i powinno być dobrze.
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”