GUI - Generic builder - tutorial

jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Goral64 pisze: pn cze 21, 2021 7:59 pmJest sztos ;)
Dziękuję :)
kris.gie pisze: pt cze 25, 2021 6:22 am ...

PS. Niestety nie udało mi się naprawić elementu wskazanego przez @kris.gie, czyli zbyt dużej prędkości materiału w momencie konfiguracji GUI Generica z powodu zbyt dużej ilości cięć.

To nie ja, dopiero wróciłem z urlopu ;)
Przepraszam za pomyłkę - autor tej uwagi ma bardzo podobną nazwę konta ;).
komentarz
komentarz
sketch-1624605337475.png (339.16 KiB) Przejrzano 1337 razy
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

Pikuś ;)
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Dzięki za video poradnik! Za jego pomocą udało mi się zmienić oprogramowanie z multiboard na GUI Generic. Nad paroma rzeczami musiałem jednak przysiąść i podumać - dla laika, którym jestem, wszystko jest trudne. A Wam, którzy znacie się na tym dobrze, czasem podczas tłumaczenia umykają rzeczy dla Was proste i oczywiste. Dlatego też pozwoliłem sobie zrobić poradnik w formie pisemnej - od laika, dla laika.
Jeśli macie jakieś uwagi, słucham - postaram się poprawić.
Załączniki
sonoff - zgrywanie kopii zapasowej softu - toutorial GUI Generic.pdf
(104.62 KiB) Pobrany 60 razy
Ostatnio zmieniony śr lip 07, 2021 8:19 pm przez vitia, łącznie zmieniany 1 raz.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

vitia pisze: śr lip 07, 2021 5:44 pm Dzięki za video poradnik! Za jego pomocą udało mi się zmienić oprogramowanie z multiboard na GUI Generic. Nad paroma rzeczami musiałem jednak przysiąść i podumać - dla laika, którym jestem, wszystko jest trudne. A Wam, którzy znacie się na tym dobrze, czasem podczas tłumaczenia umykają rzeczy dla Was proste i oczywiste. Dlatego też pozwoliłem sobie zrobić poradnik w formie pisemnej - od laika, dla laika.
Jeśli macie jakieś uwagi, słucham - postaram się poprawić.

https://mega.nz/file/30lXjIYR#_qmo_icNw ... apqWY_6ldk
Witam,
dziękuję za opinię.
Nie rozumiem, czemu w poradniku umieściłeś ESP flash download toolsa. Przedstawiony w filmie NodeMCU PyFlasher jest bardziej przystępny.
Po zarejestrowaniu modułu, sam wchodzi w tryb konfiguracji.
Wydaje mi się, że wszystko o czym piszesz (wyłączając proces instalacji esptoola i jego obsługę) zostało zawarte w materiale.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Przepraszam, jeśli Cię uraziłem w jakikolwiek sposób.
Mój moduł nie przeszedł sam w tryb konfiguracji.
A program - ja wolę ten.

Jeśli uważacie, że ten poradnik jest zbędny, usunę go - tylko powiedźcie.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

W żaden sposób mnie nie uraziłeś, dziękuję za opinię :)
W poradniku zamieściłem NodeMCU PyFlashera, bo był polecany przez forumowych "specjalistów" - oprócz tego, że jest prostszy w obsłudze, to nie wyświetla czasem takich błędów, jakie potrafi ESP flash download tools.

Moim zdaniem warto pozostawić poradnik - pewnie komuś się przyda. Ale to tylko moje zdanie (fachowcem nie jestem :lol: ).

Pozdrawiam,
Jakub
PS. Jeśli zamierzasz pozostawić ten poradnik publiczny, to chyba lepiej będzie jak PDF-a zamieścisz w formie załącznika, a nie linku.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Ja natomiast po raz pierwszy wgrywając multiboard do Basica, czytałem opinie odwrotne co do nodemcu i flasha. Ale może to i dobrze, bo tym sposobem mamy opisane oba warianty i można sobie wybrać co komu lepiej pasuje.

Plik poprawiłem wg Twojej sugestii.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Ja osobiście od prawie samego początku używam flash_ downolad_tools _v3.6.8 i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Ja miałem problemy: viewtopic.php?f=8&t=8413 z tą wersją programu.

NodeMCU PyFlashera polecali m.in @Robert Błaszczak i @krycha88, więc się na niego przesiadłem. Wpisywanie adresów (w przypadku ESP flash download toolsów jest niezbędnym krokiem) może zniechęcić początkujących. Poza tym, po pobraniu jednej z nowszych wersji programu ze strony producenta, Kaspersky sklasyfikował go jako stwarzający zagrożenie.

Tak jak pisze @vitia - jak ktoś będzie chciał skorzystać z ESP flash download toolsów, to tekstowy poradnik od @vitia powinien rozjaśnić sytuację.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

Mnie osobiście brakuje po wygenerowaniu .bin jakiejś krótkiej informacji albo dołączonego .txt z parametrami do nodemcu czy czym tam kto wgrywa. Co jakiś czas "wejdę" w temat i już te parametry znam ale jak wracam po 3 miesiącach i próbuję coś wgrywać to muszę szukać w starszych wątkach tych parametrów..
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”