Zmiana nazw urządzeń z Gui Generic

Sxorpio
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 25, 2020 8:32 am
Lokalizacja: Bełchatów

Kilka razy samoczynnie urządzenia z Gui Generic zmieniały nazwę na "esp8266". Dodatkowo usuwane jest hasło do logowania.
Poprawiałem kilka razy i dalej to samo. Na szczęście nie ulegają zmianie nazwy poszczególnych kanałów. Tak to wygląda u mnie.
Czy można coś na to poradzić ??
Załączniki
cloud.jpg
cloud.jpg (179.94 KiB) Przejrzano 1499 razy
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

po restarcie urządzenia nazwy się ustawiają wtedy poprawne? Czy nigdy nie powracają?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Sxorpio
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 25, 2020 8:32 am
Lokalizacja: Bełchatów

Przed chwilą sprawdziłem. Nie naprawiają się :)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Obserwuj i może znajdziesz kiedy to się dzieje. Dla testu możesz wgrać oprogramowane testowe, zrobiłem tam kilka poprawek

https://gui-generic-builder.supla.io/test.php
https://gui-generic-builder.supla.io/
Sxorpio
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 25, 2020 8:32 am
Lokalizacja: Bełchatów

Tak zrobię. Dziękuję. Najśmieszniejsze jest że urządzenie o nazwie "sterowanie co i cwu ....." to sonoff 4ch pro.

Edit:
Po wgraniu testowego softu nazwy powróciły ale wszystkie termometry mi wywalił. Podałem numer portu 1wire i wróciło do normy na razie jest ok.
mickarp
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 27, 2020 2:33 pm

U mnie nadal jest problem z kasowaniem nazwy i hasła modułu o którym pisałem:
viewtopic.php?p=98194#p98194

Nie jestem w stanie określić kiedy dokładnie to się dzieje. Raz moduł pochodzi godzinę a raz cały dzień i się skasują te dwie rzeczy.
Wgrywałem esp_init_data_default.bin, wgrywałem GUI-Generic.v2.2.8.test..., próbowałem kilku programów do flashowania i cały czas to samo.

Nie wiem czy to ma jakiś związek ale wcześniej miałem wszędzie Tasmote. Oczywiście wgrywałem blank1mb a potem esp_init_data_default.bin
Jeśli ponownie ustawię nazwę i hasło, uruchomię ponownie moduł to w Supla Cloud pokazuje się tak jak ma być.

W Supla Cloud pokazuje:
Zrzut ekranu 2021-06-08 235356.png
Zrzut ekranu 2021-06-08 235356.png (36.52 KiB) Przejrzano 1241 razy

A w module który stracił nazwę i hasło:
Zrzut ekranu 2021-06-09 000244.png
Zrzut ekranu 2021-06-09 000244.png (46.86 KiB) Przejrzano 1241 razy
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Czyli nigdy się nie zapamiętują te dane? Zapisz wszystkie dane i wyślij mi w widomości konfiga z tego urządzenia.
https://gui-generic-builder.supla.io/
mickarp
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 27, 2020 2:33 pm

Wszystkie ustawienia modułu są cały czas zapamiętane tylko te dwie (nazwa i hasło) zapisują się tylko na "trochę" i nie ma reguły- godzina albo kilka. Odłączenie od prądu, wyłączenie wifi nie wpływa na ten problem.

Config z załącznika dotyczy Sonoffa Basic z ds18b20

W GUI-Generic Builder włączyłem:
  • Płytka: Generic ESP8285 Module
    Pamięć flash: 1MB
    Procesor: 160MHz
    Konfiguracja (LED, Config)
    Aktualizacja przez WWW
    Dostępne GUI podczas pracy modułu
    Przekaźniki
    Przyciski
    LED załączenia przekaźnika
    Sensor DS18B20
I taki problem jest z 4 modułami które wcześniej miał Tasmotę. Mam ich więcej z Tasmotą ale na razie wstrzymuję się z wgrywaniem Supli.
Mam 2 moduły NodeMCU v3- jeden nowy, nigdy nie używany i jeden, który miał Tasmotę. Nowy nie traci ustawień a ten po tasmocie traci.

Jeszcze zaraz nagram na jaką nówke Sonoffa Suple i będę obserwował czy ta się gubi.


[Edit] Nie udostępniaj tego configa publicznie :) Plik usunąłem.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

mickarp pisze: śr cze 09, 2021 7:02 am Wszystkie ustawienia modułu są cały czas zapamiętane tylko te dwie (nazwa i hasło) zapisują się tylko na "trochę" i nie ma reguły- godzina albo kilka. Odłączenie od prądu, wyłączenie wifi nie wpływa na ten problem.

Config z załącznika dotyczy Sonoffa Basic z ds18b20

W GUI-Generic Builder włączyłem:
  • Płytka: Generic ESP8285 Module
    Pamięć flash: 1MB
    Procesor: 160MHz
    Konfiguracja (LED, Config)
    Aktualizacja przez WWW
    Dostępne GUI podczas pracy modułu
    Przekaźniki
    Przyciski
    LED załączenia przekaźnika
    Sensor DS18B20
I taki problem jest z 4 modułami które wcześniej miał Tasmotę. Mam ich więcej z Tasmotą ale na razie wstrzymuję się z wgrywaniem Supli.
Mam 2 moduły NodeMCU v3- jeden nowy, nigdy nie używany i jeden, który miał Tasmotę. Nowy nie traci ustawień a ten po tasmocie traci.

Jeszcze zaraz nagram na jaką nówke Sonoffa Suple i będę obserwował czy ta się gubi.


[Edit] Nie udostępniaj tego configa publicznie :) Plik usunąłem.
Powiedz mi jak to zrobiłeś, że nie zapisało Ci się hasło do modułu? Spróbuj je podać i zobacz czy będzie działać dobrze. Jakiej przeglądarki używasz?
https://gui-generic-builder.supla.io/
mickarp
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 27, 2020 2:33 pm

No właśnie w tym problem, że całą konfiguracje przeprowadzam standardowo: Podłączam się pod świeżo wgrany Gui Generic, ustawiam, nazwę sieci, hasło wifi, nazwę modułu, adres serwera, email i hasło. Klikam zapisz i restart. I wszystko się zapisuje na jakiś nieokreślony czas.
Używam Microsoft Edge 91, hasło nie jest jakoś skomplikowane, bez dziwnych znaków.
Po tym jak hasło i nazwa się zresetują wchodzę na moduł i ponownie wpisuje hasło i nazwę, klikam zapisz i restart i znów na jakiś czas jest dobrze i Supla Cloud pokazuje ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”