Servo mechanizm

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8345
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tak, ale w tym temacie dyskusja zeszłna na serwo ze zdemontowanym sterownikiem i blokadami. Zostaje sam silniczek i kierunkiem obrotu sterujemy przez zmianę polaryzacji napięcia.
Więc chwilowo nie gadamy o serwo ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Kamil Ból
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:55 pm
Lokalizacja: Chęciny

Apropo tego kodu naszego szanownego kolegi Elmaya.Serwo sterowane jest ikoną ze ściemniacza która słabo oddaje czym steruje. Gdzie i jak by należało zmienić tę ikonę ? :?:
Albert
Posty: 580
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

No ok a jakby zostawić servo takim jakie zostało zaprojektowane - sterowane PWM.. ? Kwestia właśnie wydajności prądowej wemosa, ale można by dać zasilanie z przetwornicy, coby nie rżnęło wemosa przy obracaniu :)
Awatar użytkownika
Kamil Ból
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:55 pm
Lokalizacja: Chęciny

Przydało by się do tego projektu zapamiętywanie kąta jak przy rgb z kolorami żeby jedyny guzikiem ustawiać kąt drugim kolejny i tak do siedmiu bo tyle pozycji jest przy zaworze.
Awatar użytkownika
Kamil Ból
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:55 pm
Lokalizacja: Chęciny

Nie wyszło servo zrobiłem coś takiego : ) viewtopic.php?f=23&t=9155&p=104194#p104194
Awatar użytkownika
Kamil Ból
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:55 pm
Lokalizacja: Chęciny

Myślę teraz intensywnie o tym servo mechanizmie i chciałem zapytać kogoś kto się zna jakie dobrać npn lub pnp do takiego serwo żeby sterować tym z wemosa.Urodził mi się w głowie temat zasłon a te silniki po zdjęciu blokad wydają się być idealne
daw34
Posty: 126
Rejestracja: ndz sie 08, 2021 11:12 am

Można zastanowić się nad sterowaniem takim serwem np. do sterowania takimi roletami, lub zaworami lub otwieranie jakiś zapadek zamków i innych (kreatywność). Widziałem kiedyś na YT jak ktoś tak mi się zdaje hah :D oszukał serwo tz. potencjometr w środku uciął tak aby nie reagowało na obrót zębatki(podejrzewam że serwo myślało że się nie rusza) oraz usunął zabezpieczenie(kręciło się w kółko nie miało jak się zablokować ) i sterował normalnie jak tak jak serwem bez zmiany polaryzacji(+, - , oraz sygnał). jak znajdę podeśle filmik.
Załączniki
Zaluzje-drewniane-na-wymiar-zadaszenie-tarasu-1mb.jpeg
Zaluzje-drewniane-na-wymiar-zadaszenie-tarasu-1mb.jpeg (382.99 KiB) Przejrzano 228 razy
Ostatnio zmieniony wt kwie 11, 2023 7:39 pm przez daw34, łącznie zmieniany 1 raz.
daw34
Posty: 126
Rejestracja: ndz sie 08, 2021 11:12 am

Tutaj jak przerobić serwo i jak było by fajnie sterować nim np. do rolet okiennych, można dorobić mocowanie na zawór i procentowo otworzyć np do podlewania ogródka myśle że znalazło by się kilka zastosowań
https://www.youtube.com/watch?v=JhHSXCLsN4k
https://www.youtube.com/watch?v=qKCKjXpQUgU
Awatar użytkownika
Kamil Ból
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:55 pm
Lokalizacja: Chęciny

Albert pisze: czw kwie 29, 2021 5:59 am No ok a jakby zostawić servo takim jakie zostało zaprojektowane - sterowane PWM.. ? Kwestia właśnie wydajności prądowej wemosa, ale można by dać zasilanie z przetwornicy, coby nie rżnęło wemosa przy obracaniu :)
A wie ktoś jak by wyglądał schemat podpięcia takiego serva do wydajniejszego zasilania niż wemos a sterowane z wemosa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”