Sonoff SV + konaktron(y) + Google Home – brama wjazdowa

reformed
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 01, 2021 10:11 am

Cześć,

Jestem nowy i mam kilka pytań. Zakupiłem płytkę Sonoff SV. Przerobiłem ją zgodnie z instrukcją (usunięcie rezystorów, wlutowanie zworki, dodatkowo wlutowałem sobie gniazdo ARM i piny do programatora).
Obecnie płytka obsługuje eWeLink i działa głosowe otwieranie/zamykanie (podpięte pod Google Home) bramy wjazdowej (brak stanu bramy (kontaktron/ów). Nawet nie wiem czy w takiej domyślnej konfiguracji można podłączyć kontaktron tak żeby był widoczny w aplikacji…

Mam kontaktrony NO (czytałem o problemach przy montowaniu na metalowych elementach i ewentualnie będę to modyfikował).
Zastanawia mnie możliwość wykorzystania krańcówek sterownika bramy (czy było by to możliwe, bo brama ma dwie krańcówki które odpowiadają za wyłączenie napędu w dwóch skrajnych pozycjach (brama zamknięta/otwarta).

Zastanawiam się nad wgraniem Supli. Mam programator YP-05 i USB to ESP8266 (https://a.aliexpress.com/_m0LvClP)
Jeśli dobrze rozumiem to GUI Generic pozwoli mi na:
1. dołożenie dwóch kontaktronów (czy tylko jeden) (żebym mógł sprawdzać czy brama jest otwarta/zamknięta/nieustalony stan).
2. będę mógł np. ustawić regułę, że jeśli brama jest otwarta o danej godzinie to automatycznie zostanie zamknięta? Czy uda się to tak samo podpiąć do Google Home.

1. Ze strony https://gui-generic-builder.supla.io/ generuję plik binarny dla Sonoff SV
2. Wgrywam na Sonoff SV (czym?) przez programator wygnenerowany plik.
3. Konfiguracja

Rozumiem, że takie powinny być ustawienia:
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Do sterowania przez GH, Supla wymaga podłączeni min jednego czujnika otwarcia po to by komenda „zamknij bramę” przy zamkniętej jej nie otwierała tak jak to jest w EWeLink. Funkcja „Zamknij jeśli otwarta w godz. od ...do” jest jeszcze niedostępna.
reformed
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 01, 2021 10:11 am

pzygmunt pisze: sob maja 01, 2021 3:03 pm Do sterowania przez GH, Supla wymaga podłączeni min jednego czujnika otwarcia po to by komenda „zamknij bramę” przy zamkniętej jej nie otwierała tak jak to jest w EWeLink. Funkcja „Zamknij jeśli otwarta w godz. od ...do” jest jeszcze niedostępna.
Dzięki, a można przy Supli (binarka z GUI Generic) podpiąć dwa kontaktrony?
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

W GUI Genericu możesz dostosować ilość elementów podłączanych pod wybrane piny, więc tak (jedynym ograniczeniem może być ilość dostępnych pinów w wykorzystywanym module).
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
reformed
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 01, 2021 10:11 am

jaku2k pisze: sob maja 01, 2021 5:36 pm W GUI Genericu możesz dostosować ilość elementów podłączanych pod wybrane piny, więc tak (jedynym ograniczeniem może być ilość dostępnych pinów w wykorzystywanym module).
Dzięki, ale zastanawiam się skąd "Supla" będzie wiedzieć, że powiedziałem w GH "otwórz bramę"/"zamknij bramę", a nie potraktuje teraz tego jak przełącznik w przypadku podłączenia do GH eWeLinka – czy Supla w takim wypadku w jakiś sposób informuje GH, że dany stan już jest ustalony?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

GH rozpoznaje głos i na tej podstawie wysyła rozkaz otwórz lub zamknij niezależnie od stanu bramy. Serwer odpowiednio na to reaguje.
reformed
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 01, 2021 10:11 am

pzygmunt pisze: sob maja 01, 2021 6:05 pm GH rozpoznaje głos i na tej podstawie wysyła rozkaz otwórz lub zamknij niezależnie od stanu bramy. Serwer odpowiednio na to reaguje.
No ale teraz mam przy eWeLinku mam ustawioną bramę jako włącznik i w rutynach mam ustawione polecenia głosowe "otwórz bramę"/"zamknij bramę" i w zasadzie to jest tylko dla wygody bo i tak traktowane jest to jako przyciśnięcie przycisku.
W przypadku Supli będzie rozróżnienie na "włącz"/"wyłącz" i taki albo taki komunikat trafi do Supli z GH?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W uproszczeniu Supla rozumie „Otwórz bramę” i „Zamknij bramę”. Sonoff tego nie rozumie. Ponadto GH widzi bramę Supli jako bramę, a nie jako włącznik.
MarcinWLCK
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 16, 2022 8:03 am

Witam. Czy można wykorzystać ten czujniki krańcowe? Wolne styki zwierne. Jeżeli podepnę sonoff sv pod zasilanie z zasilacza bramy to jest jakaś opcja żeby to wysterowac i nie uszkodzić elektroniki bramy (kosztowna rzecz)
Napęd bramy to movvo mci1
Załączniki
IMG20240217133549.jpg
IMG20240217133549.jpg (2.43 MiB) Przejrzano 204 razy
IMG20240217134008.jpg
IMG20240217134008.jpg (2.57 MiB) Przejrzano 204 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”