Akcje dla przycisków

LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Chciałem zaproponować dodanie do GG opcji sterowania alternatywnego przyciskami tak aby wykonała się akcja po np. przytrzymaniu przycisku. Ustawienie standardowe wg obecnych ustawień ale poniżej do zaznaczenia opcji akcja po przytrzymaniu i pojawiły by się dodatkowe opcje:
a) czas przytrzymania pewnie zazwyczaj była by to 0,5-2sek.
b) do wyboru ponownie załącz, wyłącz, przełącz lub link bezpośredni

Osobiście wykorzystałbym taką opcje do zapalania światła w ganku gdzie czujnik od alarmu podał by dłuższy impuls a akcja była by załącz (automat schodowy), natomiast z przycisku do 0-2 sek bym miał akcje przełącz (można by zapalać i gasić). W innym miejscu dla włącznika światła tarasu po przytrzymaniu powyżej 1sek uruchomić link bezpośredni i ustawić ściemniacz na np 50%.
@Krycha88 daj znać czy to możliwe co opisałem i czy można liczyć na wpisanie na listę do zrobienia ? ;)
SmartBOB
Posty: 48
Rejestracja: pn maja 24, 2021 7:36 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Hej

Czy dało by się w kolejnej wersji sofu dodać kolejne ustawienie dla przycisków coś w stylu ZMIEŃ STAN ale żeby zawsze przy 0 było WYŁĄCZONE a przy 1 WŁĄCZONE.

Chodzi mi oto że obecnie przy włączniku bistabilnym to możemy nim sterować np. góra 1 lub dół 0, ale jeśli z poziomu supli zmienimy stan np. światła to odwraca się sterowanie na włączniku tzn góra 0 dół 1.

Jest to o tyle kłopotliwe że przy kilku włącznikach obok siebie ustawienie w dół na jednym to może być 0 a na drugim 1

Chciałbym żeby była taka opcja jak zmień stan ale żeby zawsze brało stan aktualny przycisku. Wiem że wtedy gdy ktoś włączy z poziomu supli a przełącznik jest na 0 to żeby go wyłączyć z guzika trzeba przejść z 0 na 1 i na 0, ale to akurat mi nie przeszkadza.

Mam nadzieję że ktoś mnie zrozumie :P @Krycha88
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”