Automat schodowy - przedłużanie czasu.

tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Hej,
Wemos D1 mini z GUI Generic. Ustawiony jeden przycisk i jeden przekaźnik (jako automat schodowy w cloud). Przekaźnik steruje innym modułem za pomocą linków bezpośrednich.

Jak powinienem ustawić przycisk w GUI Generic by kolejne naciśnięcie wydłużało ( resetowało) czas zadziałania automatu schodowego?
Przyciskiem jest tam naprawdę wyjście z alarmu. Mogę ustawić je dowolnie jako bi/mono.
Help pliz:-) bo zaraz mnie trafi. Chwilę działało dobrze ale wemos stale rozgłaszał sieć. Problem rozwiązałem ale w trakcie przypadkowo skasowałem ustawienia i nie potrafię teraz ponownie uzyskać właściwego efektu.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Musisz chociaż raz uruchomić automat z aplikacji aby czas się zapisał na urządzeniu.
https://gui-generic-builder.supla.io/
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

krycha88 pisze: ndz maja 16, 2021 7:19 am Musisz chociaż raz uruchomić automat z aplikacji aby czas się zapisał na urządzeniu.
Dzięki.
Czyli po każdej zmianie czasu w cloud przynajmniej jedno uruchomienie z apki?
Tak jest ok gdy na wejście (przycisk) podaję impuls?:
IMG_20210516_094843.jpg
IMG_20210516_094843.jpg (79.01 KiB) Przejrzano 1161 razy
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

tomkowski pisze: ndz maja 16, 2021 7:51 am
krycha88 pisze: ndz maja 16, 2021 7:19 am Musisz chociaż raz uruchomić automat z aplikacji aby czas się zapisał na urządzeniu.
Dzięki.
Czyli po każdej zmianie czasu w cloud przynajmniej jedno uruchomienie z apki?
Tak jest ok gdy na wejście (przycisk) podaję impuls?:IMG_20210516_094843.jpg
tak, musisz chociaż raz wykonać akcję z aplikacji aby czas się zapisał.

Tak naprawdę nie ma znaczenia dla automatu schodowego akcja oraz reakcja przycisku.
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

krycha88 pisze: ndz maja 16, 2021 10:06 am
tomkowski pisze: ndz maja 16, 2021 7:51 am
krycha88 pisze: ndz maja 16, 2021 7:19 am Musisz chociaż raz uruchomić automat z aplikacji aby czas się zapisał na urządzeniu.
Dzięki.
Czyli po każdej zmianie czasu w cloud przynajmniej jedno uruchomienie z apki?
Tak jest ok gdy na wejście (przycisk) podaję impuls?:IMG_20210516_094843.jpg
tak, musisz chociaż raz wykonać akcję z aplikacji aby czas się zapisał.

Tak naprawdę nie ma znaczenia dla automatu schodowego akcja oraz reakcja przycisku.
Trochę nie bardzo rozumiem czemu nie ma znaczenia dla automatu akcja i reakcja przycisku ?
Ja bardzo mocno korzystam z opcji akcji i reakcji przycisku w automacie schodowym (odpowiednie ustawienia). Wszystkie czujniki PIR można tym filtrować aby podawać impuls aby nie robić dyskoteki ze świateł. W innym przypadku aby działał jak włącznik schodowy z czasówką.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

LukaszH pisze: ndz maja 16, 2021 11:50 am Trochę nie bardzo rozumiem czemu nie ma znaczenia dla automatu akcja i reakcja przycisku ?
Ja bardzo mocno korzystam z opcji akcji i reakcji przycisku w automacie schodowym (odpowiednie ustawienia). Wszystkie czujniki PIR można tym filtrować aby podawać impuls aby nie robić dyskoteki ze świateł. W innym przypadku aby działał jak włącznik schodowy z czasówką.
Takie było zawsze moje myślenie, szczerze to nawet nie sprawdzałem tego. Ale myślałem, że zawsze jak jest ustawiony czas dla automatu to nie ważne jaką akcję dla przycisku wybierzesz to po określonym czasie przekaźnik się wyłączy niezależnie na to czy wybrało się włączy, wyłącz czy przełącz ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukaszH
Posty: 640
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

krycha88 pisze: ndz maja 16, 2021 6:00 pm
LukaszH pisze: ndz maja 16, 2021 11:50 am Trochę nie bardzo rozumiem czemu nie ma znaczenia dla automatu akcja i reakcja przycisku ?
Ja bardzo mocno korzystam z opcji akcji i reakcji przycisku w automacie schodowym (odpowiednie ustawienia). Wszystkie czujniki PIR można tym filtrować aby podawać impuls aby nie robić dyskoteki ze świateł. W innym przypadku aby działał jak włącznik schodowy z czasówką.
Takie było zawsze moje myślenie, szczerze to nawet nie sprawdzałem tego. Ale myślałem, że zawsze jak jest ustawiony czas dla automatu to nie ważne jaką akcję dla przycisku wybierzesz to po określonym czasie przekaźnik się wyłączy niezależnie na to czy wybrało się włączy, wyłącz czy przełącz ;)
Nie no te reakcje przycisków są mega :) Przy odpowiednich ustawieniach można naprawdę sporo automatyki ustawić. Wszystkie światła które mam jako automat podpięty do czujki bosch to była by dyskoteka bo bosch działa jakieś 4-5sek. A dzięki sekwencji reakcji na "wciśnięcie" i tylko "włącz" tylko odnawia się czas ustawiony w cloud.

Tak przy okazji także kosmetyka w sumie ale może zachować nazewnictwo jak w cloud:
akcje.JPG
akcje.JPG (19.87 KiB) Przejrzano 1046 razy
A pytanie otwarte czy może nie zamienić "odwrócona logika" na "sterowanie LOW" lub "sterowanie zerem" ? Było by to bardziej intuicyjne i np. pull up myślę że jest dosyć intuicyjny, chociaż pull up powinien być dostępny tylko przy wyborze sterowania LOW, ponieważ w przeciwnym wypadku sztucznie odwróci logikę gdzie sterowanie high przy pull up ma praktycznie cały czas wciśnięty przycisk i tylko można go wyłączyć stanem low ale tutaj mamy dopiero odwróconą logikę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”