Wsparcie dla MPX 5XXX

jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

krycha88 pisze: pt maja 28, 2021 7:30 pm
jaku2k pisze: pt maja 28, 2021 7:20 pm Wgrałem GUI Generica ponownie (oczywiście najnowszą wersję ;) ). Na razie wszystko działa jak należy. Pytanie do @krycha88 odnośnie Pushovera.
Czy w polu "Users" mam wpisać nazwy urządzeń z Pushovera?
Czy mogę wykorzystać token, którego używam do innych zadań z Suplą?
Na stronie głównej pushover masz user token a na samym dole masz app token musisz sobie tylko dodać
Dobrze, dziękuję za odpowiedź. Nazwa "User" zmyliła mnie - myślałem że chodzi o użytkowników (telefony).
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Czy może ktoś mi powiedzieć jak dokładny jest ten czujnik? Potrzebuję mieć podgląd ile jest nawozu w zbiorniku 1000L chciałem użyć tego czujnika a może jakieś inne rozwiązanie?
maciej38
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 8:07 pm

krycha88 pisze: pt maja 28, 2021 11:35 am
maciej38 pisze: pt maja 28, 2021 11:32 am Cześć
A czy ustawienia kalibracyjne nie giną po restarcie ?

Bo u mnie, kiedy ustawie je poprzez wpisanie odpowiednich wartości w polach i nacisnę zapisz to po restarcie ostawiają się na ponownie 0 ( na 2 różnych NodeMCu ) :shock:

Chyba, że coś robię nie tak ...
dodajesz jakiś kanał do ESP? wartości powinny się normalnie zapisywać.

Powodem takiego zachowania było zasilanie przez USB bezpośrednio z komputera.
Przy zasilaniu z ładowarki wszytko pracuje jak należy.

Ale powiem jeszcze tak zrobiłem tą metodą - zasilanie USB komputera - przygotowanie/testowanie niezliczoną ilość NodeMCu i Wemosów i nigdy tak nie się nie działo. Zawsze po odłączeniu USB zachowywały się dane do logowania do Wifi i Supla.

No ale zawsze musi być ten pierwszy raz :)
--
Każda dostatecznie zaawansowana technologia niczym nie różni się od magii.
Arthur C. Clarke
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Mmof pisze: ndz maja 30, 2021 4:53 am Czy może ktoś mi powiedzieć jak dokładny jest ten czujnik? Potrzebuję mieć podgląd ile jest nawozu w zbiorniku 1000L chciałem użyć tego czujnika a może jakieś inne rozwiązanie?
Czujnik wyświetla wartości z dokładnością do centymetra.
Mam wrażenie, że soft od @elmaya podaje trochę dokładniejsze wyniki, niż GUI Generic, ale mogę się mylić (z GUI Generica dla MPX-a korzystam dopiero parę dni).

Jeśli nawóz jest w postaci stałej (np. granulatu), to nie wiem, czy czujnik różnicy ciśnień będzie spełniał swoje zadanie prawidłowo.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

jaku2k pisze: ndz maja 30, 2021 10:30 am Mam wrażenie, że soft od @elmaya podaje trochę dokładniejsze wyniki, niż GUI Generic, ale mogę się mylić (z GUI Generica dla MPX-a korzystam dopiero parę dni).
Co dokładnie masz na myśli? Wartości są niestabilne? Ja zastosowałem zaokrąglenie odczytywanych wartości.
https://gui-generic-builder.supla.io/
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

krycha88 pisze: ndz maja 30, 2021 10:43 am
jaku2k pisze: ndz maja 30, 2021 10:30 am Mam wrażenie, że soft od @elmaya podaje trochę dokładniejsze wyniki, niż GUI Generic, ale mogę się mylić (z GUI Generica dla MPX-a korzystam dopiero parę dni).
Co dokładnie masz na myśli? Wartości są niestabilne? Ja zastosowałem zaokrąglenie odczytywanych wartości.
Nie, wartości wydają się być stabilne (jeśli chodzi o pomiar faktycznej "głębokości" - woda czasem "faluje" i wtedy się wartość waha - to chyba normalne).

Bardziej chodzi mi o to, że w GUI Genercu wartość jest chyba zaokrąglana do centymetrów, a w wyżej wymienionym sofcie od @elmaya (jeśli mnie pamięć nie myli) wartości są podawane z dokładnością do milimetrów.

Niestety stabilności GUI Generica potwierdzić nie mogę, bo po jakiejkolwiek zmianie ustawień w GUI moduł rozłącza się od sieci na długo (np. 1 dzień). Podejrzewam, że jest to problem mojego modelu ESP-12. Niestety to ostatnia sztuka jaką mam, więc czekam na zamówienie z Aliexpressu.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

jaku2k pisze: ndz maja 30, 2021 10:30 am
Mmof pisze: ndz maja 30, 2021 4:53 am Czy może ktoś mi powiedzieć jak dokładny jest ten czujnik? Potrzebuję mieć podgląd ile jest nawozu w zbiorniku 1000L chciałem użyć tego czujnika a może jakieś inne rozwiązanie?
Czujnik wyświetla wartości z dokładnością do centymetra.
Mam wrażenie, że soft od @elmaya podaje trochę dokładniejsze wyniki, niż GUI Generic, ale mogę się mylić (z GUI Generica dla MPX-a korzystam dopiero parę dni).

Jeśli nawóz jest w postaci stałej (np. granulatu), to nie wiem, czy czujnik różnicy ciśnień będzie spełniał swoje zadanie prawidłowo.
Nie wszystkie nawozy są w postaci płynnej tylko chodzi o to że tam pracuje pompa za prawie 4 tyś i trzeba pilnować stanu nawozów żeby nie wystąpił suchobieg a dodatkowo jest druga do mieszanie więc szkoda uszkodzić dwie pompy ja potrzebuję wiedzieć kiedy się kończy nawóz żeby napełnić ponownie i nie musiał bym co chwilę zaglądać do tego dlatego interesuje mnie ten czujnik a jaki konkretny model polecicie zbiornik to zwykły pojemnik 1Metr na 1Metr.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Mmof pisze: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
jaku2k pisze: ndz maja 30, 2021 10:30 am
Mmof pisze: ndz maja 30, 2021 4:53 am Czy może ktoś mi powiedzieć jak dokładny jest ten czujnik? Potrzebuję mieć podgląd ile jest nawozu w zbiorniku 1000L chciałem użyć tego czujnika a może jakieś inne rozwiązanie?
Czujnik wyświetla wartości z dokładnością do centymetra.
Mam wrażenie, że soft od @elmaya podaje trochę dokładniejsze wyniki, niż GUI Generic, ale mogę się mylić (z GUI Generica dla MPX-a korzystam dopiero parę dni).

Jeśli nawóz jest w postaci stałej (np. granulatu), to nie wiem, czy czujnik różnicy ciśnień będzie spełniał swoje zadanie prawidłowo.
Nie wszystkie nawozy są w postaci płynnej tylko chodzi o to że tam pracuje pompa za prawie 4 tyś i trzeba pilnować stanu nawozów żeby nie wystąpił suchobieg a dodatkowo jest druga do mieszanie więc szkoda uszkodzić dwie pompy ja potrzebuję wiedzieć kiedy się kończy nawóz żeby napełnić ponownie i nie musiał bym co chwilę zaglądać do tego dlatego interesuje mnie ten czujnik a jaki konkretny model polecicie zbiornik to zwykły pojemnik 1Metr na 1Metr.
Ten wątek dotyczy obsługi MPX5XXX w GUI Genericu, więc jeśli chodzi o czujniki MPX5XXX, to różnią się one tylko obsługiwaną maksymalną wysokością.
Dla Mpx5010 maksymalnie 1 metr głębokości.
Dla Mpx5050 maksymalnie 5 metrów głębokości.
Dla Mpx5100 maksymalnie 10 metrów głębokości.

Nie lepiej zastosować zwykły, tzn. pływakowy?
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

jaku2k pisze: ndz maja 30, 2021 2:19 pm
Mmof pisze: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
jaku2k pisze: ndz maja 30, 2021 10:30 am
Czujnik wyświetla wartości z dokładnością do centymetra.
Mam wrażenie, że soft od @elmaya podaje trochę dokładniejsze wyniki, niż GUI Generic, ale mogę się mylić (z GUI Generica dla MPX-a korzystam dopiero parę dni).

Jeśli nawóz jest w postaci stałej (np. granulatu), to nie wiem, czy czujnik różnicy ciśnień będzie spełniał swoje zadanie prawidłowo.
Nie wszystkie nawozy są w postaci płynnej tylko chodzi o to że tam pracuje pompa za prawie 4 tyś i trzeba pilnować stanu nawozów żeby nie wystąpił suchobieg a dodatkowo jest druga do mieszanie więc szkoda uszkodzić dwie pompy ja potrzebuję wiedzieć kiedy się kończy nawóz żeby napełnić ponownie i nie musiał bym co chwilę zaglądać do tego dlatego interesuje mnie ten czujnik a jaki konkretny model polecicie zbiornik to zwykły pojemnik 1Metr na 1Metr.
Ten wątek dotyczy obsługi MPX5XXX w GUI Genericu, więc jeśli chodzi o czujniki MPX5XXX, to różnią się one tylko obsługiwaną maksymalną wysokością.
Dla Mpx5010 maksymalnie 1 metr głębokości.
Dla Mpx5050 maksymalnie 5 metrów głębokości.
Dla Mpx5100 maksymalnie 10 metrów głębokości.

Nie lepiej zastosować zwykły, tzn. pływakowy?
Właśnie chodzi o to że chcę kontrolować to czy ubywa nawozu i czy poprawnie działa więc pewnie zrobię to na tym czujniku dzięki za pomoc.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Mmof pisze: ndz maja 30, 2021 5:48 pm
jaku2k pisze: ndz maja 30, 2021 2:19 pm
Mmof pisze: ndz maja 30, 2021 12:38 pm

Nie wszystkie nawozy są w postaci płynnej tylko chodzi o to że tam pracuje pompa za prawie 4 tyś i trzeba pilnować stanu nawozów żeby nie wystąpił suchobieg a dodatkowo jest druga do mieszanie więc szkoda uszkodzić dwie pompy ja potrzebuję wiedzieć kiedy się kończy nawóz żeby napełnić ponownie i nie musiał bym co chwilę zaglądać do tego dlatego interesuje mnie ten czujnik a jaki konkretny model polecicie zbiornik to zwykły pojemnik 1Metr na 1Metr.
Ten wątek dotyczy obsługi MPX5XXX w GUI Genericu, więc jeśli chodzi o czujniki MPX5XXX, to różnią się one tylko obsługiwaną maksymalną wysokością.
Dla Mpx5010 maksymalnie 1 metr głębokości.
Dla Mpx5050 maksymalnie 5 metrów głębokości.
Dla Mpx5100 maksymalnie 10 metrów głębokości.

Nie lepiej zastosować zwykły, tzn. pływakowy?
Właśnie chodzi o to że chcę kontrolować to czy ubywa nawozu i czy poprawnie działa więc pewnie zrobię to na tym czujniku dzięki za pomoc.
W pełni rozumiem ideę. Z czujnikiem pływakowym chodziło mi o to, że mógłby rozłączać zasilanie pompy po zniżeniu się do konkretnego pułapu.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”