Uszkadzanie ESP

dawmor
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 17, 2020 6:09 pm

Witajcie! Dzisiaj po raz 3 w przeciągu 3-4 miesięcy padł ESP z wgranym GUI Generic. ESP obsługuje 6 przekaźników z pamięcią stanu do tego 4 wejścia do włączania tych przekaźników i 2 ds18b20 na jednym pinie. Jak uszkadza się esp to w momencie rejestrowania do supli i objawia się cyklicznym resetowaniem podczas rejestracji w cloudzie. Wgrywanie na nowo GUI G. nic nie daje bo efekt jest taki sam. Pomijam kwestie hardware ponieważ tak samo zrobione PCB działa bezproblemowo na HAA Homekit już od ponad pół roku. Ktoś miał ten sam problem, albo podobny?
Adamo28
Posty: 138
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

Mam ESP które działało na GUI ponad pół roku z małymi resetami jak brakło napięcia, nic mu nie było. W różnych wemosach, sonofach działają 24h/dobę. miałem do tej pory 1 nodemcu w którym umarło ESP na amen z dnia na dzień był to testowy egzemplarz który był ostro "ryty" ale winiłem za to elektrostatykę bo walał się luźno w plecaku. Niektóre softy na forum miały kustomizowane czasy zapisu do swojej pamięci z tego co kojarzę może miałeś coś takiego i zajechała się pamięć inaczej nie widzę możliwości zepsucia softem ESP ale aż tak się nie znam.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Też stawiałbym na zajechanie pamięci poprzez pierdyliard zapisów...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

jak bardzo użytkowałeś te 6 przekaźników? przez ten okres przekroczyło ok 100tys przełączeń?
https://gui-generic-builder.supla.io/
LukaszH
Posty: 642
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Najczęściej jednak to zasilanie jest winowajcą upalenia ESP. U mnie już kilka przetwornic musiałem wymienić (użytkowanie/ testy) i zazwyczaj zabierały do grobu ze sobą ESP.
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Również mam kilka "żyłowanych" wemosów na supli, np. moduł garażowy z GUI Genericiem, który obsługuje 10 przekaźników, 6 przycisków, 1x BME280 i licznik impulsów i zalicza kilka restartów dziennie i dopiero raz wymieniałem wemosa, a to raczej z powodu, że był wcześniej katowany różnymi kompilacjami testowymi etc. Także wg mnie to wina hardwareowa a nie softwareowa. Supla nie ma tu nic do tego
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”