Własna kompilacja GUI - wyłączanie RELAYA z poziomu kodu

petione
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 21, 2018 4:26 pm

krycha88 pisze: czw gru 02, 2021 9:55 am a czy czasami kod z GG nie zmienia Ci tych ustawień :P
Biorę to pod uwagę dlatego w pliku platformio.ini zakomentowałem flagę związane z kompilacją relaya
; -D SUPLA_RELAY
ale na nic to nie wpłynęło. Pytanie wiec, który element jeszcze to nadpisuje bo zakładam (?) że sam sposób dodania własnego relaya i jego konfiguracji w kodzie mam robiony poprawnie.
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

no i tutaj popełniasz błąd, musisz dodać tą flagę :) lub przerobić kod aby zapamiętywanie działało bez tej flagi.
https://gui-generic-builder.supla.io/
petione
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 21, 2018 4:26 pm

Próbowałem tak i tak. Bez flagi pewnie brak jest zapisu (nie pojawia się komunikat w terminalu) ale chyba relay->setDefaultStateOn(); powinien działać wtedy. Natomiast po odkomentowaniu zapis jest (komunikat w terminalu) ale brak możliwości odczytu. Wiec generalnie szukam linijki która to blokuje. Sposób podany przez ciebie Krycha działa w przypadku dodanego w kodzie Dimmera no ale on z urzędu ma zapamiętywać chyba ostatni stan.

A może inne podejście do tematu. Czy można się Krycha dobrać do przekaźnika (modyfikacja stanu) z poziomu kodu, który został dodany ze strony konfiguracyjnej WWW?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”