Reset sieci po włączeniu przekaźnika

krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Jeżeli używasz pushover to zacznij od ich wyłączenia.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Leszekbialy
Posty: 98
Rejestracja: pt kwie 06, 2018 9:29 pm

Proponował bym sprawdzić od strony hardwerowej może dioda padła i przewodzi w obu kierunkach lub coś podobnego.
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Wczoraj trochę potestowałem.
Na nowym module zainstalowałem ta samą wersje softu co na tym problemowym. Ta samą konfigurację itd . Różnica to pushover i cloud na innym koncie oraz nie podłączony nic oprócz przycisku konfiguracja.
Usunąłem powiadomienia. Wszystko chodzi stabilnie.
Wniosek taki że powiadomienia napewno przycinają łączność.W momencie włączenia ręcznie przekaźnika na cloud przychodzi powiadomienie ale zauważyłem że moduł nie reaguje na inną funkcję np wyłączyc ten włączony przekaźnik lub wysterować inny Bardzo podobne tylko na tamtym urządzeniu trwa to 30 sekund a później sieć się resetuje i nawiązuje nową łączność. W tym testowym trwa to około 5 sekund. Po 5 sekundach wszytko wraca do normy. Sieć się nie resetuje
Wiedzac już że problem następuje przy wysyłaniu powiadomienia czyli transmisja danych zacząłem kombinować z ruterem. Skłonił mnie tego fakt że w danych o module (literka i) w starym module zasięg sieci wi-fi mam około 50% i bingo to jest to.
Odsunolem ruter od modułu testowego by osiągnąć zasięg wi-fi w granicach 50% i sytuacja dokładnie powtarza się jak w tym module poprzednim.
Reasumując :
1. Przy bardzo dobrym zasięgu podczas wysyłania powiadomienia następuje chwilowe zawieszenie sieci ale powiadomienia przychodzą a moduł po chwili pracuje dalej.
2 Przy zasięgu około 50% powiadomienia nie przychodzą . Sieć się zawiesza a po około 30 sekundach następuje restart połączenia.
3 . Bez powiadomień wszytko dział nawet na 30% zasięgu.
Co teraz z tym fantem zrobić ? Czy to już tak mysi być bo są jakieś ograniczenia czy może da się to jakoś rozwiązać w kodzie programu ?
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Ile masz skonfigurowanych tych powiadomień? Czy powiadomienia mogą wystąpić jedno po drugim?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Trzy powiadomienia do każdego z trzech przekaźników o różnych temperaturach.

Potestowałem trochę i wniosek jest jeden. Aby stabilnie działało urządzenie z powiadomieniami to zasięg wi-fi musi być większy niż 50%. Poniżej zaczynają się problemy z resetem sieci włącznie.
Adamo28
Posty: 138
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

Mam w jednym urządzeniu powiadomienie pushover z GUI i działa 100/100 przy sile wifi ~20% ale na wemosie pro. Znów na innym pająku zrobionym na nodemcu v3 i z jednym z wcześniejszych wersji GUI gdy jeszcze nie było pushovera w zestawie gdzie dolepiłem sobie powiadomienia to losowo dzieje się to co u ciebie, muszę po testować... Wcześniej były jeszcze problemy z pushami gdy SSL było włączone, zdaje się że pamięć się kończy ale to krycha88 musiałby się wypowiedzieć, być może dlatego na pro to działa niezawodnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”