Problemy..

Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

Witam
Stałem się posiadaczem dwóch sztuk DIW-01.

Pierwszy z nich sam się wyłączał. Pomimo prób z różnymi żarówkami (led i tradycyjnymi o małej mocy) , po włączeniu w aplikacji po upływie kilku sekund sam się wyłączał. Po zmniejszeniu jasności działał, ale do następnego włączenia. Zachowywał się tak jakby był przeciążony. Odesłałem go.

Drugi działa prawidłowo.
Jednak to co mnie nurtuje i co mi niezbyt działa w przypadku przycisku monostabilnego potrafi przy krótkim naciśnięciu (zamiast włączyć/wyłączyć) zacząć zmniejszać/zwiększać próg jasności. Rozumiem że miał tak działać jak w przypadku sterownika LED. Przytrzymanie ma zmieniać jasność. Natomiast krótkie naciśnięcie to włącz/wyłącz. (Np jak w SLW-02, który posiadam) Generalnie niezbyt w takiej konfiguracji można go używać. W przypadku przycisku bistabilnego jest ok. Oczywiście zmieniam konfigurację przy zmianie przycisków bistabilny/monostabilny. I bardziej by mi pasowała kombinacja a przyciskiem monostabilnym, ponieważ większość takich używam.
Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Podaj e-mail na PW. Zaktualizujemy Ci go.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

Dziękuję za odpowiedź.


Pozdrawiam
Ł.S
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

Witam
Zaktualizowałem sterownik DIW 01 do wersji 2.8.11.

Niestety przy konfiguracji z przyciskiem monostabilnym nic się nie poprawiło.
(oczywiście wypowiadam się tylko w oparciu o moją aplikację - przyciski Simon 54)

W moim przypadku przy sekwencji :

włącz - 5s przerwy - wyłącz -5s -włącz - 5s po kilku razach (2-3) gubi się i zaczyna regulować jasnością zamiast wyłączyć.

Podobnie po chwili gdy nic nie robimy i chcemy go wyłączyć/włączyć zdarza się, że zmniejsza jasność przy naciśnięciu.
Nie zauważyłem poprawy dla tego problemu.

Rozumiem że, ma on działać jak przy SLW-02 który posiadam i który działa mi prawidłowo

Pozdrawiam
Ł.S
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Nie Masz przypadkiem wyłącznika z podświetleniem ???
Też mam Simona 54.
Testowałem, z wyłącznikami mono i bistabilnymi i takiego problemu nie zaobserwowałem.
Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

Nie to zwykły przycisk bez podświetlenia.
Też przerabiałem temat podświetlenia. Musiałem wszystkie powymieniać...
Dzięki za pomoc, A masz taką aplikację z przyciskiem monostabilnym i DIW-01?

Pozdrawiam
Ł.S
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Obecnie od pewnego czasu używam z bistabilnym, ale dość długo używałem z monostabilnym.
Ale zawsze mogę wrócić do monostabilnego.
Edit:
A nie pozostał Ci ( gdzieś w instalacji ) przypadkiem kondensator, który montuję się dla żarówkach LED jeżeli współpracują z wyłączniki z podświetleniem, żeby nie miały rozbłysków ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zobaczymy co z tym da się zrobić. Może idą się to rozwiązać aktualizacją.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Bulion76 pisze: pt lip 09, 2021 12:03 pm
Jednak to co mnie nurtuje i co mi niezbyt działa w przypadku przycisku monostabilnego potrafi przy krótkim naciśnięciu (zamiast włączyć/wyłączyć) zacząć zmniejszać/zwiększać próg jasności.
Potestowałem.
U mnie takie coś też występuje, jeżeli na trochę dłużej przycisnę przycisk monostabilny.
rav.b
Posty: 337
Rejestracja: pn lis 26, 2018 9:09 am
Lokalizacja: Niepołomice/Lipnica Mała
Kontakt:

Mam w domu 2 DIW-01 i mam bardzo duży problem aby w ogóle włączyć oświetlenie przyciskiem mono-stabilnym (niepodświetlanym, Ospel Impresa), czasami dopiero za 5 razem uda mi się włączyć oświetlenie. Dodam iż w przypadku SLW-01 oraz SLW-02 wszystko działa jak należy, nie mam z nimi problemu z włączeniem/wyłączeniem oraz ze zmianą jasności, a DIW ciągle mnie irytuje.
5x ROW-02, 4x SRW-02, 2x LIW-01, 2x DIW-01, 2x THW-01, 2x SLW-01, 1x mSRW-01, 1x mROW-02, 1x ROW-02m, 1x ROW-01/16A, 1x ROW-01, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x PNW-01, 1x OSW-01, 1x RNW-01, 3x Heatpol Home+, 1x Sonoff mini
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL DIW-01”