DIW-01 + girlanda

matt
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 22, 2018 2:35 pm

Cześć,

mam zewnętrzne gniazdko sterowane włącznikiem z wewnątrz, do którego podłączony jest przedłużacz z rozgałęźnikiem. Jednym z urządzeń podpiętych do rozgałęźnika jest girlanda ogrodowa zasilana 230V i w niej 10 żarówek LED 4W (jakieś budżetowe firmy Lumenix, nie przeznaczone do ściemniania). Chcę móc ściemniać tę girlandę, więc “na kablu” zamontowałem DIW-01 i włącznik bistabilny. Większość działa ok (nawet jestem pozytywnie zaskoczony, że po wyłączeniu gniazdka zewn. i ponownym włączeniu DIW-01 w ułamku sekundy łączy się z Cloudem, pamięta stan itd).

Mam problem z samym ściemnianiem, tzn. przy wartości 34% żarówki w ogóle nie świecą, od 50% już świecą praktycznie maksymalną jasnością i do 100% nie widać różnicy. W aplikacji mobilnej trochę dostosowałem zakres pracy, ale i tak sterowanie jest utrudnione, bo 2/3 suwaka nic nie robi (tzn żarówki świecą z max jasnością). Dodatkowo przy niskich wartościach żarówki delikatnie mrygają.

Mogłem coś skopać z podłączeniem, czy po prostu żarówki do wymiany?
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

matt pisze: ndz lip 11, 2021 12:47 pm
Mogłem coś skopać z podłączeniem, czy po prostu żarówki do wymiany?
Raczej żarówki do wymiany.
Musisz szukać żarówek LED ściemnialnych - DIM ( Dimmable ), coś tego typu:
viewtopic.php?p=92527#p92527
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Kliknij w trybik na widoku dla DIW
Podaj swoje hasło do Cloud.
Dostosuj zakres pracy ustawiając min i max dla swojego źródła światła (złap jeden lub drugi kwadracik i obracaj w prawo lub lewo)
Zapisz.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL DIW-01”