Ściemniać Diw-01

ozzixdd
Posty: 44
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

Witam. Przychodzę z nietypowym pomysłem i zapytaniem. Posiadam na korytarzu czujnik ruchu który ma dołożona pastylkę żeby mieć możliwość włącz/wyłącz na stałe.
Znalazłem nowy produkt z waszego asortymentu czyli ściemniacz.
I moje pytanie czy mogę ustawić go pod załączanie z czujki to wiem że bez problemu bo to jak zwykły włącznik tylko wieczorem z większą częstotliwością.
Natomiast czy jesten w stanie ustalić w jakich godzinach jaka jest jasność oświetlenia? Bo to wydaje mi się normalnie (pracuje przy systemach KNX) ale zastanawiam się jak to działa w przypadku tej pastylki. Czy mogę ustalić przykładowo:
7.00 - 21.00 : 100% jasności
21.00 - 7.00: około 10% jasności.
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"pastylkę" ?
Z tym załączaniem z czujki to w brew pozorom nie takie proste ponieważ stan ściemniacza może się zmieniać jeśli użyjesz aplikacji. Wtedy wejście będzie odmiennie reagować. Musiałbyś dodatkowo użyć wyzwalacza akcji + jakiś harmonogram, który zmieni poziom jasności w czasie. Problem w tym, że harmonogram nie potrafi zmienić jasności bez włączania.
ozzixdd
Posty: 44
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

Używanie aplikacji żeby nie zmieniać jasności to najmniejszy problem
Załącz, rozłącz jeśli wykorzystasz styk czujki jako włącznik i wszystko pójdzie z tej samej fazy to żaden problem.
Jednak jeśli idzie ustawiać jasność ściemniacza tylko podczas uruchomienia i nie idzie ustawiać jasności w określonych godzinach. To absurd taki ściemniacz. Dzięki
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

ozzixdd pisze: pn paź 18, 2021 10:05 pm Używanie aplikacji żeby nie zmieniać jasności to najmniejszy problem
Załącz, rozłącz jeśli wykorzystasz styk czujki jako włącznik i wszystko pójdzie z tej samej fazy to żaden problem.
Jednak jeśli idzie ustawiać jasność ściemniacza tylko podczas uruchomienia i nie idzie ustawiać jasności w określonych godzinach. To absurd taki ściemniacz. Dzięki
To czemu nie założysz KNX,a ?
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
ozzixdd
Posty: 44
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

Koszty. Wiadomo że system KNX posiada prawie nieskończone możliwości. Jednak urządzenia kosztują kolosalne sumy + potrzebuje oprogramowania na które jest nałożony również kolejny abonament
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Myślę, że to jest ciekawy pomysł na nową funkcjonalność.
Aktualnie problemem jest to, że żaden komercyjny dimmer z Suplą nie ma na pokładzie zegaru czasu rzeczywistego (z podtrzymaniem bateryjnym), więc ustawianie jasności bazujące na czasie byłoby problematyczne np. po braku zasilania, gdy nie wstanie nam połączenie z Internetem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

ozzixdd pisze: wt paź 19, 2021 7:56 am Koszty. Wiadomo że system KNX posiada prawie nieskończone możliwości. Jednak urządzenia kosztują kolosalne sumy + potrzebuje oprogramowania na które jest nałożony również kolejny abonament
Dlatego proponuję nie używać tego typu określeń:
To absurd taki ściemniacz
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

ozzixdd pisze: pn paź 18, 2021 10:05 pm Używanie aplikacji żeby nie zmieniać jasności to najmniejszy problem
Nie to napisałem.
ozzixdd pisze: pn paź 18, 2021 10:05 pm Jednak jeśli idzie ustawiać jasność ściemniacza tylko podczas uruchomienia i nie idzie ustawiać jasności w określonych godzinach. To absurd taki ściemniacz.
Oczywiście, że możesz ustawić poziom jasności w określonych godzinach używając harmonogramu.
Rzecz w tym, że Ty potrzebujesz jak sądzę opcji, która zmieni ten poziom bez włączania oświetlenia. Czyli harmonogram
ustawia 50% nie włączając źródła światła. Dopiero czujnik ruchu to źródło włącza.

Musisz się chyb przeprosić z KNX-em....
ozzixdd
Posty: 44
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

klew pisze: wt paź 19, 2021 8:04 am Myślę, że to jest ciekawy pomysł na nową funkcjonalność.
Aktualnie problemem jest to, że żaden komercyjny dimmer z Suplą nie ma na pokładzie zegaru czasu rzeczywistego (z podtrzymaniem bateryjnym), więc ustawianie jasności bazujące na czasie byłoby problematyczne np. po braku zasilania, gdy nie wstanie nam połączenie z Internetem.
No pomysł super. Jednak nie widzę problemu po zaniku - tzn braku zasilania
Jednak jeśli faktycznie jest połączenie z internetem to super sprawa by była
ozzixdd
Posty: 44
Rejestracja: śr lis 20, 2019 4:56 pm

Robert Błaszczak pisze: wt paź 19, 2021 8:28 am
ozzixdd pisze: wt paź 19, 2021 7:56 am Koszty. Wiadomo że system KNX posiada prawie nieskończone możliwości. Jednak urządzenia kosztują kolosalne sumy + potrzebuje oprogramowania na które jest nałożony również kolejny abonament
Dlatego proponuję nie używać tego typu określeń:
To absurd taki ściemniacz
Fakt. Mój błąd.
Spoko
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL DIW-01”