Sterownik rolet - dodatkowa akcja w harmonogramie

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
photoworldpl

Cześć,
Możliwe do ustawienia teraz akcje to:
- Zasłoń
- Odsłoń
- Odsłoń częściowo

Bardzo przydatna byłaby akcja "zasłon częściowo" :)
Mam ustawiony na części rolet cykl, który lekko opuszcza te rolety na wieczór (załącznik). Problem pojawia się oczywiście jak już wcześniej je zamknąłem wyjeżdżając np. do sklepu lub na wakacje.

Celem nowej akcji "zasłon częściowo" byłoby również sprawdzenie czy aktualny procent zasłonięcia nie przekracza już tego ustawionego w harmonogramie ;)
Załączniki
Screenshot_20210706-185511_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20210706-185511_Samsung Internet.jpg (269.91 KiB) Przejrzano 454 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontakt:

Harmonogramy nie sprawdzają aktualnej pozycji aby ustalić czy mają odsłonić czy zasłonić.

"Odsłoń częściowo" powinieneś rozumieć jako "Ustaw pozycję rolety na x% odsłonięcia".
Czyli odsłoń na 10% jest równoznaczne z zasłoń na 90%.

Oznacza to też, że jeśli ustawisz "Odsłoń na 10%" to roleta ustawi się do tej pozycji niezależnie od tego w jakiej pozycji aktualnie się znajduje.
photoworldpl

pzygmunt pisze: wt lip 06, 2021 5:20 pm Harmonogramy nie sprawdzają aktualnej pozycji aby ustalić czy mają odsłonić czy zasłonić.
Rozumiem, jeżeli jednak serwer posiada informację o stanie/pozycji sterownika (z tego co widzę to posiada) to byłoby genialnym posunięciem dodanie do harmonogramów ustawialnego warunku "jeżeli". Pewnie zastosowanie znalazłby również u wielu innych użytkowników w ich projektach ;)
vijay2

pzygmunt pisze: wt lip 06, 2021 5:20 pm Harmonogramy nie sprawdzają aktualnej pozycji aby ustalić czy mają odsłonić czy zasłonić.

"Odsłoń częściowo" powinieneś rozumieć jako "Ustaw pozycję rolety na x% odsłonięcia".
Czyli odsłoń na 10% jest równoznaczne z zasłoń na 90%.

Oznacza to też, że jeśli ustawisz "Odsłoń na 10%" to roleta ustawi się do tej pozycji niezależnie od tego w jakiej pozycji aktualnie się znajduje.
A nie da się tego zmienić na "Zasłoń na 90%".
Jest niepotrzebna różnica miedzy aplikacją a harmonogramem. W pośpiechu można się pomylić. Mi zdarzyło się już wiele razy. Mam bardzo dużo harmonogramów a jak doszła ostatnio obsługa crona to wszystko robiłem od nowa. A potem jeszcze raz bo było odwrotnie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”