SUPLA Scene Launcher

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

https://youtu.be/bvfTRKj-xrM

Uruchamiaj Twoje sceny w SUPLA Scripts po spełnieniu czegokolwiek, co może wykryć Twój smartfon.

Pobierz startowy flow SUPLA Scene Launcher do Automate https://llamalab.com/automate/community/flows/20330 i stwórz swoją wyjątkową logikę.

Potrzebujesz:
- konto w SUPLA Scripts ze skonfigurowanymi scenami https://youtu.be/m9JipPYhm6I
- skonfigurowane Automate tak jak dla powiadomień https://youtu.be/cTxzOcThwqU - flow startowy korzysta z tokenu autoryzującego by nie używać publicznych adresów URL

Film przedstawia kilka pomysłów automatyzacji uruchamiania scen w określonych warunkach.
  1. SUPLA Good Morning - informacja głosowa na powitanie po pierwszym porannym odblokowaniu smartfona. Konfiguracja 0:25, działanie 1:16
  2. SUPLA SMS Command - wykonywanie sceny za pomocą wiadomości SMS o zadanej treści wysłanej na urządzenie mobilne. Konfiguracja 1:39, działanie 2:46
  3. SUPLA Shake It! - wyoknanie sceny po potrząśnięciu smartfonem. Konfiguracja 3:00, działanie 3:38
  4. SUPLA Auto Light - wykonaj jedną scenę gdy jest jasno i inną gdy jest ciemno, wykorzystując wbudowany czujnik oświetlenia. Konfiguracja 3:49, działanie 4:47
  5. SUPLA Arriving Home - wykonaj jedną scenę gdy zbliżasz się do domu i drugą, gdy się od niego oddalasz. Przy działaniu bateryjnym wg Automate maksymalne opóźnienie w wykonaniu to 15 minut po przekroczeniu granicy zaznaczonego obszaru. Konfiguracja 5:02
  6. SUPLA Smart Charging - wykonaj scenę które odetnie zasilanie od Twojej ładowarki gdy poziom naładowania baterii smartfona będzie zadowalający. Konfiguracja 6:26
Po wykonaniu sceny możesz wybrać co zrobić z odpowiedzią. Przygotowane są 4 bloki w tym celu (nieużywane można usunąć): powiedz wynik na głos, wyświetl jako dialog, wyświetl jako Toast lub wyświetl jako powiadomienie. Aby flow działał nieprzerwanie, należy zapętlić jego wykonanie wracając do sprawdzania warunku - tak jak robię na filmie.

W flows, w których tworzę dwa bloki z uruchomieniem sceny (4 i 5) - wykonywana scena w zależności od zdarzenia powinna być inna (np. włącz/wyłącz coś). Na filmie dla uproszczenia wklejam ten sam adres URL.

Po więcej pomysłów zapraszam do dokumentacji Automate: http://llamalab.com/automate/doc/index.html

Podziel się, jeśli udało Ci się zrobić coś ciekawego :-)
Ostatnio zmieniony pt mar 16, 2018 11:24 am przez fracz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Bajera :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_aro_
Posty: 51
Rejestracja: pn kwie 09, 2018 5:10 pm
Lokalizacja: Legnica

Witam !

Mam pytanie do geolokalizacji - czy Automate jest wystarczająco precyzyjny i czy sprawdza się przy uruchamianiu scen - sztandarowy przykład jak dojeżdża się do domu i w jakiejś odległości wykonuje się scena "otwórz bramę i garaż" ? Czy można tutaj w jakiś sposób zastosować aplikację OwnTracks (Android oraz iOS), która pozwala przesyłać lokalizację poprzez wybranych brokerów i w której można określić, że przybyliśmy do danego miejsca lub je opuściliśmy. Czy nie można jednak jakoś tego połączyć / nie warto ?

Gratuluję przedstawionych koncepcji - dla wielu będą inspiracją :)
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Jeśli chodzi o dokładność Automate - nie nadaje się to do otwierania bramy. Jeśli jedziesz na nawigacji i telefon jest w ładowarce to opóźnienie po przekroczeniu granicy obszaru faktycznie jest małe, ale gdy żadna aplikacja poza Automate nie jest zainteresowana lokalizacją to z powodu oszczędzania baterii może wystąpić opóźnienie w załączeniu sceny nawet 15 minut po przejechaniu granicy. To dyskwalifikuje to rozwiązanie dla otwierania bram.

Ja używam tego do wyłączenia lub włączenia odpowiedniego profilu w termostacie gdy jestem / nie ma mnie w domu. Obszar mam na tyle duży że zawsze zdąży włączyć się grzanie zanim dojadę a jak jestem w pracy - zawsze się wyłączy i tu to opóźnienie nie jest już tak ważne.

Nie znam aplikacji która proponujesz, ale jeśli potrafi wywołać adres URL gdy spełnisz warunek lokalizacji to tak, da się i warto spróbować. I podzielić się wnioskami na forum :-)
PLF10T
Posty: 233
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 6:24 pm

Duże brawa za to opracowanie.

Osobiście brakuje mi jednak mocno odczytu w Supla Scripts stanu zamknięcia/otwarcia rolety. Przez ten brak nie mogę przez Scene Launcher (Automate) wygenerować alertu/powiadomienia, że roleta jest otwarta (np. w okresie, gdy powinna być zamknięta). Pisałem o tym szerzej tutaj viewtopic.php?f=8&t=3263, ale nie doczekałem się ostatecznie odpowiedzi, czy i kiedy to będzie możliwe.
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Próbuje zrobić SUPLA Good Morning dokładnie jak na filmiku z informacją o temperaturze.

Żeby w https://supla.fracz.com/scenes dodać nową Scenę związaną tylko z odczytem temperatury trzeba najpierw w Termostat dodać tj. wpisać nazwę pomieszczenia, wybrać czujnik i jakiekolwiek urządzenie "grzejące"?.
Pytam ponieważ tylko tak dodając Scenę mogę z Wybierz termostat, wskazać zdefiniowany czujnik temperatury. Natomiast w wybierz kanał mam do wyboru tylko urządzenia z przekaźnikami, którymi mogę sterować włącz, wyłącz, przełącz.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
andras
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 30, 2016 5:51 pm

Do temperatur nie wybierasz kanału , tylko w odpowiedzi wpisujesz np : W sypialni jest {{xxxxx|temperature|number:1}} Stopni . zamiast xxxxx id twojego czujnika temp .
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

andras pisze: śr kwie 18, 2018 8:31 pm Do temperatur nie wybierasz kanału , tylko w odpowiedzi wpisujesz np : W sypialni jest {{xxxxx|temperature|number:1}} Stopni . zamiast xxxxx id twojego czujnika temp .
Dziękuję, nie dostrzegłem najprostszych rozwiązań :oops: .


Generalnie przerobiłem wszystko co mnie interesowało: Good Morning, Sterowanie głosem, powiadomienia, widżety.
Jedyny niuans co mi nie wypełni działa to że otrzymując powiadomienia np. o zaświeconej lampie, nie mam możliwości zmienić akcji, np. zgasić ją. Nie pojawia mi się ten element "Zgaś" na ekranie smartfona, pomimo że w Powiadomieniach jest to ustawione.
Myślę że to może przypadłość mojego telefonu.

Świetny projekt Gratuluje autorowi.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

A ja mam taki problem na huawei z MIUI na każdym telefonie w domu działa a na tym nie chce
Screenshot_20180604-233355.jpg
Screenshot_20180604-233355.jpg (383.14 KiB) Przejrzano 5641 razy
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

A z przeglądarki da się wejść na supla.fracz.com? Connectivity permissions zainstalowane? Wygląda jak problem z rozwiązaniem nazwy domeny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”