Stary telefon z Androidem zamiast RPi jako własny cloud

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
mjacek
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 07, 2022 8:13 am

A gdyby tak można było zamiast Raspberry Pi użyć starego telefonu komórkowego (z umarłą baterią, stłuczonym szkiełkiem, zepsutym głośnikiem lub mikrofonem) jako lokalny supla cloud? Podłączyć na stałe do ładowarki, schować dobrze i niech pracuje.

Ewentualnie przykręcić do ściany w uchwycie i oprócz clouda puścić na nim apkę kliencką do sterowania domem (o ile jednak nie jest ta szybka stłuczona).
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jak to mawiał klasyk: "bardzo fajny pomysł, a teraz idź i go zrealizuj" :P

Pewnie jest to wykonalne, ale ludzie mają trudności z zainstalowaniem własnego serwera przy wrzucaniu dockera, a co dopiero portowanie wszystkiego na nowe środowisko.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mjacek
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 07, 2022 8:13 am

Musiałby się ktoś zajarać takim pomysłem i go następnie wysiedzieć do postaci apki z GooglePlay....

Tak rzuciłem, bo ja już się Androida hobbystycznie nie nauczę, chyba że na emeryturze :-).
Ostatnio nauczyłem się STM32, ale za to mi płacili....
frs
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 14, 2022 9:58 am

Czołem.
Odnawiam wątek, bo przyszło mi do głowy pewne rozwiązanie, niezbyt eleganckie i nie wiem, czy zadziała.
Obiło mi się gdzieś, że ludzie instalują VirtuaBboxa (chyba na windowsie) a potem na nim debiana a na debianie supla cloud, i na tym zasadza się mój pomysł, a gdyby tak na starym telefonie uruchomić debiana przez VirtualBox czy w inny sposób dałoby się na tym zainstalować supla cloud?
Obecne telefony mają procesory 4 czy 8 rdzeniowe więc mocy obliczeniowej nie zabraknie już nie wspomnę, że mogą służyć jako router obsługują Wi-Fi i BT. Jednym słowem mają wszystko, co potrzeba. Nie będę już wymieniał zalet.
Może ktoś by się wypowiedział na ten temat.
Znalazłem np. apke https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US na androida. A maszyn wirtualnych jest cała masa.
Liczę na to, że ktoś odpowie.


pozdrawiam
frs
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”