czujnik smogu sposobem na popularyzacje Supla?

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3945
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

@sławek, dziękuję Twoją opinię, z którą się w 100% zgadam. Forum jest mocno techniczne i oczywistym jest, że "slang" techniczny będzie tu dominował. Ale nie znaczy to, że choć trochę nie powinniśmy dbać o jakość naszych wypowiedzi na forum. Tam gdzie stosowanie wyrazów angielskich jest konieczne (bo nie mają polskich odpowiedników, lub ich polskie odpowiedniki kompletnie nie pasują, np. w wątkach o programowaniu), to jak najbardziej jest to zrozumiałe.
Pracuję w IT od 30 lat i doskonale wiem, jak kształtował się nasz techniczny język (w tematach informatyki). Mamy mnóstwo wyrazów pochodzących od angielskich słów (choćby słynne słowo interface - interfejs - międzymordzie). Ale dobrze byłoby nie tworzyć na siłę nowomowy.

@michnikos
Cel takich uwag przedstawił @sławek oraz ja powyżej, reszty nie będę komentował.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
michnikos
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 15, 2018 6:27 pm

Panowie,
Dla przyjemności czytania polecam Wam choćby Trylogie Husycką Sapkowskiego, nie forum Supli.
Nie zawracajmy sobie czterech liter tego typu mądrościami. Przyjmijcie, że nie macie monopolu na racje, otwórzcie się na odmienność innych osób, a pożyje się Wam lepiej. Mniej żółci, wiosna idzie.
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Mocno odbiegliście Panowie od tematu czujnika smogu :D
Od siebie dodam - @michnikos - spokojnie - to nie był chyba jakiś personalny atak więc nie bierz tego tak do siebie :)
@Robert Błaszczak, @Sławek - popieram bardzo. Sam lubię czytać wypowiedzi uwzględniające ortografię, interpunkcję i składnię naszego języka. Pamiętajmy jednak, że czasem (mi również) po prostu zdarza się wrzucić jakieś wtrącenie dziwnie brzmiące. Często z przyzwyczajenia, bo tak podpowiada umysł który np. przed chwilą jeszcze pracował nad skleceniem dokumentacji po angielsku. Bywa.

Jak zawsze - szanujmy siebie i zasady :) I nie ma co strzelać fochów czy robić osobistych wycieczek, bo to nie forum Onetu.

Miłego dnia wszystkim!

A w temacie czujnika smogu miałem pisać już jakiś czas temu - znacie:

https://nettigo.pl/products/category/74

To nie jest reklama. Po prostu ciekawy produkt, któremu brakuje tylko jednego - SUPLI na pokładzie i zasilania z paneli:D
Mam cichą nadzieję, że ktoś temat ogarnie :D Mam nawet pewne podejrzenia :)
vajera
Posty: 385
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

a przy okazji - kto pamięta Ś.P. Jana Bieleckiego i jego słynny "mlask" i "dwumlask" ? ;)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3945
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

tomkowski pisze: pt kwie 05, 2019 6:56 am
[…]
https://nettigo.pl/products/category/74

To nie jest reklama. Po prostu ciekawy produkt, któremu brakuje tylko jednego - SUPLI na pokładzie i zasilania z paneli:D
Mam cichą nadzieję, że ktoś temat ogarnie :D Mam nawet pewne podejrzenia :)
[…]
Czujniki pyłu zawieszonego aby w miarę prawidłowo podawały wartości w wilgotne i mgliste dni, muszą mieć układ ogrzewania zasysanego powietrza aby usunąć kropelki wody, które to są przez tanie czujniki interpretowane jako pył. I tu się robi problem z zasilaniem bateryjnym z panelem solarnym, bo duża wilgotność = brak słońca = brak ładowania. A grzałka potrzebuje trochę tego prądu. Pewnie w miarę duży panel oraz akku 7Ah dałby radę, tyle że to już będzie trochę kosztować.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
kudzu
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 05, 2018 9:13 am

Dodanie obsługi czujników pyłu to bardzo dobry pomysł, a uwzględnienie rodziny PMS firmy Plantower jeszcze lepszy, bo szybki rekonesans wskazuje, że wszystkie mają podobną, jak nie taką samą ramkę.

Ja od roku w stacji pogodowej używam PMSA003 - bardzo malutki, ale sprytny czujnik. Rzeczywiście mają problem z poprawnymi pomiarami przy dużej wilgotności, ale myślę, że wystarczy to korygować programowo. Zastanawiam się, czego używają w czujnikach Airly, bo jeśli chodzi o temperaturę i wilgotność, to na pewno AM2302 albo coś w identycznej obudowie.
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Myślę, że wypada odkopać wątek. Jak tam u was czujniki Panowie?
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Vallhalen pisze: śr paź 30, 2019 2:34 am Myślę, że wypada odkopać wątek. Jak tam u was czujniki Panowie?
A dziękuje , dziękuje, mój sds011 jeszcze żyje 🤣
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

shimano73 pisze: śr paź 30, 2019 4:19 am
Vallhalen pisze: śr paź 30, 2019 2:34 am Myślę, że wypada odkopać wątek. Jak tam u was czujniki Panowie?
A dziękuje , dziękuje, mój sds011 jeszcze żyje 🤣
Masz go spiętego ze supla? :-)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Tak , jest w stacji pogodowej, muszę jeszcze dorobić ogrzewanie powietrza ponieważ czujnik zawyża pomiar gdy powietrze jest zbyt wilgotne
Załączniki
6165C839-1186-43EA-A3F0-ECFB9CBC367F.png
6165C839-1186-43EA-A3F0-ECFB9CBC367F.png (87.73 KiB) Przejrzano 2493 razy
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”