Dodatkowa / zapasowa konfiguracja WiFi

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Post Reply
George2002

Wed May 03, 2017 1:15 pm

Witam,
Pomysł zrodził się z tego że w alternatywnym oprogramowaniu Sonoff - Sonoff-Tasmota jest opcja przy konfiguracji przez WiFi wpisania alternatywnego SSID oraz Password w razie gdyby pierwsze nie działało lub np router padł to podłącza się do drugiego podanego - co myślicie - wg mnie bardzo fajna i potrzebna opcja a chyba od strony dorobienia nieskomplikowana ;)
Yepestis

Sat Sep 07, 2019 7:52 pm

Mam kilka gniazdek, które zabieram ze sobą czasem do innej lokalizacji. Alternatywna konfiguracja SSID i hasła rozwiązała by problem z koniecznością zmiany ustawień za każdym razem. Ktoś ma jakiś pomysł ja by to można było zrealizować?
wojtas567

Sat Sep 07, 2019 8:02 pm

Przytrzymujesz swich wchodzisz w konfig i zmieniasz dane do wifi.
Jeżeli masz wgrany soft GUI to zanim wyłączysz moduł możesz zalogować się po ip i zmienić dane do wifi.
W arduino jest biblioteka multiwifi i jak robiłem soft bez konfiguracji to wykorzystywałem tę bibliotekę, wpisuje się tam dane do kilku sieci wifi i soft jak nie jest w zasięgi pierwszej to szuka drugiej i tak dalej. Testowałem to na trzech sieciach działało bardzo dobrze.
Pozdrawiam
Wojtek
Post Reply