Gate module + załączanie światła

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
kromka25
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 07, 2017 8:56 pm

Witajcie.
Jestem tu nowy więc witam wszystkich jestem Tomek.

Mam taki pomysł aby do softu Gate module z czujnikami otwarcia/zamknięcia dodać jeszcze wyjście na załączanie światła(dokładnie lamp w podjeździe w bruku). Mam właśnie taki moduł zainstalowany i otwieram nim bramę i widzę jej stan w aplikacji. Mam w tym samym miejscu gdzie jest zamontowany moduł wifi esp-07, przewody do sterowania oświetleniem. Czy była by jakaś możliwość dodania wyjść do tego softu aby móc nim sterować?
Jest opcja dołożenia drugiego ESP ale w obecnym mam jeszcze wolne wyjścia które można by wykorzystać. (GPIO 5,2,15,)
Pozdrawiam Tomek.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

kromka25 pisze: pt lip 07, 2017 9:07 pm Witajcie.
Jestem tu nowy więc witam wszystkich jestem Tomek.

Mam taki pomysł aby do softu Gate module z czujnikami otwarcia/zamknięcia dodać jeszcze wyjście na załączanie światła(dokładnie lamp w podjeździe w bruku). Mam właśnie taki moduł zainstalowany i otwieram nim bramę i widzę jej stan w aplikacji. Mam w tym samym miejscu gdzie jest zamontowany moduł wifi esp-07, przewody do sterowania oświetleniem. Czy była by jakaś możliwość dodania wyjść do tego softu aby móc nim sterować?
Jest opcja dołożenia drugiego ESP ale w obecnym mam jeszcze wolne wyjścia które można by wykorzystać. (GPIO 5,2,15,)
Pozdrawiam Tomek.
Przetestuj soft inCan z tego wątku viewtopic.php?f=9&t=1922&p=9577#p9577
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

tu tez masz rozwiązanie na podświetlenie podjazdu bardziej skomplikowane ale działa bardzo dobrze
viewtopic.php?f=11&t=2091
kromka25
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 07, 2017 8:56 pm

Sprawdziłem ten Soft i nadawały się. Ale nie mogę wejść do konfiguracji naciskajac 10 razy nie działa i po przytrzymaniu 5 sek też nie działa. Próbowałem do gnd i do 3.3V. Przycisk podłączony do gpio4. Jeszcze mam jeden problem z czujnikiem zamknięcia bramy. Stan w aplikacji zmienia sie przy przełączeniu z 3.3 do gnd a ja mam tylko jednostykowy kontaktron. Można by dac rezystor pulldown ale czy to zadziała?
tekbar
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 08, 2017 11:25 pm

Trzeba naciskać szybko i do skutku i wchodzi z konfigurację.

W konfiguracji można ustawić czy krańcówki są NC czy NO. Wejścia podciągałem do 3,3V przez rezystor 10k i krańcówki podawały masę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”