Supla Scripts Termostat 2.0

szymon
Posty: 73
Rejestracja: wt cze 13, 2017 11:04 am

przeszedłem na cloud beta jak zmienić parametry na supla scripts termostat>?
grzegorzmcewp
Posty: 120
Rejestracja: czw gru 29, 2016 4:47 pm

Czy jest możliwe zrobić coś takiego że przykładowo temperatura na piecu to 55 stopni i przy spadku temperatury na piecu poniżej 51 stopni przekaźnik się wyłączy jeżeli wzrośnie powyżej 80 stopni będzie cały czas zalączony. A gdy przekaźnik będzie działał w temperaturach od 51-80 będzie działał według termostatu gdzie termometr będzie w pokoju i będzie utrzymywał temperaturę 22-23 stopnie. Bo na chwile obecną jest tak że jeżeli temperatura w pokoju spadnie poniżej 22 to załączy pompę na piecu a temperatura spadnie poniżej 51 więc przekaźnik się wyłączy i po przekroczeniu 51 załączy pompę i tak pozostanie ale tu problemem jest to że jeżeli będzie powyżej 80 a w pokoju nagrzeje się powyżej 23 stopni to i tak przekaźnik się wyłączy a ma dalej iść. Druga sprawa to to że na chwile obecną chciałbym żeby po załączeniu w aplikacji i spadnięciu temp poniżej 51 się wyłączył przekaźnik ale jak znowu przekroczy 51 był załączony. Kurcze chyba za bardzo namieszałem.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2466
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Teraz (od dziś? - dzięki Wojtku za uwzględnienie moich sugestii/potrzeb ;) ) masz możliwość uruchomienia kilku termostatów na jednym koncie, więc myślę, że przy odrobinie intelektualnego wysiłku jest to do ogarnięcia. Ustaw warunek 80st. jako następny termostat i powinno być OK.

EDIT: Jeśli to piec węglowy to minimalna temp. powrotu nie powinna spaść poniżej tzw. punktu rosy czyli 55 st.C, więc 51 na zasilaniu to za mało... szkoda pieca...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
grzegorzmcewp
Posty: 120
Rejestracja: czw gru 29, 2016 4:47 pm

Ze względów odemnie niezależnych nie mogę zmienić tej temperatury która na wylocie wynosi 55 piec chodzi tak już z 10 lat. Ale przy załaczeniu pompy piec potrafi się wystudzić nawet do 35 stopni pomimo tego że temperatura załączania pomp jest ustawiona na 50 ale na wylocie z pieca temperatura schodzi znacznie szybciej niż na czujniku który jest w piecu dlatego chciałbym żeby to tak działało.
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

grzegorzmcewp pisze: ndz wrz 03, 2017 8:59 pm Czy jest możliwe zrobić coś takiego że przykładowo temperatura na piecu to 55 stopni i przy spadku temperatury na piecu poniżej 51 stopni przekaźnik się wyłączy jeżeli wzrośnie powyżej 80 stopni będzie cały czas zalączony. A gdy przekaźnik będzie działał w temperaturach od 51-80 będzie działał według termostatu gdzie termometr będzie w pokoju i będzie utrzymywał temperaturę 22-23 stopnie. Bo na chwile obecną jest tak że jeżeli temperatura w pokoju spadnie poniżej 22 to załączy pompę na piecu a temperatura spadnie poniżej 51 więc przekaźnik się wyłączy i po przekroczeniu 51 załączy pompę i tak pozostanie ale tu problemem jest to że jeżeli będzie powyżej 80 a w pokoju nagrzeje się powyżej 23 stopni to i tak przekaźnik się wyłączy a ma dalej iść. Druga sprawa to to że na chwile obecną chciałbym żeby po załączeniu w aplikacji i spadnięciu temp poniżej 51 się wyłączył przekaźnik ale jak znowu przekroczy 51 był załączony. Kurcze chyba za bardzo namieszałem.
Zamiast kombinować zastosuj sobie termostat przylgowy np taki http://allegro.pl/sterownik-przylgowy-n ... 74795.html
Podłączasz równolegle z przekaźnikiem i masz gwarancję, że zawsze po przekroczeniu ustawionej na termostacie temperatury załączy ci pompę.
Dodatkowo będzie to działać niezależnie od serwera i modułu wykonawczego więc przy kotle węglowym ma to dodatkowy pozytywny aspekt.
grzegorzmcewp
Posty: 120
Rejestracja: czw gru 29, 2016 4:47 pm

Nie no myślałem że to będę mógł tak rozwiązać. Po akcji którą miałem z piecem że sterownik się zepsuł i na piecu termometr analogowy pokazywał mi 120 stopni a ten od sterownika się zawiesił zamontowałem dodatkowo taki termostat cyfrowy przed piecem który w razie przekroczenia 80 stopni wyłącza piec będę musiał jeszcze podłączyć przewód z drugiego styku żeby po wyłączeniu pieca puści mi zasilanie na pompkę. Oczywiście sterownik wymieniłem ale to zrobiłem jako dodatkowe zabezpieczenie. Myślałem żeby w takiej awaryjnej sytuacji najpierw zadzałał przekaźnik sterowany przez suple a dopiero potem cała reszta.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz to zrobić na Arduino gdzie logikę możesz samodzielnie zaimplemntować.
grzegorzmcewp
Posty: 120
Rejestracja: czw gru 29, 2016 4:47 pm

Nie no spoko tak tylko pytałem czy będzie taka możliwość w supli że po przekroczeniu danego progu temperatury z jakiegoś czujnika pozostałe przestają mieć znaczenie tak jakby jeden zakres był priorytetowy. Np będzie powyżej 80 załączy pompkę aż temp spadnie a gdy będzie poniżej 50 wyłączy ją, niezależnie od pozostałych czujników a po ustaniu awarii wróci do normalnej pracy. Na razie to co zamontowałem jest ok ale bym sobie zrobił dzięki temu dodatkowe zabezpieczenie zanim zadziała sterownik z pieca a następnie mój termostat. Powiem wam że całkiem inaczej człowiek do tego podchodzi jak mu w domu zacznie tak walić w kaloryferach że myślałem że je rozerwie a tu schodzisz do piwnicy a tam piec grzeje w najlepsze a gorąca woda wylewa się na piwnice ze zbiornika wyrównawczego.
szymon
Posty: 73
Rejestracja: wt cze 13, 2017 11:04 am

Korzystam z termostatu supla fracz ustawiłem harmonogram od 4.45 do 8.00 rano a jak ściągnąłem plik z termometru to termostat włączył się sam o 2 w nocy.
andrzejano
Posty: 339
Rejestracja: śr sie 30, 2017 8:47 am

Mam wybrany profil temp dzien np w zakresie 22 do 23st. W godz 07:00 do 22:00 I chce drugi profil temp mocna 20 do 21st np w godz od 22:00 do 07:00.Czy profile przełaczą sie automatycznie?
Zablokowany

Wróć do „SUPLA Scripts”