Supla Scripts Termostat 2.0

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Zawsze będzie Noc.
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

fracz pisze: pn paź 22, 2018 3:48 pm Zawsze będzie Noc.
To tak przy okazji może by warto pomyśleć w wolnej chwili o czymś takim jak np. minimalna temperatura zadana, albo ustawienie godzin dnia, a pozostałe to noc o konkretnej zadanej temperaturze lub coś w tym stylu, Zaoszczędziło by to sporo suwaków, które ciężko ustawić co do minuty. No chyba, że zaraz będzie to na Cloudzie to może szkoda czasu. :)
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tu chyba wystarczyłby Priorytet.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
ALEX
Posty: 47
Rejestracja: pt gru 01, 2017 7:03 pm

fracz pisze: pt sie 04, 2017 9:40 pm 3. Termostat aktualizuje się w cyklach 5-minutowych. Oznacza to że po przekroczeniu maksymalnej lub osiągnięciu zadanej temperatury może minąć jeszcze do 5 minut aż urządzenia się powyłączają a stan się odświeży. Docelowo chcemy ten czas skrócić, ale na testy powinno wystarczyć.
Kiedy można liczyć na skrócenie czasu aktualizacji (powiedzmy do 1 minuty)?
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

A gdzie napisałem że to się zmieni? Częstszy cykl można sobie zrobić na swojej instancji.
ALEX
Posty: 47
Rejestracja: pt gru 01, 2017 7:03 pm

W zacytowanym powyżej fragmencie pierwszego wpisu z tego wątku.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Kolego @ALEX - skrypty supla.fracz.com działają na prywatnym VPS-ie kolegi @fracz udostępnionym z dobrej woli i "zarzyna" je ok. 500 użytkowników (wg mojej wiedzy - może być już nieaktualna) więc uważam, że twoje pretensje są nieco nie na miejscu, a jeśli chcesz więcej - masz udostępniony soft i tutorial - postaw swoje.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Pisząc "docelowo" miałem na myśli po wprowadzeniu termostatów oficjalnie (wtedy problem pewnie zniknie calkowicie). Jak napisał Sławek, dla dobra ogółu i stabilnosci obecnego rozwiązania, na "mojej" instancji tego interwału nie powinno się zmniejszać.
ALEX
Posty: 47
Rejestracja: pt gru 01, 2017 7:03 pm

@fracz - dziękuję za odpowiedź.

Poniższe napisałem zanim padła Twoja odpowiedź.

Kolego @slawek - zupełnie nie rozumiem po co wcinasz się do rozmowy dwóch dorosłych facetów, posądzając przy tym mnie o nieuzasadnione pretensje do kolegi @fracz. Nic takiego nie miało miejsca. Gdybym miał pretensje, to moje pytanie mógłbym sformułować np.: "jak długo mam jeszcze czekać na skrócenie czasu aktualizacji", co jak łatwo przeczytasz powyżej - nie miało miejsca. Jest to forum typowo techniczne, więc rozpatrywanie zawiłości semantycznych języka polskiego moim zdaniem nie ma sensu. Kolega @fracz mógł odpowiedzieć, że nie planuje skrócenia deklarowanego wcześniej przez siebie czasu aktualizacji, jednak jest to możliwe w przypadku postawienia własnego serwera. I nie było by dalszej - zupełnie niepotrzebnej - konwersacji.

Supla Scripts uważam za rewelacyjne. Na termostacie od roku działa sterowanie ogrzewaniem (piec gazowy) u mojej mamy. Po wyeliminowaniu początkowych problemów ze sprzętem - działa to rewelacyjnie! Ja osobiście korzystam ze skryptów do zintegrowania Supli z Google Home i coraz więcej urządzeń w moim domu zwyczajnie nie ma włącznika (zupełnie nie mógł tego zrozumieć instalator rolet...).
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Easy.

Zarzynanie faktycznie ma miejsce, bo ostatnio odnotowuję użytkowników którzy np. 60 razy / minutę wykonują jakąś scenę (po co?). W kolejnej wersji muszę więc wprowadzić jakieś limity które wytną taki bezsensowny ruch a nie utrudnią "normalnego" używania. Ot, realny świat. Przydałoby się też automatycznie wyłączać termostaty, które nie działają (np. od tygodnia zgłaszają że urządzenie którym sterują jest odłączone).

Pomimo takiego nadużywania, i tak zachowuję średnie czasy odpowiedzi (90pp) poniżej 250ms, więc OVH daje radę :-D

Jak to ustabilizuję, mogę spróbować skracać interwał termostatu po minucie i zobaczyć co się będzie działo, bo inaczej to jest tylko "dmuchanie na zimne".
Zablokowany

Wróć do „SUPLA Scripts”