Supla Scripts Termostat 2.0

Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Czy jest w planach rozszerzanie funkcjonalności skryptów?
O odczyt wartości z czujnika głębokości :) i ewentualnie na wykresie widzieć jak spada poziom :D
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

A już myślałem że chcesz sterować odległością i włączać lub wyłączać urządzenia wydłużające i skracające :lol:

O tym nie myślałem, ale da się. Natomiast aktualnie skrypty reprezentują funkcjonalność którą chciałem osiągnąć i są uśpione na rzecz innych zadań ;)
Ostatnio zmieniony wt gru 12, 2017 2:18 pm przez fracz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

No bez przesady :) zaraz wyłączać coś na odległość, do tego mam suplę ;)
to tylko do odczytu
Fajnie że jest szansa.
Pozdrawiam
Wojtek
puszkow
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 3:27 pm

Dzięki korzystam - skrypt super.

Znalazłem mały błąd - przestawienie wykonywania zadań termostatu o 1 godzinę. Ustawione jest na 17.30, a wykonuje o 18.30 ...w profilu jest 17.30, a informacja o następnej zmianie jest 18.30 i faktycznie zmienia o 18.30 - sprawdzone w logach.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Ustaw swoją strefę czasową w ustawieniach konta.
tgaweda
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 13, 2017 9:21 pm

Cześć, wszystkiego najlepszego w nowym 2018 roku!

Dziękuję bardzo za supla.fracz.com, używam Termostatu od listopada zeszłego roku, działa super. Brakuje mi jednak jednej funkcjonalności: zmiana profilu na cały określony dzień lub okres czasu. O co mi chodzi opowiem na przykładzie: Poniedziałek 25/12/2017 - normalnie w poniedziałki wyłączam ogrzewanie o 8:00 ponieważ do pracy iść trzeba. A akurat w ten poniedziałek postanowiłem zostać w domu :-) Przełączyłem sobie profil na "Jestem w domu - grzej!" ręcznie, a jak. Ale we wtorek ta sama sytuacja :-) I w drugą stronę tak samo - wyjeżdżam w poniedziałek, wracam w środę. Chciałbym aby przez ten okres Termostat stosował profil "Wyjechałem - grzej nieco słabiej". Taki tak zwany tryb urlopowy.

Czy można byłoby oprócz dni tygodnia (pn, wt itd.) dodać 8 dzień? ;-) Definiowanie tego 8 dnia mogło by się odbywać poprzez dodanie konkretnych dat do listy definiowanych gdzieś dla danego profilu. Musiałoby istnieć tyle list ile profili możliwych do aktywowania.
becON
Posty: 35
Rejestracja: czw lis 16, 2017 12:02 am

Przydałby się właśnie taki tryb "urlopowy" czy też "podtrzymuj temperaturę" oraz "grzej normalnie" (jakkolwiek by ich nie nazwać), które były by włączane manualne, na określone czasy, poza ustalonymi profilami.
I wbudować tę funkcję w dolny włącznik w termostacie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

becON pisze: śr sty 03, 2018 8:38 am Przydałby się właśnie taki tryb "urlopowy" czy też "podtrzymuj temperaturę" oraz "grzej normalnie" (jakkolwiek by ich nie nazwać), które były by włączane manualne, na określone czasy, poza ustalonymi profilami.
I wbudować tę funkcję w dolny włącznik w termostacie.
Sceny
tgaweda
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 13, 2017 9:21 pm

Ach te sceny :-)
Sceny, Zdarzenia, Geo - dopiero pierwszy kwartał 2018
becON
Posty: 35
Rejestracja: czw lis 16, 2017 12:02 am

Termostat Wojtka tak świetnie działa, iż przestajemy używać scen oraz harmonogramów. One działają zbyt zero-jedynkowo. Dla mnie, obecnie brakuje tylko funkcji czasowo elastycznego przełączania termostatu dolnym przyciskiem (aby działał tak jak ten na na górze "aktywny profil"), nie ingerując w stałe czasowo profile > przełącz profil np "utrzymuję 19 stopni" na nieokreślony (lub określony jak w dolnym przycisku) czas.

I brakuje jeszcze korekcji temperatury w samych skryptach podczas dodawania nowego termostatu, lub w jego ustawieniach.
Zablokowany

Wróć do „SUPLA Scripts”