Supla Scripts Termostat 2.0

WojtekG
Posts: 5
Joined: Fri Feb 23, 2018 8:05 am

Post

Witam i dziękuję za wspaniały projekt.
Od wczoraj próbuję ustawić termostat. Na piecu mam przekaźnik, a w domu termometr. Niestety po ustawieniu profilu przekaźnik się nie załącza. Po kliknięciu manualnie na ikonę załączania ogrzewania i wybraniu czasu przekaźnik załącza się bez problemu. Nie działa tylko automatyczne załączanie z profilu pomimo, że temp. w pomieszczeniu jest niższa niż zakładana. Strefe czasową mam ustawioną. Korzystam ze skryptów supla.fracz.com.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
fracz
Posts: 2256
Joined: Fri Oct 28, 2016 10:56 pm
Location: Kraków

Post

Przy takim ustawieniu zacznie grzać jeśli temperatura spadnie poniżej 15 stopni. Musisz podnieść warunek "od".
WojtekG
Posts: 5
Joined: Fri Feb 23, 2018 8:05 am

Post

Dziękuję za szybką odpowiedź. Teraz działa bez problemu. Źle zrozumiałem ten przedział od do.
becON
Posts: 35
Joined: Thu Nov 16, 2017 12:02 am

Post

fracz wrote: Fri Feb 09, 2018 9:35 am Termostat w wersji 2.7.4 nauczył się wydłużać czas działania aktualnego profilu.

Image

Dziękuję za spełnienie (nie tylko mojej) prośby i wprowadzenie tej modyfikacji. W profilach bardzo tego brakowało. Sposób dłuższego przełączania czasowego jest prosty i skuteczny.

Mam następną propozycję, która podejrzewam, nie tylko dla mnie pomoże komfortowo używać Twoich skryptów.
W związku z tym, iż nie jestem jedynym użytkownikiem projektu Supla, który kompletnie nie ma pojęcia o programowaniu, flashowaniu, itp - wolę kupić "zrobione" urządzenie, zamontować, przejść jakimś cudem wstępną konfigurację (np powiadomień jeszcze nie dotykałem) i po prostu używać. U siebie, na razie używam tylko jednego Sonoffa do załączania i sterowania profilami całego ogrzewania, ale zamierzam prócz niego dołożyć Sonoffy Basic z termometrem we wszystkich pomieszczeniach. Kłopot polega na tym, iż nie dość że termometry mają zwykle małe rozbieżności wskazań, to sposób i miejsce montażu powoduje chęć możliwości skorygowania ich wskazań chociaż w zakresie temperatur stosowanych jako komfortowe. Już na tym jednym mam na przyklad odchyłkę ok 1,3 stopnia na minus. Wysokość montażu też ma wpływ na wskazania, a czasem nie da się schować czujnika od Sonoffa inaczej jak na szafie. U mnie na przykład, termostaty wykonawcze elektrycznego ogrzewania ściennego i podłogowego zazwyczaj są na ścianach przy oknach i tam zamierzam montować Sonoffy. Samo szukanie optymalnego i estetycznego miejsca na umieszczenie czujnika to kłopot ze wskazaniami.

Do meritum: Aby nie musieć za każdym razem przeprogramowywać naszych urządzeń korygując wskazania temperatur, aby nie kombinować z przeliczaniem niedokładności ich wskazań we wszystkich pomieszczeniach, bardzo proszę o rozważenie wprowadzenia możliwości korekty temperatur pomieszczeń finalnie w Twoich skryptach.
Last edited by becON on Mon Feb 26, 2018 11:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
fracz
Posts: 2256
Joined: Fri Oct 28, 2016 10:56 pm
Location: Kraków

Post

Korekta wskazań temperatury i wilgotności będzie w najbliższym wydaniu clouda 2.2.
loloslol
Posts: 17
Joined: Wed Dec 27, 2017 10:30 pm

Post

Witam,
Mam pytanie do Wojtka, czy istnieje możliwość ściągnięcia w postaci plików danych z historii zapisu temperatur/wilgotności - czyli danych wykorzystywanych do tworzenia wykresów historii temperatur z Twojego serwera?

pozdrawiam
Krzysiek
User avatar
fracz
Posts: 2256
Joined: Fri Oct 28, 2016 10:56 pm
Location: Kraków

Post

Te dane pobierzesz z SUPLA Cloud na stronie szczegółów kanału z czujnikiem.
loloslol
Posts: 17
Joined: Wed Dec 27, 2017 10:30 pm

Post

Dzięki, czy wykresy w Twoich skryptach kreślone są z tych danych?
User avatar
fracz
Posts: 2256
Joined: Fri Oct 28, 2016 10:56 pm
Location: Kraków

Post

Tak
User avatar
wojtas567
Posts: 2214
Joined: Sun Apr 03, 2016 7:16 pm
Location: Olsztyn

Post

skrypty padły??
Bez tytułu1.jpg
już działa :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pozdrawiam
Wojtek

Return to “SUPLA Scripts”