Supla Scripts Termostat 2.0

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
pzygmunt

Wed Jan 03, 2018 1:46 pm

becON wrote:
Wed Jan 03, 2018 1:40 pm
Termostat Wojtka tak świetnie działa, iż przestajemy używać scen oraz harmonogramów. One działają zbyt zero-jedynkowo. Dla mnie, obecnie brakuje tylko funkcji czasowo elastycznego przełączania termostatu dolnym przyciskiem (aby działał tak jak ten na na górze "aktywny profil"), nie ingerując w stałe czasowo profile > przełącz profil np "utrzymuję 19 stopni" na nieokreślony (lub określony jak w dolnym przycisku) czas.

I brakuje jeszcze korekcji temperatury w samych skryptach podczas dodawania nowego termostatu, lub w jego ustawieniach.
Ja odnosiłem się do kwestii "Wychodzę z domu" i tu mają zastosowanie sceny z prawdziwego zdarzenia.
Czyli... scena, która po uruchomieniu również zmniejsza zadaną temperaturę termostatu.
Lucas

Wed Jan 03, 2018 11:20 pm

Sceny i zdarzenia są bardzo ważne i czekam z niecierpliwością na ich wprowadzenie. Mam nadzieję, że choć w części Zespół Przemka zrealizuje to tak, jak sobie wyobrażam.

Na razie posiłkuję się scenami w supla scripts i cieszę się, że zostały wprowadzone, @fracz - szacun.
pzygmunt

Thu Jan 04, 2018 12:07 am

Lucas wrote:
Sceny i zdarzenia są bardzo ważne i czekam z niecierpliwością na ich wprowadzenie. Mam nadzieję, że choć w części Zespół Przemka zrealizuje to tak, jak sobie wyobrażam.

Na razie posiłkuję się scenami w supla scripts i cieszę się, że zostały wprowadzone, @fracz - szacun.
Dla jasności @fracz to też członek zespołu.
becON

Thu Jan 04, 2018 12:46 am

pzygmunt wrote:
Lucas wrote:

Oups!

Wyglądało to ciut inaczej :o
Lucas

Thu Jan 04, 2018 7:25 am

becON wrote:
Thu Jan 04, 2018 12:46 am
pzygmunt wrote:
Lucas wrote:

Oups!

Wyglądało to ciut inaczej :o
Nie rozumiem albo moja wypowiedź została źle odebrana. Wiem, że Wojtek jest częścią Zespołu - trochę już przeczytanych postów mam za sobą :D I dlatego cieszę się, że póki sceny, zdarzenia i inna logika nie zostaną natywnie wprowadzone do Supli, to fajnie jest, że przez skrypty Wojtka można trochę fajnych rzeczy zrobić. To dzięki nim gaszę wszystkie światła na raz albo córa świeci choinkę hasłem "płonie choinka w lesie" :D
kospan

Mon Jan 08, 2018 7:02 pm

Gdzie znaleść włączanie głosowe ? :D Chętnie bym potestował i stworzył jakąś płytkę pod to ;)
Gucio2607.

Mon Jan 08, 2018 8:06 pm

W skryptach od kolegi @fracz
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
kospan

Mon Jan 08, 2018 11:41 pm

Tak znalazłem na youtube :) Czy będzie kiedyś połączenie by wszystko było w jednym miejscu na jednej stronie ? :)
Lucas

Tue Jan 09, 2018 7:26 am

Czy jest szansa, aby w skryptach pojawił się jakiś moduł odnośnie powiadomień, np. via e-mail?
Obecnie monitoruję temperaturę jednego pomieszczenia i muszę co jakiś czas uruchamiać aplikację dla sprawdzenia aktualnej wartości, a tak ustawiłbym temperaturę graniczną i dostał maila w razie jej przekroczenia...
fracz

Tue Jan 09, 2018 9:19 am

Raczej nie. Powiadomienia to sporo dłubania w GUI (widać po rozbudowaniu configu do powiadomień w skryptach 1.0). A czas który bym na to poświęcił wolę przeznaczyć na powiadomienia w cloudzie, bez skryptów.

Funkcjonalność którą opisujesz zrealizujesz bardzo prosto zwykłym skryptem który co jakiś czas sprawdzi wartość temperatury (np. używając adresu URL sceny) i jeśli będzie nie taka jak chcesz, wyśle maila. Komendę do skryptu masz kotową jak wybierzesz "kopiuj w formacie cURL" czy jakoś tak a przykładowy skrypt który wysyła maila jak cos się dzieje masz tutaj: http://www.linuxjournal.com/content/tec ... e-gets-low (w tym przypadku wysyła maila jak kończy się miejsce na dysku).
Post Reply