Hasło do otwierania bramy

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

shimano73 pisze: czw sie 17, 2017 10:27 am Super że są osoby które dbają o nasze bezpieczeństwo . Dodatkowe zabezpieczenie do otwierania bramy komplikuje jej otwieranie i stary pilot wygrywa te rywalizację - szczególnie w aucie . Oczywiście nie neguje bezpieczeństwa , chodzi mi tylko o prostotę używania. Obecnie bramą steruję na trzy sposoby i tylko Supla umożliwia odczyt jej stanu i tego mi brakowało . I to by było na tyle 🤔
Zawsze będziesz mógł sobie zaznaczyć w smartfonie "Zapamiętaj PIN" aby go co chwile nie podawać, a dostęp do systemu możesz zabezpieczyć odciskiem palca np w iPhone. Wtedy nie zwiększasz ilości operacji jakie musisz wykonać, ale zwiększasz bezpieczeństwo.
dudu
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 25, 2018 8:54 pm

Odgrzeję kotleta.
W moim Xiaomi Mi Note 2 jest opcja "blokowanie aplikacji". Można ustawić sobie np. Suple i inne aplikacje aby ich otwarcie było zabezpieczone. Np. Pin lub odciskiem.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

dudu pisze: pn lut 26, 2018 8:07 pm Odgrzeję kotleta.
W moim Xiaomi Mi Note 2 jest opcja "blokowanie aplikacji". Można ustawić sobie np. Suple i inne aplikacje aby ich otwarcie było zabezpieczone. Np. Pin lub odciskiem.
Ale to nie ten sam PIN o którym wcześniej pisałem
dudu
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 25, 2018 8:54 pm

No zgadza się. Ale zawsze to jakieś zabezpieczenie.
witczak_paw
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 28, 2019 11:26 am

witam czy jest możliwość zabezpieczyć kotem pin ikonkę tak żeby przypadkowo jej nie załączyć funkcij
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Hmm, zastanawia mnie, do czego potrzebna Ci aż taka funkcjonalność. W końcu po to jest aplikacja, aby móc szybko włączyć / wyłączyć światło, itp. Jakbym oprócz odblokowania smartfona biometrią, miał jeszcze dodatkowo wpisywać pin do włączenia danego urządzenia to wolałbym podejść i włączyć je tradycyjnie.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
marekmitonski
Posty: 29
Rejestracja: ndz sie 08, 2021 10:48 am

Zaczynam przygodę i jako że prawdopodobnie dodam bramę garażowa. Szukam o tym bezpieczeństwie.
Czy funkcja została dodana ?

Jak rozwiązać sytuację udostępniania danego przełącznika? Mam założone konto i np bratu jak udostępniam przełączniki to wpisałem swoje hasło i login. Oczywiście mogę przypisać do konkretnego telefonu guziki ale jest tam moje hasło i login. Czy mogę udostępnić guzik np dla konkretnego konta? Czy tu właśnie stosuje się te linki?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

PIN P2P jeszcze nie został wprowadzony.
Bratu możesz udostępnić tylko bramę. Nie musisz mu podawać hasła. Nawet jak wpiszesz ręcznie hasło w jego telefonie to ono się tam nie zapamiętuje.
Awatar użytkownika
marekmitonski
Posty: 29
Rejestracja: ndz sie 08, 2021 10:48 am

Ale jak to.. ? Mogę dodać komuś aplikację supla bez swojego loginu i hasła do moich urządzeń? A potem jak będę chciał się go pozbyć to usuwam jego urządzenie po zalogowaniu na stronę?

Jak dokładnie się to robi ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podajesz tylko login, bez hasła.
Tak, później wystarczy usunąć jego smartfon z cloud-a.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”