Rygiel furtki z pamięcią

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Tylko nie ma jak "zebrać " fizycznie tego stanu kontaktronem... wewnątrz brak miejsca, a na zewnątrz nie zadziała - wokoło jest metal
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

a może mikro włącznik krańcowy lub jakiś mikroswich ?
Pozdrawiam
Wojtek
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Ze względu na warunki atmosferyczne najlepszym rozwiązaniem jest właśnie kontraktron umieszczony na słupku (łatwość doprowadzenia kabli i hermetyczność styków) i magnez umieszczony na furtce (czyli części ruchomej). To mechanicznie "kasownik" mamy rozpracowany, ale czy ktoś jest w stanie opracować soft, bo istniejące oprogramowanie nie zapewnia takiej funkcjonalność jak na wstępie opisałem. Ja jestem na to za cienki.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jutro wrzucę taką wersje. Dla którego ESP to przygotować ?
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

ESP-12E
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/m ... e-firmware
Te które mają w nazwie _mem działają tak, że w momencie gdy pójdzie sygnał otwarcia (przekaźnik1) to zmienia stan czujnika otwarcia (input1)
na otwarty. Czujnik (input1) musi być skojarzony z kanałem pierwszym (relay1) w cloudzie.

Otwarcie czujnika i ponowne zamknięcie powoduje zmianę ikony na ponownie zamkniętą.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Wgrałem firmware do modułu i niestety nie działa to prawidłowo. Obie ikony kanałów w smartfonie sterują ten sam przekaźnik na GPIO4, drugi bez reakcji. Nie ma też żadnych zmian stanu ikon.
W związku z powyższym wgrałem sobie do modułu ESP-12 podstawowy firmware GATE-MODULE w celu testów. Tutaj oba kanały są sterowane prawidłowo, diody podłączone do GPIO4 i GPIO12 zachowują się poprawnie lecz czujniki otwarcia już nie. Brak jest jakiejkolwiek reakcji i zmian ikon zarówno przy skojarzeniu czujników z przekaźnikami jak i bez skojarzenia. Tylko tyle, że przy skojarzeniu czujników z przekaźnikami ikony czujników otwarcia w smartfonie w ogóle znikają. Czy ktoś testował ten firmware z czujnikami otwarcia, czy to tylko tak jest u mnie (tak jak wcześniej z moim routerem).
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

#define LED_GREEN_PORT 12
#define LED_BLUE_PORT 14

#define CFG_PORT 5

#define RELAY1_PORT 4
#define RELAY2_PORT 13

#define INPUT_PORT1 12
#define INPUT_PORT2 14
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

PS. Tego firmware-u nie testowałem. Jedynie wersję na wroom-a więc może nie działać prawidłowo. Muszę jakiegoś pająka poskładać i sprawdzę to.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zybi pisze:Wgrałem firmware do modułu i niestety nie działa to prawidłowo. Obie ikony kanałów w smartfonie sterują ten sam przekaźnik na GPIO4, drugi bez reakcji. Nie ma też żadnych zmian stanu ikon.
W związku z powyższym wgrałem sobie do modułu ESP-12 podstawowy firmware GATE-MODULE w celu testów. Tutaj oba kanały są sterowane prawidłowo, diody podłączone do GPIO4 i GPIO12 zachowują się poprawnie lecz czujniki otwarcia już nie. Brak jest jakiejkolwiek reakcji i zmian ikon zarówno przy skojarzeniu czujników z przekaźnikami jak i bez skojarzenia. Tylko tyle, że przy skojarzeniu czujników z przekaźnikami ikony czujników otwarcia w smartfonie w ogóle znikają. Czy ktoś testował ten firmware z czujnikami otwarcia, czy to tylko tak jest u mnie (tak jak wcześniej z moim routerem).
Testowałem i działa prawidłowo tylko zauważ, że na wejście przez czujnik podajesz 3,3V...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”