Supla button

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
grzegorzmcewp
Posty: 120
Rejestracja: czw gru 29, 2016 4:47 pm

no ale powiedz mi co to za różnica jaki czujnik, jeżeli będzie opcja tak jak na tamtym rysunku ze strony sonoff że odbierze sygnał z czujnika (temp ruchu czy czegokolwiek innego) i będzie mogło załączyć syrene(bądź przekaźnik bo syrene można przekaźnikiem sterować) + informacja na telefon to będzie rewelacyjna sprawa. Swoją drogą jeszcze takiego alarmu na wifi nie widziałem co z tego że może to nie będzie profesjonalny ale dla mnie wystarczy.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

slawek pisze: wt sie 22, 2017 8:34 pm
Sibikk pisze: wt sie 22, 2017 8:30 pm
Sonoff ma taki wynalazek.
Ale nie ma do tego czujników...
A moim zdaniem największą wadą jest:

"You can't see device status changes in the App"
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Ernest pisze: wt sie 22, 2017 1:05 pm Technologia wi-fi ma jedną wadę - z baterii to długo nie pociągnie - a przycisk do ładowania to średnie rozwiązanie. Może pomyśleć o takim gate gdzie po jednej stronie będzie Supla a po drugiej radio bardziej oszczędne - tam moga być przyciski, piloty, czujniki temperatury :)
Chociaż zakładając wątek użyłem porównania do buttona Fibaro, w przypadku Supli myślałem o zasilaniu przewodowym. Po prostu chciałbym mieć na ścianie panel do sterowania, z którego będę mógł wykonywać akcje i bynajmniej nie miałby to być tablet - raczej tradycyjne przyciski.
Na szybko nie znalazłem odpowiedniego obrazka, ale może coś w ten deseń:
Obrazek
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Lucas pisze: wt sie 22, 2017 10:25 pm
Ernest pisze: wt sie 22, 2017 1:05 pm Technologia wi-fi ma jedną wadę - z baterii to długo nie pociągnie - a przycisk do ładowania to średnie rozwiązanie. Może pomyśleć o takim gate gdzie po jednej stronie będzie Supla a po drugiej radio bardziej oszczędne - tam moga być przyciski, piloty, czujniki temperatury :)
Chociaż zakładając wątek użyłem porównania do buttona Fibaro, w przypadku Supli myślałem o zasilaniu przewodowym. Po prostu chciałbym mieć na ścianie panel do sterowania, z którego będę mógł wykonywać akcje i bynajmniej nie miałby to być tablet - raczej tradycyjne przyciski.
Na szybko nie znalazłem odpowiedniego obrazka, ale może coś w ten deseń:
Obrazek
Dokładnie o takie rozwiązanie mi się rozchodzi. Dywagując jeszcze może dało by się stworzyć taki panel oparty o 1wire? w niektórych miejscach wi fi może mieć problemy z zasięgiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Ernest pisze: wt sie 22, 2017 1:05 pm Technologia wi-fi ma jedną wadę - z baterii to długo nie pociągnie - a przycisk do ładowania to średnie rozwiązanie. Może pomyśleć o takim gate gdzie po jednej stronie będzie Supla a po drugiej radio bardziej oszczędne - tam moga być przyciski, piloty, czujniki temperatury :)
Chińczycy już to zrobili :D
Filmik z działania:
https://www.youtube.com/watch?v=wTqQ_cm ... ture=share

Link do produktu:
https://www.itead.cc/sonoff-rf-bridge-433.html

Teraz tylko soft Supli :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
grzegorzmcewp
Posty: 120
Rejestracja: czw gru 29, 2016 4:47 pm

No i to by był bajer jak nie wiem ale podejrzewam żeby to działało to najpierw supla musi wprowadzić sceny czy jak się to tam zwie bo sygnał z tego musiał by załączać coś innego. W sumie to od temp francza by załatwiło sprawe tylko zamiast czasowego załączania by działało na przycisk w sonoff załącz alarm wyłącz alarm a zadziałanie czujnika ruchu jako przekroczenie temperatury. Podejrzewam jednak że długo na coś takiego poczekamy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”