Sterowanie głosem

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Musisz dodać taki blok w automate (ten zaznaczony):
Załączniki
Screenshot_20180830-185750.png
Screenshot_20180830-185750.png (190.74 KiB) Przejrzano 4549 razy
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

slawek pisze: czw sie 30, 2018 5:11 pm Musisz dodać taki blok w automate (ten zaznaczony):
Tak zrobiłem ale teraz znowu wcale nie działają komendy.

Gdy blok jest dodany komendy wcale nie działają jak go nie ma jest ok. Czy przyczyną może być android 8.0?
leON22
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 17, 2018 9:25 pm

Witam , wszystkich mam problem ze sterowaniem głosem w moim HUAWEI P20 z Android EMUI 8.1.0 :( Chcę sterować otwieraniem bramy wjazdowej ( centralka NICE i moduł wi-fi Sonoff skonfigurowane wszystko działa z aplikacją Supla ) . Po zainstalowaniu najnowszej wersji Automate 1.15.0 nie mogę pobrać potrzebnych skryptów ( Supla Configurator i Voice ) Po kliknięciu na "ludziki" w prawym górnym rogu odpala się komunikat : Automate reguirethe following privilege to access online community: access local network, internet and nearby devices . Po potwierdzeniu - Grand na ekranie info : Ta aplikacja jeszcze nie jest dostępna w bieżącym regionie :( Na Samsungu SG5 Neo żony z android 6.0.1, wszystko śmiga jak należy ;)
PS. W czym tkwi problem z moim fonem , może jest jakaś starsza , działająca wersja Automate , która pobiera w/w skrypty do poprawnego działania aplikacji :?:
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Zrobiłem sobie sterowanie głosowe działa fajnie ale niestety odpowiedzi głosowe nie do końca.
Ustawiłem sobie na komendę "światło"przełączenie żarówki. Ma odpowiedz żeby sczytywało stan i mówiło że światło jest włączone lub zgaszone oraz mówiło jaka jest temperatura w pokoju.

Kod: Zaznacz cały

Światło jest {{6017|on|bool:włączone,zgaszone}}, w pokoju jest {{6016|temperature|number:1}} stopnia
niestety nie zawsze mówi prawdę. jak by nie odświeżało danych
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Dane są odświeżane co około 5 min choć czytałem że 1min z obserwacji moich że 5 😂 trzeba czekać, ma to na celu zmniejszenie zużycia serwerów
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Nie jest prawdą to co piszesz. Interwał 5 minut obowiązuje tylko w termostacie, i nie dotyczy wyświetlanych danych ale podejmowanych akcji (raz na 5 minut sprawdzane są warunki). Dane są aktualne zawsze na dany moment.

Problem z (błędnym) odczytem stanu po wykonaniu akcji przez API jest spowodowany asynchronicznym działaniem supla-server. Tj. mogę zlecić wykonanie akcji na danym urządzeniu (np. włącz/wyłącz) i supla-server informuje o przyjęciu rozkazu. Nie jest to równoznaczne z jego wykonaniem, a jego czas zależy od aktualnego obciążenia sieci, prędkości Internetu w Twoim domu, responsywności urządzenia i tym podobnych aspektów. Dlatego czasem odczytanie stanu zaraz po zleceniu wykonania akcji powoduje odczytanie stanu jeszcze sprzed jej wykonania (i - uwaga - jest to informacja prawdziwa, bo światło w TYM momencie jeszcze się np. świeci).

Aby zminimalizować ten problem, skrypty po wykonaniu sceny, przed obliczeniem odpowiedzi czekają 500ms. Na ogół taka wartość wystarczała do skutecznego wykonania rozkazu na urządzeniu i przesłania od niego informacji zwrotnej. Teoretycznie mogę wydłużyć ten czas do 1s, ale to spowoduje już widoczne opóźnienie w generowaniu odpowiedzi sceny. Być może dzięki temu będzie to bardziej przewidywalne, ale niestety to nadal tylko protezowe rozwiązanie.

Tak na prawdę to jest pytanie do Przemka, czy istnieje techniczna możliwość wsparcia synchronicznych rozkazów przez API za pomocą supla-server - to rozwiązałoby problem.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na potrzeby integracji z Google Home i Alexą powstał mechanizm asynchronicznych-wielowątkowych odpowiedzi oparty o HTTP/https. Został tak zbudowany by mógł być w przyszłości wykorzystany również w API tak aby można przy akcji wskazać callback-url dla asynchronicznej odpowiedzi. Jak będzie się dobrze sprawował to podepniemy go pod API.
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

fracz pisze: śr lis 21, 2018 7:07 pm Nie jest prawdą to co piszesz. Interwał 5 minut obowiązuje tylko w termostacie, i nie dotyczy wyświetlanych danych ale podejmowanych akcji (raz na 5 minut sprawdzane są warunki). Dane są aktualne zawsze na dany moment.

Problem z (błędnym) odczytem stanu po wykonaniu akcji przez API jest spowodowany asynchronicznym działaniem supla-server. Tj. mogę zlecić wykonanie akcji na danym urządzeniu (np. włącz/wyłącz) i supla-server informuje o przyjęciu rozkazu. Nie jest to równoznaczne z jego wykonaniem, a jego czas zależy od aktualnego obciążenia sieci, prędkości Internetu w Twoim domu, responsywności urządzenia i tym podobnych aspektów. Dlatego czasem odczytanie stanu zaraz po zleceniu wykonania akcji powoduje odczytanie stanu jeszcze sprzed jej wykonania (i - uwaga - jest to informacja prawdziwa, bo światło w TYM momencie jeszcze się np. świeci).

Aby zminimalizować ten problem, skrypty po wykonaniu sceny, przed obliczeniem odpowiedzi czekają 500ms. Na ogół taka wartość wystarczała do skutecznego wykonania rozkazu na urządzeniu i przesłania od niego informacji zwrotnej. Teoretycznie mogę wydłużyć ten czas do 1s, ale to spowoduje już widoczne opóźnienie w generowaniu odpowiedzi sceny. Być może dzięki temu będzie to bardziej przewidywalne, ale niestety to nadal tylko protezowe rozwiązanie.

Tak na prawdę to jest pytanie do Przemka, czy istnieje techniczna możliwość wsparcia synchronicznych rozkazów przez API za pomocą supla-server - to rozwiązałoby problem.
Dlaczego np otwarcie bramy (odpowiada że zamknięta przez około 3 minuty ?)
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

A w aplikacji na smartfonie pokazuje Ci że się otwarła od razu?
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

fracz pisze: czw lis 22, 2018 10:48 am A w aplikacji na smartfonie pokazuje Ci że się otwarła od razu?
Tak w aplikacji Supla stan zmienia sie odrazu a odpowiada że jest taka jak przed wykonaniem akcji: mam komendę brama jest .... Otwarta/zamknięta i odrazu po zmianie stanu komenda nie działa, po około 2-4min stan się zgadza z tym co pokazuje aplikacja i to co jest prawdą
Ostatnio zmieniony pt lis 23, 2018 11:36 pm przez miko1282, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”