Blind Engine

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Moja analiza jest czysto teoretyczna, chcąc stworzyć prosty układ.
Nie mam rolet ale wydaje mi się że tam są zwykłe silniki, tylko zazwyczaj sterowanie dwoma przyciskami - prawe lewe obroty.
Tu faktycznie trzeba patrzeć pod kątem sterowania z procesora - łatwiej wysterować silnik krokowy.
Chyba faktycznie macie rację :)
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Gdzieś mi umkną ten temat
Ja u siebie w warsztacie próbna rolete zrobiłem na sofcie od espablo roller shutter bez krańcówek. Napęd to malutkie popularne serwo sg90 z usuniętym potencjometrem. Do jego sterowanie używam mostka typu H - L9110S i eps12 Zasilanie z 9V ze stabilizatorem 3,3V pod esp
Od 2 dni działa bez zarzutu, czas ustawiony w cloud wystarcza do prawidłowego zwinięci i rozwinięci rolety bez krańcówek
https://www.youtube.com/watch?v=m3Tu0B- ... e=youtu.be
Załączniki
DSC_0131.JPG
DSC_0131.JPG (1.65 MiB) Przejrzano 2850 razy
DSC_0132.JPG
DSC_0132.JPG (1.05 MiB) Przejrzano 2862 razy
DSC_0134.JPG
DSC_0134.JPG (1016.04 KiB) Przejrzano 2862 razy
Ostatnio zmieniony śr sty 23, 2019 2:36 pm przez dawidd, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

dawidd pisze: śr sty 23, 2019 1:17 pm Gdzieś mi umkną ten temat
Ja u siebie w warsztacie próbna rolete zrobiłem na sofcie od espablo roller shutter bez krańcówek. Napęd to malutkie popularne serwo sg90 z usuniętym potencjometrem. Do jego sterowanie używam mostka typu H - L9110S i eps12 Zasilanie z 9V ze stabilizatorem 3,3V pod esp
Od 2 dni działa bez zarzutu, czas ustawiony w cloud wystarcza do prawidłowego zwinięci i rozwinięci rolety bez krańcówek
https://www.youtube.com/watch?v=m3Tu0B- ... e=youtu.be
Film się nie otwiera :( Ja u siebie też myślę nad sterowaniem wewnętrznymi, ale na razie brak czasu i chyba chęci trochę też...
andrzejano
Posty: 339
Rejestracja: śr sie 30, 2017 8:47 am

@dawidd podrzuć układ połączeń i zasilań. Co wrzuciłeś do ESP. ?
tkaczu2
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 13, 2019 8:56 am

A może coś takiego:
https://www.thingiverse.com/thing:1620109
Udało by się ogarnąć sterowanie za pomocą supla rolety?
Tylko co w przypadku sterowania recznego.?
W większości rozwiązania DIY dają możliwość sterowania jedynie zdalnego ...
Jerry91122
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 18, 2018 5:05 pm

może ktoś wie, czy dałoby się jakoś podłączyć do srw-01 https://pl.aliexpress.com/item/DC-12-v- ... 87903.html ?
W domku: sonoff, ROW-01, SRW-03, Supla Gate, ROW-07
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

@andrzejano wszystko opisałem w pierwszym poście, a co do schematu - to co ut opisywać, w mostku H ma wyjście na ślinik, zasilanie i 2 wejścia A i B które podpinasz do odpowiednich gpio w esp i to wszystko. W zależności czy podasz stan wysoki na wejscia A lub B silnik kreci się w lewo lub prawo. Ja dałem mostek H podwójny na 2 silniczki, dlatego na foto widać więcej podłączeń na płytce
@: Jerry91122 nie będzie to działać. Do tego napędu z alli tez musisz wykorzystać mostek H i dowolne esp, na tym module srv01 nie będzie to działać
Jerry91122
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 18, 2018 5:05 pm

Tak siedzę i myślę jak zrobić takie coś jak w pierwszym poście tego tematu. Tak aby zamontować to tylko na łańcuszku rolety. Ktoś coś takiego robił?
W domku: sonoff, ROW-01, SRW-03, Supla Gate, ROW-07
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Nie jest to jakoś bardzo trudne, tylko weź pod uwagę ze jeśli masz łańcuszek łączony z takim zgrubieniem w jednym miejscu to się to nie sprawdzi. Ja bym do tego wykorzystał rolkę do łańcuszka z innej starej rolety byle była z takim samym łańcuszkiem co roleta która chcemy sterować. Takie urządzenie pewnie będzie trochę większe i koniecznie trzeba je przykręcić-kleić do okna. Do rolki dołożyć silnik i tyle, napęd by był. Dochodzi kwestia ręcznego sterowania roleta - przesuniesz ręcznie to automat o tym nie będzie wiedział i rozjedzie się. Inna sprawa ze to ręczne sterowanie będzie b ciężko chodzić bo sznurkiem musisz napędzić jeszcze połączony na sztywno silnik, no chyba ze jakieś sprzęgielko wymyślisz. Moze by cos w sklepie dla modelarzy znalazł ale idąc tym tropem to wszystko się robi za duze i za bardzo skomplikowane względem napędu bezpośredniego
PS filmik z roleta działa czy nie ? Bo u mnie się otwiera bez problemu
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Film nie działa, może coś z linkiem jest nie halo?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”