ZAMEL - nowy produkt.

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18328
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Rem125 pisze: pn kwie 30, 2018 5:32 pm Od jakiegoś czasu pojawiły się żaluzje fasadowe które mimo ceny cieszą się dużym zainteresowaniem.
Potrzebny był by sterownik który sterował by podnoszeniem żaluzji jak i obracaniem lamelek żaluzjowych
coś w stylu dwu kanałowego sterownika roletami.
Niby problem można rozwiązać dwoma sterownikami rolet ale do tego jest potrzebne więcej miejsca no i zmiana ikon
której praktycznie niema.
Jakiś namiar na te żaluzje? Wydaje mi się, że tam sterowanie jest takie samo jak przy zwykłych roletach. Obracanie to tylko końcówka „drogi” rolety.
raf
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 18, 2018 1:01 pm

pzygmunt pisze: czw maja 03, 2018 8:09 am
Rem125 pisze: pn kwie 30, 2018 5:32 pm Od jakiegoś czasu pojawiły się żaluzje fasadowe które mimo ceny cieszą się dużym zainteresowaniem.
Potrzebny był by sterownik który sterował by podnoszeniem żaluzji jak i obracaniem lamelek żaluzjowych
coś w stylu dwu kanałowego sterownika roletami.
Niby problem można rozwiązać dwoma sterownikami rolet ale do tego jest potrzebne więcej miejsca no i zmiana ikon
której praktycznie niema.
Jakiś namiar na te żaluzje? Wydaje mi się, że tam sterowanie jest takie samo jak przy zwykłych roletach. Obracanie to tylko końcówka „drogi” rolety.
Co do namiarów, to ja pozwolę sobie odpowiedzieć, bo jestem żywo zainteresowany alternatywnym sterowaniem bezprzewodowym.
W Polsce jest dwóch producentów żaluzji fasadowych - Anwis i Selt. W obu przypadkach najczęściej stosowane są napędy Somfy (https://www.somfy.pl/produkty/okna/zalu ... g_produit2) lub Elero (http://www.elero.pl/automatyka-do-zaluzji).
Zadałem pytanie "Zamelowi" o możliwość sterowania żaluzjami sterownikiem SRW-01. Odpowiedzieli, że nie da rady. Myślisz, że jednak ten sterownik obsłużyłby żaluzje?
soren
Posty: 164
Rejestracja: pn cze 04, 2018 7:36 am

Na kiedy jest przewidziana premiera "zamel touch" i czy bedzie wersja 3 kanałowa? Bo wlasnie mialem zamawiać na alirxpres i nie wiem czy czekac...
soren
Posty: 164
Rejestracja: pn cze 04, 2018 7:36 am

Rozumiem że są wakacje ale na odpowiedź było sporo czasu z racji zawodu jaki Pan wykonuje i wsumie ja także nazwał bym to całkowitym olaniem klienta. Gratuluję
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

Hej,

Przepraszam za opóźnienie ale rzeczywiście byłem na wakacjach w miejscu gdzie nie było netu - wiem, że to nie możliwe ale wciąż istnieją takie miejsca. Odpowiadając na pytanie kiedy będzie - to jedynie to co na tą chwilę chce powiedzieć to że elektronika/mechanika została opracowana aktualnie trwają pracę nad softem. Wymaga to wielu zmian w chmurze, aplikacji i oprogramowanie samego urządzenia. Kiedy będzie - nie chce niczego obiecywać. Jak będziemy odpowiednio daleko damy znać. Oczywiście będzie pula przeznaczona do testów.

Pozdrawiam

Ernest
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Była kiedyś mowa o sterowniku dla 6 rolet czy w tym temacie coś się dzieje?
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

Hej,

Dla 6 rolet nieprędko powstanie - może chodziło o to że testujemy prototypy urządzenia z 6 kanałami tzn - 3 rolety.

Dodatkowo powstaje jeszcze jeden produkt niespodzianka - 2 rolety do rozdzielni :)

pzdr

Ernest
Rem125
Posty: 125
Rejestracja: pn mar 26, 2018 3:00 pm

Wszystko już wiem jeżeli chodzi o sterowanie żaluzjami fasadowymi (wystarczy jeden sterownik na jedną żaluzję). Mam zamontowane (11 szt.) sterowniki właśnie zamela SRW - 01 i wszytko działa bez błędnie (więc zamel nie do końca zna swój produkt). Jedyny mankament to ikona której nie można ustawić na inną (przydała by się np Ekran do kina domowego lub wspomnianych żaluzji). Okazało się że w żaluzjach jest montowany tyko jeden silnik i lamelkami w aplikacji steruje się przyciskiem krokowym (do około 5%) dalej żaluzja będzie się podnosić a podnoszeniem i opuszczaniem żaluzji przyciskiem podnoszenia i opuszczania. Szkoda że w scripts nie można odsłaniać i zasłaniać żaluzji procentowo (co 1%) ponieważ najczęściej steruję tylko lamelkami. Ale na szczęście mogę to ustawić w harmonogramach.
Mam jeszcze pytanie czy jest możliwość podniesienia i opuszczenia żaluzji w zależności od warunków pogodowych. Przy bardzo silnym wietrze żaluzje powinny być podniesione. a przy mocnym nasłonecznieniu same się opuściły.
Ostatnio zmieniony czw sie 09, 2018 8:01 pm przez Rem125, łącznie zmieniany 1 raz.
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Ernest pisze: pn lip 30, 2018 11:32 am Hej,

Dla 6 rolet nieprędko powstanie - może chodziło o to że testujemy prototypy urządzenia z 6 kanałami tzn - 3 rolety.

Dodatkowo powstaje jeszcze jeden produkt niespodzianka - 2 rolety do rozdzielni :)

pzdr

Ernest
Jakby co pisze sie na testy
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Misiu
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 12:01 pm

@Ernest, wszystko fajnie, ale jak dla mnie brakuje jednej bardzo ważnej funkcji - wsparcia dla MQTT w SRW - 01.
Mam u siebie OpenHAB'a i kilka urządzeń które komunikują się właśnie po MQTT. Generalnie jestem zadowolony.
Przymierzam się do budowy domu i poszukuję rozwiązania do automatyki które byłoby mniej wymagające niż openHAB.

Jak już znajdę sterowanie termostatami pod podłogówkę to nie da rady tego spiąć z Suplą, jak już jestem zdecydowany na SRW - 01 do sterowania roletami to nie zepnę tego z OpenHAB'em, bo nie wspiera MQTT.

SUPLA jest świetnym systemem, co ważne naszym rodzimym, chciałbym ją wykorzystać, ale brakuje mi kilku elementów do szczęścia:
-sterowanie termostatami z zewnętrznym termometrem (zwykły przekaźnik i DS18B20 wystarczy, ważne żeby pilnował zadanej temperatury)
w rozdzielni dałbym 8 takich urządzeń, spiął z SUPLA i w harmonogramie mógłbym ustawić temperaturę na dane pomieszczenie. Termometr dałbym w pokoju, może być na kablu. Aż szkoda, że nie ma takiego produktu w ofercie ZAMEL'a, myślę, że nie tylko ja bym kupił kilka sztuk.
-zewnętrzny czujnik atmosferyczny - wiatr, nasłonecznienie i ew deszcz. Aż się prosi o bardziej inteligentne sterowanie roletami, żaluzjami i markizami w oparciu o taki czujnik, np zamykanie żaluzji kiedy świeci słońce, albo zwijanie markiz kiedy za bardzo wieje. Otwieranie rolet żeby dogrzać dom zimą, zamykanie latem żeby ochłodzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”