ZAMEL - nowy produkt.

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

Urządzenie serwerowe, automatyczne aktualizacje oprogramowania... ;)
Marko
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 15, 2017 8:46 pm

Witam,

podpisuję się pod pomysłem na moduł z obsługą czujnika temperatury wewnętrznej i zewnętrznej oraz wilgotnościomierza.
Było by bardzo funkcjonalne gdyby taki moduł mierzył temperaturę w jednym pomieszczeniu i sterował zaworami w kotłowni
zapewniając utrzymanie zadanej temperatury w zależności od pory dnia.

Drugi pomysł na produkt który mnie ciekawi to moduł sterowania bramą wjazdową z możliwością wskazania aktualnego rzeczywistego położenia bramy.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

Seba5120 pisze: czw lis 30, 2017 6:45 am Urządzenie serwerowe, automatyczne aktualizacje oprogramowania... ;)
Mamy projekt małego kompa oraz obudowę do tego ... może kolor zielony i gotowe :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

Marko pisze: czw lis 30, 2017 8:54 pm Witam,

podpisuję się pod pomysłem na moduł z obsługą czujnika temperatury wewnętrznej i zewnętrznej oraz wilgotnościomierza.
Było by bardzo funkcjonalne gdyby taki moduł mierzył temperaturę w jednym pomieszczeniu i sterował zaworami w kotłowni
zapewniając utrzymanie zadanej temperatury w zależności od pory dnia.

Drugi pomysł na produkt który mnie ciekawi to moduł sterowania bramą wjazdową z możliwością wskazania aktualnego rzeczywistego położenia bramy.

Pozdrawiam.
Jest już pomysł - dogramy szczegóły i robimy :)
Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

Ernest pisze: pt gru 01, 2017 7:15 am
Seba5120 pisze: czw lis 30, 2017 6:45 am Urządzenie serwerowe, automatyczne aktualizacje oprogramowania... ;)
Mamy projekt małego kompa oraz obudowę do tego ... może kolor zielony i gotowe :)
Już mi się podoba! :)
Bardzo fajny pomysł i ładna obudowa.
Wpiąć w sieć i zarządzanie po LAN! :)
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Ernest pisze: pt gru 01, 2017 7:15 am
Seba5120 pisze: czw lis 30, 2017 6:45 am Urządzenie serwerowe, automatyczne aktualizacje oprogramowania... ;)
Mamy projekt małego kompa oraz obudowę do tego ... może kolor zielony i gotowe :)

Obrazek
Suplastycznie :) małe i zgrabne. Mnie się podoba.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Marko
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 15, 2017 8:46 pm

Mamy projekt małego kompa oraz obudowę do tego ... może kolor zielony i gotowe :)
Wygląda świetnie i chyba nie zajmuje dużo miejsca :) Swój serwer w przypadku problemów z internetem jest bezcenny.
Neavvy
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 11, 2017 8:19 pm

Myślę, że przydałoby się coś w stylu Zamelowskiego Sonoffa Touch, z jakimś czulszym panelem dotykowym i może zielonymi diodami zamiast niebieskich ;)
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Dla mnie BOMBA. Wygląda super . Tak jak koledzy z forum piszą - własny serwer w domu podpięty pod LAN/WiFi bezcenny. Jestem pierwszy w kolejce do zakupu ! Właśnie zastanawiałem się nad zakupem maliny w celu postawienia serwera ale myślę , że teraz się wstrzymam. Kiedy to cacko_git_malina będzie dostępne ? :)
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Pamiętajcie, że żeby działało to z zewnątrz i po LANie to musicie mieć zewnętrzne IP a router w domu musi być na tyle ogarnięty by posiadać NAT Loopback albo możliwość konfiguracji statycznych wpisów DNS lub tablicy routingu. AFAIK, tylko wtedy da się skonfigurować odpowiedni adres lub domenę tak by w domu komunikacja szła po LAN a z zewnątrz przez WAN.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”