ZAMEL - nowy produkt.

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 212
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

Neavvy pisze: pt gru 01, 2017 3:27 pm Myślę, że przydałoby się coś w stylu Zamelowskiego Sonoffa Touch, z jakimś czulszym panelem dotykowym i może zielonymi diodami zamiast niebieskich ;)
Obudowy gotowe ... Już pokazywał na forum ... Kwestia czasu i konstrukcji ;)
wochen
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 08, 2018 11:29 am

Witajcie,

od siebie dołożę również zapotrzebowanie na:
- czujnik temperatury i wilgotności,
- termostat bezpośrednio na kaloryfer.

Generalnie o Supli dowiedziałem się niedawno, ale gratuluję Wam pomysłu i fajnie, że Zamel się zaangażował.
Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu potestuję sobie SRW-01.

Pozdr.
wochen
bubu11
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 07, 2017 9:23 pm

@Ernest - może pochwalisz się suplowymi planami Zamela na rok 2018??:) podejrzewam że wszystkiego nie możesz zdradzić, ale może chociaż troszeczkę:)
chappie
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 13, 2018 3:32 pm

Dołączam się do propozycji.
- Termostat Wifi bezpośrednio na kaloryfer również ze sterowaniem temperatury na samym termostacie, zasilaniem bateryjnym z opcją gniazda zasilania niskonapięciowego (zasilacz).
- Panel LCD Wifi sterujący temperaturą w danym pomieszczeniu.

Pozdrawiam

ps Myślę że będzie to jeden z produktów najlepiej się sprzedający :).
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ok, to też coś dorzucę:
- czujnik oświetlenia (zmierzchu) coś takiego jak w Exta Free
- czujnik zalania (jest również w Exta Free, ale lepiej jakby był IP44 bo tamten nie jest)
- czujnik czadu
- czujnik gazu
- estetyczne gniazdko, tylko proszę nie Bulik

Jako dodatek chętnie bym widział możliwość obsługi modułów Zamel przez klawisze i piloty Exta Free lub Exta Life. Tak aby można było zrobić włącznik schodowy bez kabli.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Przydałoby się takie urządzenie jak to w sonoffie, łączące systemy zamela tak by mając już exta free można rozbudować dalej suplą,
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

No w sumie i lepiej jak ładowanie 2in1 ;)
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Z perspektywy kogoś kto odebrał nowy dom i wszedł w suplę:

rolety, rgb, włacsznik światła i quasi gniazdko już mamy

brakuje

sterownia furtką, bramą wjazdową/garażową - ale wiem ze pomysł sprzedany do Nice wiec poradziłem sobie Sonoffem + soft @Zybi

przydały by się czujniki: gazu, tlenku węgla, dymu i czunik ruchu (wykrywający ciepło ciała człowieka) - wówczas system alarmowy również robię na Supli (+ powiadomienia)

bardzo dobry pomysł to sterowanie ogrzewaniem (kaloryferami czy podłogowym). Ale nie na zasadzie all-in-one bo temperatura nie moze być mierzona przy kaloryferze ani w rozdzielaczu podłogówki. Musimy zamykać zawory (a to zrobimy kupując zamelowski włacznik 1 kanałowy oraz zawór elektrodynamiczny). Potrzeba zatem przenośnego (na baterie) urzadzenia mierzacego temperaturę wraz z wyświetlaczem LCD i przyciskami do ustawienia temp. żądanej. Urządzenie mierzy tempetarurę i jeśli jest niższa od ustawionej (żądanej) wysyła info do clouda, który wysyła sygnał do sterownika zaworu NC "otwórz zawór". I analogicznie odwrotnie gdy temepratura w pomieszczeniu osiągnie wartośc zadaną wysyła wygnał - zamknij zawór. Tyle ze moim zdaniem to urzadzenie musi być na 100% przenośne i zgrabne (do powieszenia na scianie, postawienia na szafce) wiec musi mieć baterie. ale za to nie musi być non stop on-line. Wystarczy ze sprawdzi temperaturę co kilka minut a wifi uruchomi tylko wtedy gdy konieczne będzie przesłanie do clouda informacjo o tym ze zawór trzeba zamknąc albo otworzyć. Wówczas znów moze przestać nadawać wifi i tylko mierzyć tempetature...
(teraz realizuję to poprzez 2 sonoffy ( w tym 1 z czujnikiem temp.) oraz skrypty fracz.supla.com - keden sonoff steruje zaworem a drugi światłem w pomieszczeniu i przy okazji mierzy temeperaturę. ale za to nie jest przenośny...

mysle ze hitem moze być też czyjnik zalania sprzeżony z elektrozworem wody. Koszt niewielki w porównaniu z kosztem usuwania skutków zalania - to rzecz której obecnie mi najbardziej brakuje i własnie nad tym pracuję (nad zaworem) w oparciu o sonoffa dwukanałowego ale brakuje mi czyjnika zalania...

całość pięnie spinałoby urzadzenie na scianę (mini komputer) z lokalnym serwwerem do supli oraz ładnym interfejsem graficznym.

Bardzo podoba mi sie pomysł jednego z kolegów aby wyprodukować w miarę tani polski odpowienik Sonoffa touch - to sie moze sprzedawać jak świeze bułki :)
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Z tego co wiem Nice ma licencje na wyłączność na czas. Nie pamiętam 2 lub 3 lata.
Chyba ze ktoś mnie wprowadził w błąd.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Na pewnym portalu aukcyjnym znalazłem coś takiego : KONTROLER EXTA LIFE EXL10000009 EFC-01 ZAMEL czy to jest już kompatybilne z Suplą.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”