Czasowe podtrzymanie zasilania

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Zybi

pt sty 05, 2018 12:14 am

Już mam rozwiązanie oparte na module Yunshan + jedna dioda Schottky-ego.

Założę na to oddzielny wątek, ale pokrótce możliwości oprogramowanego układu:

- włączenie przekaźnika ze smartfona na stałe, czyli włącz/wyłącz,
- włączenie tego samego przekaźnika ze smartfona na zaprogramowany czas (od 1 sekundy do 1 godziny ustawiany w trybie konfiguracji modułu),
- włączenie tego samego przekaźnika na zaprogramowany czas jw. przełącznikiem monostabilnym, czujką PIR, sensorem NO, etc podłączanych na wejściu transoptora w module, czyli niepodatnym na zakłócenia,
- możliwość wyłączenia przekaźnika (załączonego elementami jw) ze smartfona przed upływem zaprogramowanego czasu,
- sterowanie przekaźnikiem z harmonogramu albo funkcją - stałe włącz/wyłącz, albo włączenie na zaprogramowany w module czas,
- czujnik DS18B20 z korekcją temperatury oraz czujnik DHT22 też z korekcją temperatury, czujniki mogą działać dwa jednocześnie
- sterowanie diodą konfiguracyjną

Oczywiście aktualny stan przekaźnika w każdym przypadku widoczny jest na smartfonie.

Układ prototypowy u mnie już działa bez zarzutu.
Awatar użytkownika
jerzy

pt sty 05, 2018 7:22 pm

Bardzo interesujące rozwiązanie - takie wszystkomające.
Z poważaniem: Jerzy
Zybi

sob sty 06, 2018 10:47 am

jerzy pisze:
pt sty 05, 2018 7:22 pm
Bardzo interesujące rozwiązanie - takie wszystkomające.
Powiem szczerze, że testując obecnie układ sam jestem zaskoczony jego funkcjonalnością w stosunku do pierwotnych założeń teoretycznych.
Podłączyłem na wejście czujkę PIR HC-SR505 i ku mojemu zaskoczeniu promieniowanie wi-fi modułu nie zakłóca jej działania, tak jak to mam przy lampie na garażu z softem Timer-a.

Jaj na razie największym mankamentem układu jest brak możliwości zmiany ikonki do wyzwalania Timera (ustawiłem) otwarcie drzwi i odpowiedni opis.

W tym momencie nie do końca zgadzam się z narracją Przemka w wątku "Alternatywnych ikonek":

viewtopic.php?f=9&t=2405&start=80

Mnie bardzo brakuje w kanale do sterowania/wyzwalania czasowego przekaźnika możliwości wyboru innej ikonki.
Nie widzę problemu, aby szybko dodać funkcjonalność, np. SUPLA_BIT_RELAYFUNC_CONTROLLING_TIMER z tymi samymi czasami w Cloudzie co dla Gate, ale z bogatszym/różnorodnym zestawem ikonek.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

sob sty 06, 2018 8:06 pm

W protokole jest przewidziana funkcja, która odpowiada tej funkcjonalności i nazywa się

SUPLA_CHANNELFNC_STAIRCASETIME
W przypadku funkcji przekaźnika opisanych na bit-ach jest to

SUPLA_BIT_RELAYFUNC_STAIRCASETIMER
Awatar użytkownika
wirowskm
Kontaktowanie:

ndz sty 14, 2018 9:12 pm

Chętnie przetestuję taki soft, który klientem będzie załączał przekaźnik na określony czas, jeśli pojawi się na sonoff dual lub basic.
Pozdrawiam,
Marek
Zybi

ndz sty 14, 2018 10:18 pm

wirowskm pisze:
ndz sty 14, 2018 9:12 pm
Chętnie przetestuję taki soft, który klientem będzie załączał przekaźnik na określony czas, jeśli pojawi się na sonoff dual lub basic.
Pozdrawiam,
Marek
Niestety ja nie przewiduję do tych modułów takiej kompilacji.
Awatar użytkownika
wirowskm
Kontaktowanie:

pn sty 15, 2018 8:07 pm

OK.
To proszę o dokładną specyfikację, co powinienem kupić aby używać z Suplą funkcji czasowego (kilkuminutowego podtrzymania napięcia zarówno przyciskami monostabilnymi jak i klientem na androidzie.
Pozdrawiam,
Marek
MPL

sob sty 04, 2020 8:05 pm

Cześć,
czy może coś się w tym temacie zmieniło/zaktualizowało ?
Nie jestem jakoś jeszcze zbyt biegły w ,ale nie mogę tego znaleźć ...
ODPOWIEDZ