Supla Scripts Powiadomienia 2.0

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Czyli masz MIUI. Ktoś już wspominał chyba w tym wątku że trzeba gdzie coś włączyć bo system zabija aplikacje po pewnym czasie.
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

Wiecie może kiedy pojawią się powiadomienia w Supla Cloud bo z automate u mnie o średnio działa ;/
Pozdrawiam,
Tomek
Krzyśku
Posty: 144
Rejestracja: pn wrz 16, 2019 7:22 pm
Lokalizacja: Gorzów

Dobra, przeczytałem i nadal jestem głąb :(
Nie mam zielonego pojęcia jak użyć pushover do powiadomień z Supli.
Ktoś łopatologicznie podpowie?
Dzięki
SzymaneK
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 03, 2019 6:05 am
Lokalizacja: Stradomia Wierzchnia

Walka z supla script podjęta na nowo i na nowo porażka.
Ludziska co ja robię nie tak zwykły warunek wykonania sceny i w żaden sposób nie udało mi się go zaprzęgnąć do pracy.

mam zwykłego sonoffa włącz/wyłącz chcę żeby scena wykonała się tylko jeśli dany włącznik jest w stanie "ON".

i tak: stan włącznika OFF

Przy {{state(3559).on}} - X Warunek nie jest aktualnie spełniony.
Przy {{state(3559).off}} - X Warunek nie jest aktualnie spełniony.

wariacje z "NOT"

Przy {{not state(3559).on}} - X Warunek jest aktualnie spełniony.
Przy {{not state(3559).off}} - X Warunek jest aktualnie spełniony.

co się dzieje co źle robię?

warunki dla temperatur <, >, >= itp działają bez problemu
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

SzymaneK pisze: pt sie 07, 2020 10:52 am
mam zwykłego sonoffa włącz/wyłącz chcę żeby scena wykonała się tylko jeśli dany włącznik jest w stanie "ON".

i tak: stan włącznika OFF

Przy {{state(3559).on}} - X Warunek nie jest aktualnie spełniony.
Taki ma być warunek. Jak zmieni się stan włącznika to wykona się scena.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
SzymaneK
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 03, 2019 6:05 am
Lokalizacja: Stradomia Wierzchnia

lukfud pisze: pt sie 07, 2020 12:59 pm
SzymaneK pisze: pt sie 07, 2020 10:52 am
mam zwykłego sonoffa włącz/wyłącz chcę żeby scena wykonała się tylko jeśli dany włącznik jest w stanie "ON".

i tak: stan włącznika OFF

Przy {{state(3559).on}} - X Warunek nie jest aktualnie spełniony.
Taki ma być warunek. Jak zmieni się stan włącznika to wykona się scena.
Nooo chyba nie bo po pierwsze przy zmianie stanu włącznika stan w supla script jest nadal taki sam "nie spełniony" niezależnie czy włącznik jest on czy off a po drugie najważniejsze scena się nie wykonuje.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

SzymaneK pisze: pt sie 07, 2020 1:41 pm Nooo chyba nie bo po pierwsze przy zmianie stanu włącznika stan w supla script jest nadal taki sam "nie spełniony" niezależnie czy włącznik jest on czy off a po drugie najważniejsze scena się nie wykonuje.
Jednak tak.
Odświeżenie stanu może zająć kilka sekund.
Czym wyzwalasz sceny? Jeśli czasem to:
"Scena może być wykonywania najczęściej co 10 minut. Nawet jeśli podasz wyrażenie które będzie oznaczać krótsze interwały, scena nie wykona się częściej. Ponadto, wyliczona godzina nie jest dokładną godziną wykonania sceny. Jej wykonanie nastąpi do maksymalnie kilku minut po wyznaczonym czasie."
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Koledzy, nie mogę znaleźć na forum, czy definiując powiadomienia na supla.fracz.com możliwe jest ustawienia parametru (bez dźwięku)? W SUPLA Pushover client viewtopic.php?f=9&t=6188 dostępne są parametry i działa to super, możliwe jest osiągniecie podobnego rezultatu?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

uchnast.michal pisze: pn lis 16, 2020 6:18 pm Koledzy, nie mogę znaleźć na forum, czy definiując powiadomienia na supla.fracz.com możliwe jest ustawienia parametru (bez dźwięku)? W SUPLA Pushover client viewtopic.php?f=9&t=6188 dostępne są parametry i działa to super, możliwe jest osiągniecie podobnego rezultatu?
Ja wyłączyłem dźwięki kompletnie albo na stronie pushovera albo w apce na telefonie.
Na skryptach chyba nie da się tego ustawić.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

W powiadomieniach brakuje opcji zmiany dźwięku i zmiany priorytetu, wtedy można ustawić, żeby jedne dźwięki wyciszyć a inny alarm by przychodził.
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”