Supla Scripts Powiadomienia 2.0

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
kilwater
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 13, 2018 9:28 pm

Tak, połączony. Z jakiegoś powodu zaczęło działać. Złośliwość rzeczy martwych:) Powiadomienia są, natomiast wciąż brak podpowiedzi po {.
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

@fracz Czy wiadomo kiedy można będzie ustawić osobno zamknij i otwórz bramę? Aktualnie jest "otwórz/zamknij" bez odczytu aktualnego stanu. Więc sceny typu "wyjeżdzam/wracam" nie otworzą/zamkną mi bramy tylko "odwrócą" jej stan. Chyba, że można dać jakiś warunek w scenie, że ma wykonać "otwórz/zamknij" jeśli otwarta. Da się tak? ;)
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Pawele pisze: śr lis 14, 2018 10:23 am Chyba, że można dać jakiś warunek w scenie, że ma wykonać "otwórz/zamknij" jeśli otwarta. Da się tak? ;)
Wg mnie da się to rozwiązać tak, że sterownik musi mieć trzy osobne wejścia: otwieranie, zamykanie oraz stop (mój np. ma taką możliwość).
Do tego sterowanie trzema osobnymi kanałami gate.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

michael pisze: śr lis 14, 2018 10:27 am
Pawele pisze: śr lis 14, 2018 10:23 am Chyba, że można dać jakiś warunek w scenie, że ma wykonać "otwórz/zamknij" jeśli otwarta. Da się tak? ;)
Wg mnie da się to rozwiązać tak, że sterownik musi mieć trzy osobne wejścia: otwieranie, zamykanie oraz stop (mój np. ma taką możliwość).
Do tego sterowanie trzema osobnymi kanałami gate.
Nie wiem jak inne centralki ale moja ma tylko 1 jako "przycisk". Ale harmonogramy supli działają w oparciu o czujnik i przy ustawieniu zamykania jeśli brama jest zamknięta to akcja się nie wykona.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Już od jakiegoś czasu "chodzi" za mną dodanie warunków do scen w skrytpach. Dodam po wydaniu nowej wersji Supli ;)
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

A kiedy będzie nowa wersja?? ;)
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Pawele pisze: śr lis 14, 2018 10:23 am @fracz Czy wiadomo kiedy można będzie ustawić osobno zamknij i otwórz bramę? Aktualnie jest "otwórz/zamknij" bez odczytu aktualnego stanu. Więc sceny typu "wyjeżdzam/wracam" nie otworzą/zamkną mi bramy tylko "odwrócą" jej stan. Chyba, że można dać jakiś warunek w scenie, że ma wykonać "otwórz/zamknij" jeśli otwarta. Da się tak? ;)
Też jestem za wprowadzeniem takiej funkcji..już kiedyś pisałem o tym jednak bez odpowiedzi.
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
880 V
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 28, 2018 8:49 am

Mam pytanie do @fracz czy można zmienić w scenach opóźnienie wykonania akcji. Jest co 5 sekund.
Mam żarówki led, które mają trzy tryby świecenia 100% 50% i 15 %. Trzeba włączyć i wyłączyć w ciągu kilku sekund kilka razy aby ustawić żądaną wartość. Aby było 15% muszę włączyć i przełączyć dwa razy. Opóźnienie co 5 sekund nie zadziała. jedna sekunda plus opóźnienie internetu byłoby super.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Nie da rady od strony skryptów. Popytaj kolegów urządzeniowych z forum (Espablo. Duch__, Zybi) o soft, który przy włączaniu kliknie Ci np. 3 razy w zadanych odstępach.
880 V
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 28, 2018 8:49 am

Soft nie jest potrzebny bo będąc w pomieszczeniach widzę co się dzieje i mam wybór. Chodzi o sterowanie głosem. Skrypt działa tylko odstępy są za długie bo 5 sekund.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”