Propozycja do Supla?

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
rafnowicki
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 03, 2018 11:45 pm

Witam.
Przeglądam różne strony o inteligentnych domach i zauważyłem że niewiele systemów proponuje proste rozwiązania. A takie uważam za najlepsze.
Wydaje mi się że fajnym pomysłem w Supla był by czujnik wi fi gazu, czadu i tlenku węgla. Tylko czy dało by się zrobić w tej aplikacji powiadomienie do użytkownika o zagrożeniu zdrowia i życia?
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Wprawdzie za pomocą skryptów, ale właśnie stało się to wykonalne dzięki koledze @fracz
viewtopic.php?f=9&t=3059
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
rafnowicki
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 03, 2018 11:45 pm

No tak. Ale chodzi o coś bardzo prostego jak np. czujnik temperatury itp. dla takich jak ja :?: . Podłączyć, sparować i się cieszyć. :geek: :lol:
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Zdecydowanie odradzam powiadomienie do użytkownika o zagrożeniu zdrowia i życia za pomocą czegokolwiek mobilnego.

Do takich rzeczy są wyjące czujniki z atestami.
rafnowicki
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 03, 2018 11:45 pm

Ok. No to o pojawieniu się jakiś zmiany w powietrzu. Takie tylko z informacją o zmianie. A w domu niech ma atest i niech wyje ale niech powiadomi że wyje jakimś pingiem.
Firma Orllo ma coś takiego w swojej ofercie. Za centralę robi kamera ip która zbiera informacje od czujnika. Taka tam zabawka. Ciekawa nawet. Sporo czujników i innych gadżetów. Zawsze to coś jak nic ;)
Ostatnio zmieniony wt lut 06, 2018 12:27 am przez rafnowicki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

fracz pisze: wt lut 06, 2018 12:12 am Zdecydowanie odradzam powiadomienie do użytkownika o zagrożeniu zdrowia i życia za pomocą czegokolwiek mobilnego.

Do takich rzeczy są wyjące czujniki z atestami.
Oczywiście też się z tym zgadzam, nawet przepisy ppoż. dla obiektów poza atestem wymagają niezależnego powiadamiania minimum dwutorowego, niemniej jako dodatek do użytku osobistego...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

zawsze można spróbować do atestowanego wyjca dołożyć suple i wtedy powiadomienie takie rozwiązanie wydaje mi się bardziej wskazane
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1400
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tak trafiłem szukając czegoś innego na YT
https://www.youtube.com/watch?v=8DJ84n9dWVM

Fajna sprawa, każdy czujnik gazu, czadu należy raz w miesiącu przetestować, tu można by to zrobić zdalnie, no i powiadomienia na telefon o alarmie.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”