Czujnik poczty w skrzynce

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Alpines
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 09, 2020 8:03 am

Zainspirowany mechanicznym rozwiązaniem michaela spróbowałem odpalić czujnik poczty w skrzynce pocztowej.
Sonoff Basic - kontrakton - i działa.
Czas teraz na rozwianie mniej mechanicze - ale dla mnie ważne ze póki co działa :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Brawo
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Brak zdjęć 🙂
Alpines pisze: wt sie 04, 2020 7:21 pm Zainspirowany mechanicznym rozwiązaniem michaela spróbowałem odpalić czujnik poczty w skrzynce pocztowej.
Sonoff Basic - kontrakton - i działa.
Czas teraz na rozwianie mniej mechanicze - ale dla mnie ważne ze póki co działa :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Ja swoje będę uruchamiał niedługo ale na innej zasadzie. Będzie czujnik przerwania wiązki 🙂 jak zrobię wstawię foto.
Alpines
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 09, 2020 8:03 am

Chetnie jeśli pozwolisz jak odpalisz spróbuje równiez wykorzystać - niestety dopiero odkrywam wszystko to co nie mechaniczne :)
Obecne rozwiazanie jest czystko mechaniczne - po wyciagnieciu zawartości skrzynki trzeba "recznie" odsunąc kontrakton.
ale mając 50 m do skrzynki pocztowej póki co sie sprawdza :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Alpines pisze: wt sie 04, 2020 8:27 pm
a teraz?
Hmm dziwne u mnie sie wyświetlają a nie mam link z kompa tylko z google dysk
U mnie na przeglądarce w telefonie, zdjęcia się wyświetlają poprawnie, a na laptopie już nie. Linki działają na obu.

BTW. proste, mechanicze rozwiązania są najlepsze! :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Alpines
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 09, 2020 8:03 am

SOnoff w puszce razem z SBW 02 w skrzynce tyko kontrakton - żeby sie Pani listonosz nic nie stało :)
jurbor
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 6:20 pm

Witam. Chcialbym tez zalozyc czujnik do skrzynki. Po przeczytaniu watku i wyprobowanym kodzie do wemosa mam takie pytanie: Jak musi byc podlaczona kostka CMOS do wemosa (wemos sterowany minusem a CMOS daje plius )?
Dziekuje!
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Ja polecam zrobić drogą radiową. Bateria w skrzynce wytrzyma 1-2 lata. Kontaktronem wyzwalasz radiowke w domu Wemos odbiera i daje powiadomienie push na tel. Mam już prawie rok i chodzi bez zarzutów z powiadomieniem push.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”