Czujnik poczty w skrzynce

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
jurbor
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 6:20 pm

Zibi pisze: czw wrz 24, 2020 8:37 pm Ja polecam zrobić drogą radiową. Bateria w skrzynce wytrzyma 1-2 lata. Kontaktronem wyzwalasz radiowke w domu Wemos odbiera i daje powiadomienie push na tel. Mam już prawie rok i chodzi bez zarzutów z powiadomieniem push.
Tak wlasnie i planowalem, ale trafilem na ten watek i teraz juz poprostu jestem ciekaw jak mozna to wykonac na CMOS i Wemosie bez przekaznika. ( nie jestem w tym mocny) Modul radjowy dopiero wybieram do zakupu.
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

jurbor pisze: pt wrz 25, 2020 7:04 pm
Zibi pisze: czw wrz 24, 2020 8:37 pm Ja polecam zrobić drogą radiową. Bateria w skrzynce wytrzyma 1-2 lata. Kontaktronem wyzwalasz radiowke w domu Wemos odbiera i daje powiadomienie push na tel. Mam już prawie rok i chodzi bez zarzutów z powiadomieniem push.
Tak wlasnie i planowalem, ale trafilem na ten watek i teraz juz poprostu jestem ciekaw jak mozna to wykonac na CMOS i Wemosie bez przekaznika. ( nie jestem w tym mocny) Modul radjowy dopiero wybieram do zakupu.
viewtopic.php?p=53600#p53600
jurbor
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 6:20 pm

Ale jak ja pisalem, cmos daje plius a na wemos zwieramy na minus? Czy czegos nie rozumiem?
artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

Zainspirował mnie ten czujnik poczty i byłem już skłonny kupić nową skrzynke na listy (bo moja otwiera sie zapadką "do siebie") taką jak michael zaprezentował u siebie na tym filmie

https://youtu.be/t_bhS7w-CKE

ale po przeszukaniu sklepów i chyba całego internetu zdałem sobie sprawie, że takiej z zapadką wpadającą do środka chyba juz nie produkują. A pomysłu na obecną skrzynke narazie nie posiadam
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

artur99 pisze: sob sty 02, 2021 7:38 pm Zainspirował mnie ten czujnik poczty i byłem już skłonny kupić nową skrzynke na listy (bo moja otwiera sie zapadką "do siebie") taką jak michael zaprezentował u siebie na tym filmie

https://youtu.be/t_bhS7w-CKE

ale po przeszukaniu sklepów i chyba całego internetu zdałem sobie sprawie, że takiej z zapadką wpadającą do środka chyba juz nie produkują. A pomysłu na obecną skrzynke narazie nie posiadam
Ja mam też z klapką otwieraną "do siebie", ale jest też fragment tej klapki, który porusza się wewnątrz skrzynki i on wystarczył do załączania mikroprzełącznika/krańcówki.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

Ja bardziej myslałem nad kontaktronami, ale racja, jest taki fragmencik, który porusza sie wewnątrz skrzynki i może przy otwieraniu, zapadka zmieniłaby położenie kontaktronu
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Najwygodniej byłoby przygotować rozszerzenie w nowej bibliotece dla Arduino dla skrzynki na listy oparte o dwa czujniki (kontaktrony). Pierwszy do montażu przy klapce wrzutowej, a drugi przy tej do opróżniania skrzynki. Dowolna ilość zmian stanu pierwszego czujnika zawsze ustawiałabym stan na „Jest poczta”. Zmiana drugiego ja „Nie ma”. Takie rozwiązanie upraszcza mechanikę.
artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

pzygmunt pisze: ndz sty 03, 2021 12:18 am Najwygodniej byłoby przygotować rozszerzenie w nowej bibliotece dla Arduino dla skrzynki na listy oparte o dwa czujniki (kontaktrony). Pierwszy do montażu przy klapce wrzutowej, a drugi przy tej do opróżniania skrzynki. Dowolna ilość zmian stanu pierwszego czujnika zawsze ustawiałabym stan na „Jest poczta”. Zmiana drugiego ja „Nie ma”. Takie rozwiązanie upraszcza mechanikę.
Brzmi to super, jednakże takie coś nie jest dla mnie, nie znam sie na tym kompletnie. Jeśli ktoś by takie coś wykonał, jestem skłonny wydać nawet stówke(o ile wiecej nie kosztuje). Ja natomiast myslałem poprostu o sonoffie z kontaktronami, bo moge od razu kupić na znanym portalu aukcyjnym
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli chodzi o oprogramowanie to uśmiechnij się do @klew. Pod Arduino IDĘ można zbudować binarkę również dla ESP. Zamiast Sonoff-a użyj Yunshana lub NodeMCU.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Biblioteka jest w zasadzie gotowa na to.
Działa to tak, że tworzy się dwie instancje klasy Button (lub ogólniej - "wejście sterujące") i wirtualny sensor. Następnie łączy się je metodami "addAction", które ustawiają stan wysoki lub niski na sensorze w zależności od wejść.

Tutaj jest jakiś przykładowy program pokazujący użycie tego kodu: viewtopic.php?p=81935#p81935
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”