Czujnik poczty w skrzynce

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

A jest może bin czy muszę przez arduino bo tam mam problem z bibliotekami i nie mogę sobie poradzić przez arduino.
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Testuje ten soft i nie wiem co się dzieje w pn działał i wt też i znowu to samo. Podaję zasilanie dioda niebieska błyska, a na supli czerwona kropka. Na dwóch wemosach mam to samo zainstalowałem inny soft i działa reaguje za każdym razem kiedy wyłączę i włączę zasilanie.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4006
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

U mnie ten problem nie występuje. A testuję soft kolegi @elmaya z usypianiem na 180 sekund. Zarówno w wersji 120 jak i 180 sekund wszystko jest ok.
Stawiam tu jednak na jakieś zawirowania z Twoją siecią Wi-Fi.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Dziękuję Robercie za wskazówke. Nie mam pojęcia u Was ładnie chodzi, a u mnie lipa. Czy to może mieć związek, że mam dwie sieci utworzyłem druga sieć mam wzmacniacz wifi i ze względu na zasięg żeby złapać w skrzynce mam drugą utworzona sieć wifi o innym loginie i haśle.
Oczywiscie dane wpisuje z tej nowej sieci login, hasło.
Ten na 180 który to soft?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4006
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

To podłącz się do tej pierwszej sieci (z głównego routera) i sprawdź, czy tam też będzie problem. Rozumiem, że masz to jeszcze nie zamontowane w skrzynce na listy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Jeszcze nie układ mam narazie zmontowany z przerzutnikiem RS i magnesami na płytce stykowej i chciałem go tak do skrzynki wrzucić testować ale ten wemos mnie hamuje. Wrzuciłem drugiego Wemosa do skrzynki z innym softem Incan easy, tak żeby tylko chodził i monitoruje zasięg czy wszystko działa to na tamtym jest ok, tylko tamten pożera 50mA prądu.
Spróbuję tak zrobić jak piszesz podłącze go do tej pierwszej sieci.
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Podłączyłem go do tej pierwszej sieci routera, ale to samo dioda błyska i dalej nic. Narazie nici z mojego projektu.
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

Connect to the terminal to see what is happening.
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Could you explain?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4006
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zainstaluj sobie program Putty https://www.putty.org/
Ustaw w programie port COM, na którym masz w systemie operacyjnym Wemosa, prędkość na 115200, kliknik w przycisk Open i zobacz, co Ci się wyświetla w terminalu.
PuTTY.jpg
PuTTY.jpg (57.53 KiB) Przejrzano 2371 razy

Sprawdź też działanie samego Wemosa bez podłączonego przerzutnika podłączając PIN D6 do masy lub do 3.3V.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”