Czujnik poczty w skrzynce

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Czołem, też się zastanawiam nad taki czujnikiem i tak rozważam możliwości.
Czujnik "zgietości" :-) od adfruit tylko nie wiem jak z jego elastycznością ale myślę że da sie to tak skalibrowac że będzie wykrywało nawet ceiniutki list. ylko że kiepsko u mnie z elektronika i za baardzo nie mam omysłu jak by przekonwertowac sygnał na cyfrowy 0/1 przy odpowiedniej rezystancji.
Znalazłem jeszce takie cuś Mata rezystancyjna można by wyłożyc dno skrzyni i i tak samo rozwiązać jak powyższy czujnik.
Obrazek
damiand525
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 16, 2018 5:27 pm

Czy byłaby możliwość zrobienia funkcji deep sleep (oszczędzania energii) dla ESP8266? Chodzi o to, że nie mam źródła zasilania blisko skrzynki, które to mogłoby zasilić ową elektronikę. Można zastosować jakiś mały panel solarny np. 6V 140mA z akumulatorkiem, ale obawiam się że niestety ESP działające w normalnym trybie spowoduje duży pobór prądu około 150mA (to może zależeć od zasięgu Wi-Fi), a panel solarny w pochmurny dzień nie da rady naładować akumulatora. Z drugiej strony jeżeli firmware w ESP obsłużył by deep sleep to trzeba było by jakoś zaznaczyć w chmurze Supla, że urządzenie pracuje w trybie oszczędzania energii oraz wybrać czas uśpienia jaki ustawiliśmy w firmware aby nie pokazywało jego statusu jako rozłączony. Chmura czekała by w tym przypadku np. parę minut i sprawdzała w logach czy ESP połączyło się ostatnio i na tej podstawie określała jego status.
tumi
Posty: 54
Rejestracja: sob wrz 30, 2017 5:37 pm

Nie jestem dobry w programowaniu, ale znalazłem coś podobnego. Może ktoś się tym zainspiruje? :)

https://majsterkowo.pl/prosty-system-po ... pocztowej/
damiand525
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 16, 2018 5:27 pm

To rozwiązanie już przerabiałem. Niestety nadajnik na 433Mhz zakłóca działanie pilotów do otwierania bram.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Wykorzystać ten pomysł https://majsterkowo.pl/prosty-system-po ... pocztowej/ tylko zastosować ESP które uruchomi się naprzykład na 10s żeby sprawdzić czy coś zostało wrzucone do skrzynki i wysłać tą informację do... supli :), niestety nie bo informacja na dzień dzisiejszy zginie :( bo powiadomienie nawet nie zdąży wychwycić, ale może w przyszłości coś się zmieni :).
A w ten sposób na baterii z telefonu moduł ESP z rok spokojnie powinien wytrzymać, aha dodać kontrolę VCC żeby też wysyłał i będziemy wiedzieli kiedy pada bateria :).
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

W podobny sposób można zrealizować czujniki okien, drzwi itp zasilane z baterii, kontaktron załączałby zasilanie ESP a ten wysyła informację do supli, i podnosi alarm.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Zasilanie zawsze można zapożyczyć od domofonu jak ktoś ma :)
Co prawda 12V, ale to chyba mały problem.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Jak jest zasilanie to nie ma problemu, 230V czy 12 da się zejść przetwornicą do 3v3 :).
ale jak jest skrzynka i nic więcej? a bajer by się przydał ;)
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Wreszcie udało mi się zrealizować czujnik poczty w skrzynce :D
Działa wyśmienicie. Do projektu wykorzystałem potencjometr z wyłącznikiem 8-)
Filmik z działania poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=Ltu7G-t_Vwo
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

No ładne, ładne i co dalej jakiś supla button , u mnie skrzynka otwiera się druga stronę :(
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”