Czujnik poczty w skrzynce

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

Zibi pisze: ndz lis 17, 2019 8:52 pm Tak miga niebieska dioda kiedy podladzam zasilanie. Kurcze to nie wiem co się dzieje i mnie, dwa wemosy i tak samo. Jeśli chodzi o podłączenie rezystor 1k jak na schemacie RST- D0, potem zasilanie. I tak jak pisałem kiedy podam zasilanie i się nie włączy to wciśnięcie guzika na wemosie go uruchamia.
And if you connect the orange cable (positive from battery) to the 5v input without the diodes?
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Yes, I connected 5V. I programmed the wemos again and it helped, I don't know how to explain it. Thank you all for your help.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

alankedzior pisze: ndz lis 17, 2019 12:53 pm
QLQ pisze: ndz lis 17, 2019 10:16 am @alankndzior - logikę można odwracać w Cloud. Dla czujników też.
co do zwykłych senorów to wiem wiem, ale kolega @klew pisał, że chcę dodać funkcjonalność do arduino o której pisałem i stąd moje pytanie czy już coś ruszyło w temacie, aby jeden przycisk aktywował stan "poczta" a wyjmując list z skrzynki resetowałbym stan innym schowanym switchem lub z apki,

dosłownie opisał to tak
Taki kanał czujnika/sensora, który ma podane dwa piny: "set", i "clear". Pojawienie się sygnału na pinie "set" ustawiałby kanał na "jest poczta", a "clear" by ustawiał stan "nie ma poczty".
Jeszcze do tego nie dotarłem. Myślę, że w przeciągu miesiąca uda mi się do tego punktu na liście zadań dotrzeć.
W aplikacji/cloud to będzie widoczne jak zwykły sensor, więc resetowanie stanu będzie wymagało otwarcia drzwiczek lub podpięcia sztucznego przekaźnika jako osobny kanał, który będzie czyścił stan sensora.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Zmontowalem układ i temat skrzynki już mam prawie zamknięty, teraz zostaje tylko zamontować w skrzynce. Przyciski robią za kontaktrony pierwszy kontaktron impuls włączy esp ikona że jest poczta i drugi kontaktron impuls wyłączy esp i zmiana ikony nie ma poczty.
https://youtu.be/PQKC13emBao
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Zibi pisze: pn lis 18, 2019 5:52 pm Zmontowalem układ i temat skrzynki już mam prawie zamknięty, teraz zostaje tylko zamontować w skrzynce. Przyciski robią za kontaktrony pierwszy kontaktron impuls włączy esp ikona że jest poczta i drugi kontaktron impuls wyłączy esp i zmiana ikony nie ma poczty.
https://youtu.be/PQKC13emBao
A nie lepiej pominąć suple i wykorzystać jakieś powiadomienia np pushover lub pushbullet? Supla nie ma wsparcia dla urządzeń pracujących w trybie deep sleep.

Widziałbym to bardzo prosto kontakton włącza ESP wysyła powiadomienie i się dalej usypia aż do momentu przyjęcia kolejnego listu i tyle😀
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

@krycha88, już prawie że ma wsparcie dla urządzeń pracujących w trybie deep sleep :)
Cofnij się do 9 strony tego wątku. @elmaya przygotował soft, który zasypia na 120 sekund, a w Cloud i w aplikacji taki czujnik jest on-lina (na zielono).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Robert Błaszczak pisze: pn lis 18, 2019 6:47 pm @krycha88, już prawie że ma wsparcie dla urządzeń pracujących w trybie deep sleep :)
Cofnij się do 9 strony tego wątku. @elmaya przygotował soft, który zasypia na 120 sekund, a w Cloud i w aplikacji taki czujnik jest on-lina (na zielono).
Przeoczyłem temat😄 to bym dodał tylko API do powiadomień😀 jak ktoś chętny to mogę udostępnić działający kod dla pushbullet.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Powiadomienia Push to akurat dla mnie, w przypadku skrzynki pocztowej nie są tak istotne. Wystarczy mi rzut oka w aplikację. Ale oczywiście czekam na natywną obsługę powiadomień Push przez Suplę.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Tak z ciekawości zapytam jest jakiś soft, który po włączeniu esp wysyła powiadomienie o wykonanej czynności? Np komunikując się z drugim esp?
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Tak button kolegi @duch_
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”