Czujnik poczty w skrzynce

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

W putty pokazuje mi takie okienko. Czyli coś nie e tak? Podłączylem bez przerzutnika pinD6 gdzie jest sensor co on dokładnie robi?
Robert zwarłem do masy jak pisałeś d6 ale też nic, błyska dioda i w supli ciągle mam czerwono. Tak się zastanawiam czy to może być wina sieci? Ale wgrywam inny soft i wszystko chodzi inne urządzenia które mam w domu też chodzą bez problemu.
Załączniki
putty1.jpg
putty1.jpg (15.25 KiB) Przejrzano 2657 razy
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

What does it show if you press reset?
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Po wciśnięciu reset.
Załączniki
putty2.jpg
putty2.jpg (26.13 KiB) Przejrzano 2635 razy
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

check your credentials in wificonfig, something is wrong or a space at the end of some line.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

W PuTTY powinieneś mieć takie coś po każdym naciśnięciu RESET. Oczywiście liczba kropek przed 'elapsed:' i liczba po jest za każdym razem inna:
MailBox-Elmaya.jpg
MailBox-Elmaya.jpg (86.55 KiB) Przejrzano 2602 razy
W ESP Download Tool wyczyść całą pamięć Wemosa, a następnie ponownie wgraj soft. Jak to zrobić, masz opisane w tym PDF: download/file.php?id=6226 (3 strona, ramka po prawej). Zmień tylko ustawienia programu pod firrmware kolegi @elmaya.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Zibi pisze: czw lis 21, 2019 11:52 am Po wciśnięciu reset.
A prswde mówiąc miałem dokładnie to samo po wgrani z kompilacji Arduino pomimo iż nie byl9 żadnych błędów. Natomiast nie zastanawiałem się nad tym i dalem z bin i było ok. Aż zaraz sprawdzę.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

QLQ pisze: czw lis 21, 2019 5:30 pm
Zibi pisze: czw lis 21, 2019 11:52 am Po wciśnięciu reset.
A prswde mówiąc miałem dokładnie to samo po wgrani z kompilacji Arduino pomimo iż nie byl9 żadnych błędów. Natomiast nie zastanawiałem się nad tym i dalem z bin i było ok. Aż zaraz sprawdzę.
possibly in Arduino Ide you had selected a Flash size without SPIFFS.
Since we use FS.h we need the Flash to be configured with SPIFFS.
for example I usually use "2M (1M SPIFFS)" in tools - Flash size.
Zibi
Posty: 609
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

W ESP Download Tool wyczyść całą pamięć Wemosa, a następnie ponownie wgraj soft. Jak to zrobić, masz opisane w tym PDF: download/file.php?id=6226 (3 strona, ramka po prawej). Zmień tylko ustawienia programu pod firrmware kolegi @elmaya.
Dziękuję za szczegółową instrukcje. Wyczyśćilem erase, wgrałem jeszcze raz soft i testuje cały układ na RS. W ciągu 2 godz narazie chodzi dobrze odcinam zasilanie i ponownie zasilam to reaguje, ale układ podłączyłem pod 5V bo na tych 3V nie reaguje. Mam nadzieję, że już będzie dobrze.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Zibi pisze: czw lis 21, 2019 6:07 pm
W ESP Download Tool wyczyść całą pamięć Wemosa, a następnie ponownie wgraj soft. Jak to zrobić, masz opisane w tym PDF: download/file.php?id=6226 (3 strona, ramka po prawej). Zmień tylko ustawienia programu pod firrmware kolegi @elmaya.
Dziękuję za szczegółową instrukcje. Wyczyśćilem erase, wgrałem jeszcze raz soft i testuje cały układ na RS. W ciągu 2 godz narazie chodzi dobrze odcinam zasilanie i ponownie zasilam to reaguje, ale układ podłączyłem pod 5V bo na tych 3V nie reaguje. Mam nadzieję, że już będzie dobrze.
A wgrywałeś z bin czy przez Arduino.
Z pliku bin chodzi bez problemu a jak wgrywam z Arduino to mam to samo co miałeś ty w putty.

@Elemaya here screenshot:
Clip_3.jpg
Clip_3.jpg (12.85 KiB) Przejrzano 2575 razy
Clip_4.jpg
Clip_4.jpg (20.46 KiB) Przejrzano 2575 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

I have it that way:
esp board manager 2.4.2
use: Erase Flash: "All Fash Contents" to erase everything
image
image
ardu.png (96.87 KiB) Przejrzano 2569 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”