Czujnik ciśnienia wody do sonoffa

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
puszkow
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 3:27 pm

Czy ktoś już popełnił już może taki projekt??
Chodzi mi o czujnik ciśnienia wody/przetwornik wraz z rejestratorem w granicach od 0-10 bar. Może być wody lub wody i powietrza.

Pierwsze to zrobienie czegoś takiego jak "termostatu ciśnieniowego", to znaczy, że jak ciśnienie ustawione jest np. 2-4 bary i spadnie poniżej 2 bar to elektrozawór się otwiera i dobija do 4 bar.

Drugie to historia ciśnienia w odstępach czasu.
pykaman
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:55 pm

Fajnie by było gdyby bylo. Też o takim czymś myślałem , ale nie mam pojęcia jak to zrobić.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Tak się zastanawiam , w jakim celu ta regulacja ciśnienia wody , wodociągowej ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
0xFF
Posty: 308
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:54 pm

puszkow pisze: pt lut 09, 2018 9:36 pm Czy ktoś już popełnił już może taki projekt??
Chodzi mi o czujnik ciśnienia wody/przetwornik wraz z rejestratorem w granicach od 0-10 bar. Może być wody lub wody i powietrza.

Pierwsze to zrobienie czegoś takiego jak "termostatu ciśnieniowego", to znaczy, że jak ciśnienie ustawione jest np. 2-4 bary i spadnie poniżej 2 bar to elektrozawór się otwiera i dobija do 4 bar.

Drugie to historia ciśnienia w odstępach czasu.
Chyba chodzi o presostat. "Termostat cisnieniowy" to dość niefortunna nazwa :)
puszkow
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 3:27 pm

shimano73 pisze: sob lut 10, 2018 8:43 am Tak się zastanawiam , w jakim celu ta regulacja ciśnienia wody , wodociągowej ?
w sensie wodociągowej - w c.o. - bo muszę latać do kotłowni i ręcznie dopuszczać wodę. a tak przy odpowietrzaniu kaloryfera sama by się dolewała... Można zastosować reduktor ciśnienia z ale to koszt ok. 150-200 zł - przy czterech niezależnych obiegach z różnym ciśnieniem robi się znaczna suma. a tu np. 4 sonoffy + 4 elektrozawory to kosz jednego reduktora.....
dudu
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 25, 2018 8:54 pm

Ale to sądzisz że 4 elektrozawory i 4 presostaty będą tańsze? Jak ma być dobrze to muszą być na odpowiednią temperaturę cieczy. No i jeśli coś się stanie złego i sonoff nie zamknie elektrozaworu to wtłoczysz spore ciśnienie w instalację zakładając że masz wysokie ciśnienie w wodociągu. Jeśli masz zawór bezpieczeństwa to spoko. Jeśli nie to można sobie szkody narobić. Presostaty np. Danfoss to koszt ok 200 PLN za sztukę. Ustawia się na nich żądaną wartość ciśnienia przy której ma załączyć się styk. Styki te można od razu użyć do wysterowania elektrozaworu. Sonoff jest zbędny. Chyba że ma to być bajer. No to można sobie monitorować stan presostatu nim. Ale dokładnego ciśnienia nim nie zmierzy.
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Też muszę dopuszczać wodę czasem do układu ale wolę robić to ręcznie , pomijając już że ciśnienie mi nabije w razie jakiejs komplikacji to nie chciałbym abym mi się np. woda z układu cofneła do instalacji bo można wytruć połowę ulicy.
puszkow
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 3:27 pm

byniom pisze: czw mar 01, 2018 11:21 am . woda z układu cofneła do instalacji bo można wytruć połowę ulicy.
dlatego należy zamontować zawór zwrotny za wodomierzem zgodnie z rozporządzeniem - ja mam jeszcze jeden w kotłowni.

Z tym, że ja kotłownie mam na zewnątrz i muszę cały budynek obejść, żeby dojść.... i jak mi się zapowietrzy kaloryfer - nie zdarza się często ale się zdarza to muszę 2-3 razy chodzić (dopuścić i odpowietrzyć). Układ jest zamknięty z naczyniem przeponowym, także jak doleje za dużo to mi z zaworu bezpieczeństwa cieknie.....
puszkow
Posty: 52
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 3:27 pm

Myślałem o takim czujniku to koszt ok. 20-30 zł https://pl.aliexpress.com/item/Czujnik- ... autifyAB=0

a elektrozawory ok 14 zł i już przyszły :) i działają na rozdzielaczach (na powrotach z kaloryferów - tak obszedłem głowice termostatyczne głowica została - natomiast grzanie w poszczególnych pomieszczeniach włączają się zgodnie z harmonogramem)
https://pl.aliexpress.com/item/220V-AC- ... 0.0.BR43MV
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

Czy coś nowego w temacie wiadomo?

Również interesuje mnie temat ciśnienia wody pod suplę. Nie chcę niczym sterować - chcę jedynie widzieć w aplikacji ciśnienie wody (zakres od 0 do 3 bar). Jak się do tego zabrać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”