Google Home IFFT, sterowanie głosowe SUPLA

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
statobi
Posty: 15
Rejestracja: ndz lut 11, 2018 11:40 pm

Witam jestem nowy w środowisku Supla, wcześniej bawiłem się trochę w open oraz chmurze adafruit(mqtt).
Obejrzałem filmiki użytkownika Frącz o sterowaniu głosem za pomocą skryptów oraz Automate. Jest to na prawdę świetna robota.

Nie rozwiązuje to jednak tematu Google Home, chciałem by można było korzystać ze wszystkich urządzeń, głośnika Google home oraz telefonów.

IFTT jest to kombajn który umożliwia połączenie wiele serwisów.
Za pomocą Google assistant(if) I Webhook(that) można bez problemu sterować urządzeniami za pomocą URL(HTTP).
Wystarczy dodać aplet z simple phrase np "turn on fan" i odpowiedź "Ok, turning on the fan" w that wybrać Webhook oraz dodać URL sceny w skryptach.
Nie wiem czy da się uzyskać odpowiedź np że jest włączony, lub stan temperatury ale przesterowanie urządzeń działa bez zarzutu z telefonu oraz głośnika Google home.
Co o tym sądzicie?
Czy dałoby się stworzyć w IFTTT dedykowaną aplikację?

Ps. Przeszukałem wcześniej forum i YouTube, ale chyba nikt nie łączył google home z Supla przez IFTT.
PS2. Ciekawą funkcją także jest google sheets oraz google calendar. Tworząc wydarzenie o konkretnej nazwie można załączyć np ogrzewanie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18328
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pomiędzy google home i Suplą będzie natywna integracja. Czeka na realizację.
IFFT... nowe API będzie obsługiwało linki bezpośrednie więc sprawa integracji np z IFFT będzie prostsza.
Awatar użytkownika
kluszczyn
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 24, 2018 10:18 pm

@pzygmunt, czy są już znane szczegóły integracji Supla z GH? Przewidywana data implementacji?

Pozdrawiam
w@hu
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 26, 2018 9:46 pm

Można skorzystać z IFTTT poprzez założenia konta na supla.fracz.com, tam w scenach masz odnośnik do filmu który pokazuje jak to zrobić. Ja osobiście używam już tego rozwiązania -niestety póki co trzeba "gadać po angielskiemu" aby Asystent Googla nas zrozumiał -ale można ustawić sobie proste komendy np. "Turn on TV", "turn on the heating", "open the gate", "light on", itp. U mnie to dział. pozdrawiam w@hu
dgtal
Posty: 23
Rejestracja: śr lis 22, 2017 9:12 am

Panowie od supli - GA jak donoszą internety będzie w najbliższym czasie gadał po polsku (miało być do końca roku - może na Święta Google zrobi nam taki prezent?). Sprawcie, aby supla potrafiła natywnie się z tym integrować. Ja używam Exta Life od Zamela i steruję nim poprzez Home Assistant i to umożliwiło mi sterowanie moimi 'klockami' z Google Home, ponieważ HA ma wbudowaną integrację z Google Home/Assistant.
Jak wiecie natywna integracja z Asystantem jest o niebo lepsza niż IFTTT. Nie trzeba bowiem pisać żadnych skryptów, ani programować komend. Google Home dzięki pobraniu konfiguracji z chmury producenta (tutaj: supla cloud) będzie wiedziało jak się nasze urządzenia nazywają i gdzie się znajdują (pomieszczenia). Dzięki temu sztuczna inteligencja rozpozna, o które urządzenie chodzi i co chcemy z nim zrobić. Po angielsku działa to na prawdę znakomicie.

Sprawcie, aby supla była 'Google Assistant ready' 8-)
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Chyba nie jesteś na bieżąco 8-)

W nadchodzącej wersji 2.3, która będzie lada dzień będzie integracja z Google Home oraz Alexa
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
akir
Posty: 155
Rejestracja: śr lis 07, 2018 7:17 pm

Integracje mamy z google home, ale nie da się chyba dodawać urządzeń w iffft z supla. W molziwych urządzeniach mam tylko ewelink konta supli nie widzi
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18328
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Integracja z IFFT pojawi się w przyszłości
akir
Posty: 155
Rejestracja: śr lis 07, 2018 7:17 pm

Daj znać jak będzie coś wiadomo!
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

W jakiej fazie jest integracja z ifttt ?
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”