Głowica Termostatyczna Bluetooth

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Zamówiłem na Ali jedną taką na testy. Zobaczymy czy to ma sens :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Wygląda obiecująco! Dla mnie też już pakują w Chinach :)
L.mArK
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 16, 2017 11:55 am

Jestem nowy, dopiero drugi dzień o tym wszystkim czytam.

Rozumiem, że w tych wszystkich elektronicznych zaworach, zamykanie jak i otwieranie wykonywane jest przez silniczek elektryczny tak?

Czy nie można po prostu z takiego zaworu wyrzucić całej elektroniki zostawiając tylko zasilanie (baterie) i ten silniczek i zamontować tam zwykły uniwersalny przełącznik WIFI? I nim sterować w połączeniu z termometrem? Czy to nie jest takie proste? :)
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Teoretycznie da się, ale po pierwsze baterię na WIFI nie pociągną za długo i tutaj już jest lipa. Przedstawione w tym temacie głowice EQ-3 wydają się spoko, ale w praktyce nikt jeszcze nie przedstawił gotowego rozwiązania, tylko koncept którego ja osobiście nie umiem wdrożyć. Więc stąd inne pomysły i koncepcje, które dla mnie wydają się prostsze do realizacji.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
L.mArK
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 16, 2017 11:55 am

Trafiłem jeszcze na coś takiego:

Patryk125 pisze: ↑
wt wrz 26, 2017 10:53 am
- grzejniki kanałowe jest możliwość podpięcia ich do supli? aby sterowały temperaturą?
- jeden grzejnik 'normalny' jest w łazience i trzeba nim także sterować da się ?
- ogrzewanie podłogowe w łazience?

Sterować grzejnikami można, ale trzeba dać większy stycznik. Funkca działa teraz na zasadzie skryptu kolegi @fracz
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2213
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Wszystko zależy jaki zastosujesz przekaźnik typowe mają 10A, to w zupełności wystarczy do sterowania nawet czajnika elektrycznego, a co tu mówić o kilku watowym odbiorniku :)
Pozdrawiam
Wojtek
0xFF
Posty: 308
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:54 pm

Do sterowania tej głowicy z bluetooth dałoby się napisać łatwo skrypty na Raspberry PI.
W sumie nie tylko głowicy BLE, ale czujników/urządzeń nie obsługiwanych "natywnie" przez SUPLA, a obsługiwanych przez Linuxa.
Komunikacja mogła by się odbywać za pomocą REST-API lub obecnym interfejsem IPC do supla-dev.

Musiałaby istnieć możliwość tworzenia kanałów w systemie SUPLA bez istniejących urządzeń We/Wy.

Czyli tworzę sobie w SUPLA urządzenie np."Głowica termostatyczna", "termometr", "czujnik otwarcia okna". Nie są one fizycznie połączone z żadnym urządzeniem typu ESP, RPI, ale mogę odczytywać/zapisywać ich stan za pomocą API.

Dałoby to możliwość wizualizacji/sterowania w SUPLA praktycznie czegokolwiek...
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Zobacz sobie na gita. Tam masz source do C/C++ w którym możesz okodować sobie urządzenie, które będzie normalnie widoczne w cloudzie
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2213
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

A może by tak spróbować ESP32 do tych głowic zaprząc, ma też mały pobór prądu więc może nadawałby się do zasilania z baterii?
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Osobiście widzę to tak

SUPLA <---- WIFi ----> ESP32 < ---- Bluetooth ----> Głowice

Czyli można zrobić taki gate na bazie ESP32.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”